Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Infoknygos: G. Jord „Daugiabutis“ Pristatymas

2019-11-21/18:00 - 20:00

Lapkričio 21 d. 18 val. Kauno menininkų namai kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga kviečia į renginių ciklo „InfoKnygos“ susitikimą: grafinio romano „Daugiabutis“ (2019 m.) pristatymą kartu su jo autore Gerda Jord. Renginį moderuos kritikė Emilija Visockaitė.

Kaip atsirado „Daugiabutis“? Kas pateko į knygą, o kas liko už kadro? Apie tai ir dar daugiau sužinosite pristatymo metu.

Grafinis romanas suaugusiems „Daugiabutis“ yra trečioji G. Jord knyga, įkvėpta dešimties metų patirties nuomojantis būstus skirtinguose sostinės daugiabučiuose.

Nors avarinės būklės blokinis daugiabutis galbūt jau skaičiuoja paskutines savo dienas, jį vis dar noriai nuomojasi studentai. O ir senbuviai iš čia niekur neketina kraustytis. Dramatiškai ir komiškai pinasi daugiabučio gyventojų likimai, apraizgyti kriminalinių paslapčių tinklo. Pamažu ima aiškėti, kas jį mezga…

Komikse juodasis humoras atgaivina miegamųjų rajonų vietos dvasią ir padeda naujai pažvelgti į daugiabučių istoriją, mitologiją, sovietinės architektūros stagnaciją bei kismą laike, dabartinį didmiesčių nekilnojamojo turto rinkos burbulą.

Gerda Jord į Vilnių iš Marijampolės atvyko 2007 m. Nuo tada čia nuomojosi kambarius ir butus 11-oje skirtingų namų, iš kurių 6 buvo seni blokiniai daugiabučiai. Šiuo laikotarpiu ji studijavo VU lietuvių filologiją, VDA – animaciją, dirbo reklamos ir ryšių su visuomene srityse, kūrė komiksus suaugusiesiems. Kartu su Migle Anušauskaite išleido komiksų knygą „10 litų“ („Aukso žuvys“, 2014), autorinę komiksų knygą „Gertrūda: Grafinis Y kartos dienoraštis“ („Obuolys“, 2016), į lietuvių kalbą išvertė Scotto McCloudo knygą „Kas yra komiksai? Istorija, struktūra, poveikis“ („MO muziejus“, 2018).

Asmeninis puslapis: www.gerdajord.lt

Apie „Daugiabutį“: www.daugiabutis.lt

InfoKnygos – tai Kultūros infocentro renginių ciklas, kuruojamas kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, pristatantis per pastaruosius 3 metus išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, atstovaujant jaunąją ir vyresniąją rašytojų kartas.

Kauno menininkų namų (KMN) kuruojamas Kultūros infocentras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat skaityklos kuravimu.

Informacija

Data:
2019-11-21
Laikas:
18:00 - 20:00
Renginio kategorija:
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/439209240069693/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website