Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Infobooks: Virginija Cibarauskė „Kai aš buvai malalietka” book presentation

2019-09-16/18:00 - 19:00

Rugsėjo 16 d. 18 val. Kauno menininkų namai kvies į pirmąjį atsinaujinusio renginių ciklo „InfoKnygos“, kuruojamo kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, susitikimą: knygos „kai aš buvau malalietka“ (2019 m., leidykla „kitos knygos“) pristatymą kartu su jos autore, rašytoja Virginija Kulvinskaite, kurią kalbins eseistė Paulina Drėgvaitė.

Virginija Kulvinskaitė (Cibarauskė) – poetė, kritikė, rašytoja, Vilniaus universitete baigusi filologijos studijas, gimusi Vilniuje 1983 m. Tai – antroji jos knyga. Pirmoji – eilėraščių rinkinys „Antrininkė“ išleista nemokamu elektroniniu formatu ir ribotu 30 vnt. tiražu (leidykla „Naujas vardas“). „Antrininkė“ buvo įtraukta į Kūrybiškiausių metų knygų dvyliktuką.

Knyga „kai aš buvau malalietka“ labai konkrečiai apibrėžta laike (praėjusio amžiaus dešimtasis dešimtmetis) ir vietoje (Vilnius). Kioskeliai, reivai, pirmieji Vilniaus naktiniai klubai, tūsai, vėliau – doktorantūros studijos ir tarptautinės konferencijos. Filologė, netikinti literatūra ir labiau už viso pasaulio meną vertinanti betarpiškas patirtis. Pastangos pritapti, meilės siekimas, malonumo troškimas, laimės akimirkos, purvas. Ir žinojimas, kad neprapulsi. Tai tapatybė, netelpanti į tradicinius įvaizdžius. Jokio sentimentalumo. Jokio kaltės jausmo. Jokios patetikos.

„Šią knygą ji [Virginija Cibarauskė] rašė paraleliai su savo disertacija, tad šalia rimtumo ir griežtų normų ji leido sau rašyti tai, ką nori ir kaip nori. Keiksmažodžiai, grupinis seksas, narkotikai, abortas – viskas labai natūraliai tiko šiai knygai. Ir ne jei tai tikrai nebuvo jūsų dešimto dešimtmečio tūsų dalis, vis tiek tai labai natūraliai susiskaitys su kitomis vilnietiškomis realijomis.“
– citata iš „book i took“ blogo.

InfoKnygos – tai KMN kultūros informacijos centro renginių ciklas, kuruojamas kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, pristatantis per pastaruosius 3 metus išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, atstovaujant jaunąją ir vyresniąją rašytojų kartas.

Kauno menininkų namų (KMN) kultūros informacijos centras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat KMN skaityklos kuravimu. Ieškote informacijos apie Kauno kultūrą arba norite ja pasidalinti? Sveiki atvykę į Kauno kultūros informacijos ambasadą. Plačiau…

Informacija

Data:
2019-09-16
Laikas:
18:00 - 19:00
Renginio kategorija:
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/518339478939778/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar