Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Infoknygos: N. Kairio „Toliau nei vandenynas“ pristatymas

2020-02-05/18:00 - 19:30

Nemokama
Vasario 5 d. 18 val. Kauno menininkų namai kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga kviečia į renginių ciklo „InfoKnygos“ susitikimą – romano „Toliau nei vandenynas“ (2019 m.) pristatymą kartu su jo autoriumi Nariumi Kairiu. Renginį moderuos literatūrologė Agnė Cesiulė.Kodėl žmogus keliauja, kas jį verčia rinktis savo kelią, kokios priežastys lemia pasirinkimus, ir, galų gale, kas įvyksta su žmogumi, kai jis pradingsta? Apie tai ir dar daugiau sužinosite pristatymo metu. Renginyje Narius kartu su Agne aptars knygą, kalbės apie tai, kas yra šiuolaikinė piligrimystė, pristatymo metu žiūrėsime Ming-Liang Tsai filmą „Walker“.

Romanas „Toliau nei vandenynas“ yra pirmoji Nariaus Kairio knyga. Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla šią knygą įvardijo kaip vieną įdomiausių leidyklos 2019 m. išleistų knygų.

Knygos herojus leidžiasi į piligriminę kelionę pėsčiomis: palikęs už nugaros gimtąjį miestą ir mylimą žmogų, keliauja autostopu, o vėliau – su padirbtais traukinių bilietais į Europos pietus. Kankinamas abejonių ir baimių, nuolatos pasinerdamas į pasaulio svaigulį, sutikdamas kelyje įvairiausių žmonių ir klausydamas jų neįtikėtinų istorijų, retkarčiais patirdamas gyvenimo pilnatvę, jis pamažu ima suprasti, ką iš tiesų reiškia eiti viena koja žemėje, o kita – dangumi. Islandijoje išsiveržia ugnikalnis. Kas tai – pikta lemiantis ženklas ar, priešingai, viltis, kad net ir tuomet, kai atrodo, jog nėra kelio atgal, tavęs visąlaik kas nors laukia grįžtant?

Narius Kairys gimė sekmadienį, pavėlavęs penkias minutes. Dabar visa jo kūryba ir veikla yra pastanga susigrąžinti tas penkias minutes. Todėl jis daug mąsto apie tai, ką reiškia gyventi bet kada galinčio išsiveržti ugnikalnio papėdėje. Kartkartėmis bemąstydamas dar ką nors ir parašo.

Tarkime, romaną „Toliau nei vandenynas“. Ne tik parašo, bet ir išspausdina. Ir tada jis galvoja, kad pagaliau spėjo laiku – ugnikalnis dar neišsiveržė. Juk taip?

Narius Kairys – rašytojas, kino kritikas, Žmogaus teisių festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytojas. Jo prozos kūriniai – antropologinės fikcijos – ir publicistiniai tekstai (recenzijos, straipsniai, interviu) yra spausdinami pagrindiniuose Lietuvos kultūros leidiniuose. Kūrybinėje ir mokslinėje veikloje, kurioms būdingas tarpdiscipliniškumas, derinamos klasikinės ir šiuolaikinės humanitarinių mokslų idėjos. 2008 m. baigė Socialinio darbo bakalaurą VU, dirbo psichiatrijos ligoninėje. Vėliau keliavo po Europą, gyveno skirtingose šalyse. 2010 m. įstojo į Literatūros antropologijos ir kultūros magistrą VU, studijas baigė su Magna Cum Laude diplomu. Nuo 2017 m. studijuoja menotyros doktorantūrą Vilniaus dailės akademijoje.

Agnė Cesiulė – literatūrologė, filologijos mokslo krypties doktorantė VDU, specializacija: literatūros sociologija ir mikroistorija. Prieš literatūrą studijavo psichologiją. Pristatinėjo knygas ir kuruodavo kultūrinius renginius Kauno Vinco Kudirkos bibliotekoje. 2017 m. bibliotekoje įsteigė Knygų klubą ir tebėra jo kuratorė.

InfoKnygos – tai Kultūros infocentro renginių ciklas, kuruojamas kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga, pristatantis per pastaruosius 3 metus išleistas lietuvių ir užsienio autorių knygas, atstovaujant jaunajai ir vyresniajai rašytojų kartoms.

Kauno menininkų namų (KMN) kuruojamas Kultūros infocentras užsiima kultūros informacijos sklaida ir koordinavimu, taip pat skaityklos kuravimu.

Informacija

Data:
2020-02-05
Laikas:
18:00 - 19:30
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
, ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/473434023596198/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar