Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Infoknygos: „Kas yra filosofija?“ knygos pristatymas

2020-02-18/19:00 - 21:00

Nemokama
Vasario 18 d. 19 val. Kauno menininkų namai kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga ir leidykla „Jonas ir Jokūbas” kviečia į renginių ciklo „InfoKnygos“ susitikimą – knygos „Kas yra filosofija?“ (2019 m.) pristatymą.„Kas yra filosofija?“ – tai paskutinis bendras XX a. prancūzų filosofo Gilles’o Deleuze’o ir psichoanalitiko Félixo Guattari darbas.

Reikšdami nepasitikėjimą tapatumu ir gindami antiindividualizmą politikoje, filosofijoje, psichoterapijoje, šie mąstytojai išlieka aktualūs ir šiandien. Pasak G.Deleuze‘o ir F.Guattari, egzistuoja trys didžiosios minties formos: mokslas, menas ir filosofija, kurios skirtingais metodais tramdo pasaulyje vyraujantį chaosą. Filosofija save išpildo kurdama konceptus. Konceptų kūrimas skiriasi nuo mokslinės veiklos ir meninės kūrybos, nors visos trys veiklos nukreiptos į mus supantį chaosą. Veikale galima įžvelgti daugumą G.Deleuze‘o sistemą dominavusių vaizdinių, apvainikuotų socialiniu ir politiniu atsidavimu kovoje už individų teises bei laisves.

Gilles’as Deleuze’as (1925–1995) – prancūzų filosofas, rašė filosofinius veikalus, apimančius poststruktūralizmo, metafizikos ir epistemologijos sferas, tačiau jo filosofijoje nesvetimos buvo meno, politikos, kino, estetikos, religijos temos. Félixas Guattari (1930–1992) – psichoterapeutas, šizoanalizės ir ekosofijos kūrėjas, dirbęs La Borde psichiatrinėje klinikoje Prancūzijoje. Šie kontinentinės filosofijos atstovai kartu parašė „Anti-Oidipą“ (1972), „Tūkstantį plokštikalnių“ (1980), „Kapitalizmą ir šizofreniją“.

Knygos pristatymo dalyviai:

Prof. Gintautas Mažeikis – VDU dėstytojas, filosofas, kultūros teoretikas, antropologas, veikalų „Dvasios niekšybė“ „Propaganda ir simbolinis mąstymas“ autorius. Mokslinių interesų kryptys: kritinė teorija, simbolinis mąstymas, politinė antropologija.

Doc. dr. Nijolė Keršytė – VU dėstytoja, veikalo „Kas yra filosofija“ vertėja, humanitarinių mokslų daktarė, filosofė. Mokslinių interesų kryptys: šiuolaikinė prancūzų filosofija, poststruktūralizmo teorija, semiotika.

Diskusiją moderuos doc. dr. Jurga Jonutytė – VDU filosofijos katedros vedėja, filosofė. Mokslinių interesų kryptys: ekosofija, feminizmo teorija, naratologija, ideologijos teorija ir kritika. Knygos „Tradicijos sąvokos kaita“ autorė, M. Heideggerio monografijos „Meno kūrinio ištaka“ vertėja.

Renginį pristato leidykla „Jonas ir Jokūbas“.

InfoKnygos – tai Kultūros infocentro renginių ciklas, kuruojamas kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, pristatantis per pastaruosius 3 metus išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, atstovaujant jaunajai ir vyresniajai rašytojų kartoms.

Kauno menininkų namų (KMN) kuruojamas Kultūros infocentras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat skaityklos kuravimu.

Informacija

Data:
2020-02-18
Laikas:
19:00 - 21:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
, ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/2448394095260739/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website