Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Infoknygos: Kim Leine „Amžinybės fjordo pranašai“ pristatymas

2020-03-10/18:00 - 19:30

Nemokama
Kovo 10 d. 18 val. Kauno menininkų namai kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga kviečia į renginių ciklo „InfoKnygos“ susitikimą: Kimo Leine’o romano „Amžinybės fjordo pranašai“ (2019 m.) pristatymą kartu su jo vertėja Ieva Toleikyte. Renginį moderuos literatūros apžvalgininkė Lina Buividavičiūtė.

Kimo Leine’o biografija itin marga – jis gimė Norvegijoje, augo Jehovos liudytojų šeimoje, paauglystėje pabėgo į Daniją pas tėvą, 15 metų gyveno Grenlandijoje, išmoko grenlandų kalbą, netgi mėgino susikurti savotišką grenlando tapatybę, dirbo kaimo felčeriu. Buvo priklausomas nuo narkotikų. Pirmąjį romaną parašė tik 46-erių.

„Amžinybės fjordo pranašai“ – ketvirtasis autoriaus romanas ir pirmoji trilogijos apie sudėtingą Danijos ir Grenlandijos istoriją dalis. Už jį 2013 m. rašytojas gavo prestižinį Šiaurės Tarybos apdovanojimą.

„Romaną „Amžinybės fjordo pranašai“ įkvėpė tikri XVIII a. įvykiai valdant Danijos ir Norvegijos karaliui Kristijonui VII. Veikėjai vaikšto šurmuliuojančiomis Kopenhagos gatvėmis, keliauja apledėjusiomis Grenlandijos dykvietėmis, plaukia jūra, medžioja banginius, tampa didžiojo Kopenhagos gaisro 1795 m. liudininkais. Gyvai perteikdamas praeities gyvenimo detales, autorius sukuria monumentalų epą apie skirtingų kultūrų susidūrimą, namų paiešką ir didžiąją svajonę apie laisvę.“ (15min.lt) Ieva Toleikytė yra vertėja iš danų kalbos ir rašytoja (rašo prozą ir poeziją). „Monumentali knyga, kurią perskaičius daugiau nei keturis kartus, mane vis dar apima svaigulys, kai pagalvoju apie polifonišką jos struktūrą ir tūrį. Rūsti, sąžininga, iliuzijas išsklaidanti knyga. Užtat istorinės tikrovės iliuzija tokia stipri, kad, rodos, skaitai visomis penkiomis juslėmis. Turbūt todėl viskas taip stipriai įsirėžia, kad grįžęs iš knygos gali pasakyti „ir aš ten buvau, alų midų gėriau…“ – apie knygą sako I. Toleikytė. Lina Buividavičiūtė yra literatūros apžvalgininkė, poezijos „Helsinkio sindromas“ autorė. Dalyvauja literatūriniuose skaitymuose, performansuose, moderuoja knygų pristatymus, rašo kultūros apžvalgas ir recenzijas.
Renginį pristato leidykla „Kitos knygos“.
InfoKnygos – tai Kultūros infocentro renginių ciklas, kuruojamas kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, pristatantis per pastaruosius 3 metus išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, atstovaujant jaunajai ir vyresniajai rašytojų kartoms. Kauno menininkų namų (KMN) kuruojamas Kultūros infocentras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat skaityklos kuravimu.

Informacija

Data:
2020-03-10
Laikas:
18:00 - 19:30
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
, ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/537373133856972/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar