Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Knygos „Lietuvos vizionierės. 10 įspūdžiografijų“ pristatymas

2020-01-16/18:00 - 19:30

Nemokama
Sausio 16 d., ketvirtadienį, 18 val. kviečiame į Elenos Gasiulytės ir Miglės Anušauskaitės knygos „Lietuvos vizionierės. 10 įspūdžiografijų“ pristatymą Kauno menininkų namuose. Renginyje dalyvaus knygos autorė, gidė Elena Gasiulytė,
komiksų autorė Miglė Anušauskaitė. Renginį moderuos Kauno menininkų namų edukatorė Asta Volungė. E.Gasiulytė – atsitiktinai gide tapusi filologė, su kolege įkūrusi interaktyvias ekskursijas po Vilnių organizuojančią „Idėjų karalystę“.Miglė Anušauskaitė dirba Judaikos tyrimų centre, yra nupiešusi daugybę komiksų ir kelias apdovanojimus pelniusias grafines noveles („Dr. Kvadratas. Greimas ir jo semiotika“, „10 litų“).

Ši knyga – tai bandymas pasišnekėti su dešimčia Lietuvos kultūrai svarbių asmenybių. O drauge ir dviejų autorių pokalbis: netikėti, asmeniški E.Gasiulytės tekstai ieško bendros kalbos su ironiškais ir drąsiais M.Anušauskaitės komiksais.

„Lietuvos vizionierės. 10 įspūdžiografijų“ – ne enciklopedinių faktų rinkinys. Tai dešimt subjektyvių pasakojimų apie moteris, kurios įėjo į Lietuvos bei pasaulio istoriją kaip novatorės ir vizionierės. Tai labai asmeniška knyga-pokalbis su dešimčia istorinių asmenybių, sukėlusių proveržį įvairiose srityse: politikos, muzikos, kulinarijos ir literatūros. Drauge tai – savotiškas vakarėlis, kuriame turėsite progą susipažinti su šiomis damomis. Kai kurios jo dalyvės – Žemaitė ar Sofija Čiurlionienė – atrodytų, visiems gerai pažįstamos, bet čia šias moteris išvysite kitokias. Apie Mariją Liudviką Gonzagą, Emmą Goldman ar Clarą Rockmore galbūt išgirsite pirmą kartą, tačiau neabejotinai džiaugsitės naujomis pažintimis. Visų dešimties asmenybių gyvenimas vienaip ar kitaip siejasi su Lietuva, ir tai leidžia mums pagrįstai jomis didžiuotis.

Informacija

Data:
2020-01-16
Laikas:
18:00 - 19:30
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
, ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/2449739002010661/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar