Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Keliai į autonomiją #5 | Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“

2020-12-15/19:00 - 20:30

„Keliai į autonomiją“ – vakarinė mokykla, kurios 5 dalių programoje nuo spalio iki gruodžio mėn. – internetu pasiekiamos diskusijos, pristatymai ir skaitymų grupės apie Rytų ir Vakarų kultūrinio autonomizmo istorijas bei praktikas.
* Gruodžio 15 d. 19 val. Viešoji diskusija „Autonomistinis organizavimasis „judėjimų erdvėse“ su „16 Beaver“ kolektyvo (Niujorkas) nariais bei Arnoldu Stramsku.
Diskusija vyks anglų k. ir bus transliuojama tiesiogiai Kauno menininkų namų FB paskyroje. Registracija nereikalinga.
* Gruodžio mėn. (laikas bus patikslintas). Skaitymo grupė.
Skaitymai vyks internetu, anglų kalba. Kviečiame jiems registruotis el. paštu paths.to.autonomy@gmail.com
* DISKUSIJA:
Šįkart diskusijai apie dinamiškus autonominių judėjimų ir erdvių santykius prie mūsų prisijungs „16 Beaver“ kolektyvo (Niujorkas) nariai bei Arnoldas Stramskas.
Fizinė erdvė teikia būtinų išteklių organizavimuisi – autonominiai judėjimai juk nenukrenta iš dangaus. Infošopai, socialiniai ir bendruomenės centrai, laisvieji universitetai: visų formų autonominės erdvės atlieka maištingo linksminimosi, tarpusavio pagalbos ir keitimosi žiniomis funkcijas, taip palaikydamos mūsų judėjimų gyvastį.
Rene ir Ayreen iš „16 Beaver“ pristatys ilgą šios erdvės – autonominio organizavimosi palaikymo struktūros, prie kurios, greta gausybės kitų, prisidėjo ir tokios asmenybės kaip Silvia Federici, George’as Caffentzis ir Davidas Graeberis – istoriją. Jos taip pat pasidalys strateginėmis refleksijomis apie savojo organizavimosi būdo potencialą, problemas ir nesėkmes. Kaip kažkada diskusijoje apie naujos vietos atidarymą Brukline yra pastebėjęs amerikiečių autonomizmo teoretikas George’as Caffentzis, vien pats pavadinimas „socialinis centras“ yra problematiškas, nes suponuoja, kad tokia erdvė yra judėjimo „centras“: vieta, kurioje judėjimo energija ir nariai teritoriškai uždaromi tarp keturių sienų, taip juos apribojant ir marginalizuojant. Vietoj šios sąvokos G.Caffentzis pasiūlė „judėjimų erdvių“ sampratą – socialinių priemonių, siūlančių socialiniams judėjimams galimybę plėstis, bet neprisiimančių centrinio teritorinio statuso. „16 Beaver“ prezentacijai atsakys Arnoldas Stramskas, tyrinėjantis mažąją politiką ir autonominius judėjimus Lietuvos bei posocialistiniame kontekste – jis sugretinimui ir palyginimui pristatys Lietuvos judėjimų erdvių, socialinių centrų bei infošopų potencialą ir problemas.
Projektą organizuoja projektų erdvė Kabinetas ir politinė erdvė Luna6. Komunikacijos partneris: Kauno menininkų namai. Renginio dizainas: Studio Cryo. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Informacija

Data:
2020-12-15
Laikas:
19:00 - 20:30
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/390990845661262

Vieta

Virtualus renginys

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar