Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Infoknygos: J. Tumasonytė „Undinės“ Pristatymas

2019-10-29/18:00 - 21:00

Spalio 29 d. 18 val. Kauno menininkų namai kviečia į renginių ciklo „InfoKnygos“ susitikimą: apsakymų knygos „Undinės“ (2019 m., Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) pristatymą kartu su jos autore, rašytoja Jurga Tumasonyte. Renginį moderuos literatūros kritikė Neringa Butnoriūtė.

„Undinės“ yra antroji J. Tumasonytės prozos knyga, pasirodžiusi po aštuonerių metų pertraukos. Šįmet knyga buvo išrinkta į Metų knygos rinkimų suaugusiems skirtos literatūros penketuką.
„Undinės“ – J. Tumasonytės posūkis į didesnės apimties kūrinius, įsiklausant į lietuvių novelistikos tradicijas. Tikroviškuose pasakojimuose juntamas reiškinių reliatyvumas, aplinkybių dvilypumas, magiškosios fantastikos ir magiškojo realizmo elementai, meistriškai sudėliojami prasminiai akcentai, neretai pasitelkiami netikėtumo, keistumo konstravimo ženklai.

Rašytojos stilistikos privalumas, kai kur ir naujovė – tradicinio, lietuvių pamėgto lyrinio stiliaus derinimas su sąlygiškais elementais, siužeto konstrukcijomis, tai praplečia šiuolaikinės prozos vaizdavimo galimybes.

Debiutinė trumposios prozos knyga „Dirbtinė muselė“ (2011 m., Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla) autorei pelnė Kazimiero Barėno literatūros premiją už nebanalų, ironišką žvilgsnį į realybę ir patrauklią stilistiką.
2007 metais debiutavusi kultūrinėje spaudoje, J. Tumasonytė iki šiol aktyviai bendradarbiauja įvairiuose leidiniuose ir portaluose – skelbia interviu su Lietuvos ir užsienio kūrėjais, recenzijas ir apžvalgas kultūrinėmis temomis.

Pernai rašytoja kartu su dizaineriu Tadu Karpavičiumi išleido knygelę „Knygyno istorijos“, kurioje sudėjo realybėje vykusius pokalbius su knygyno „eureka!“, kuriame iki šiol dalį laiko dirba, lankytojais.

J. Tumasonytės tekstai versti į estų, vokiečių, rusų, kroatų ir anglų kalbas.

InfoKnygos – tai Kultūros infocentro renginių ciklas, kuruojamas kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, pristatantis per pastaruosius 3 metus išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, atstovaujant jaunąją ir vyresniąją rašytojų kartas.
Kauno menininkų namų (KMN) kuruojamas Kultūros infocentras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat skaityklos kuravimu.

Informacija

Data:
2019-10-29
Laikas:
18:00 - 21:00
Renginio kategorija:
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/1159185344251763/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website