Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Kultūros iniciatyvų finansavimo šaltinis – žmonės

2020-02-04/18:00 - 21:00

Nemokama
Vasario 4 d. 18 val. Kauno menininkų namai organizuoja diskusiją „Kultūros iniciatyvų finansavimo šaltinis – žmonės: mecenatystė ir sutelktinis finansavimas“. Joje dalyvaus kultūros vadybininkė ir menotyrininkė Rasa Antanavičiūtė bei LRT Klasika radijo programos vadovas Julijus Grickevičius. Diskusiją moderuos kultūros vadybininkė Viktorija Mašanauskaitė-Rinkšelė.Pastebima, kad oficialiai tiek Europos Sąjungos, tiek Lietuvos strategijose, dokumentuose, atliktuose tyrimuose kultūra traktuojama kaip darnios visuomenės kūrimo pagrindas, skatinantis žmonių savimonę, tačiau panašu, jog jos vertė plačiajai visuomenei vis dar nesuvokiama. Tai lemia žmonių prisidėjimo prie kultūros ir jos finansinio palaikymo trūkumą. Atsakomybė priskiriama kultūros turinį generuojančioms kultūros organizacijoms, iniciatyvoms ir valstybei.

Kokios yra nevalstybinio kultūros organizacijų ar iniciatyvų finansavimo galimybės? Ką gali jos nuveikti pačios? Kaip paskatinti žmones prisidėti prie kultūros ir meno? Sutelktinis finansavimas, mecenetų paieška, edukacija, kultūros ir meno sklaida – priemonių daug, tačiau kiekvienas atvejis yra itin individualus.

Viktorija Mašanauskaitė-Rinkšelė – kultūros vadybos bakalauro studijas VU ir magistro studijas VDA baigusi įvairių kultūros projektų iniciatorė, koordinatorė, vadovė. Nuo 2012 m. aktyviai dirbanti Kauno kultūros lauke, daugiausia nevyriausybiniame sektoriuje. Šiuo metu su tokiais projektais kaip „Kaunas Art Book Fair”, Žurnalas Kaunui „Į”, Kauno fotografijos galerijos leidinių pristatymas užsienyje ir kitais.

Kultūros vadybininkė ir menotyrininkė, Vilniaus dailės akademijos Nidos meno kolonijos vystytoja ir vykdomoji direktorė (2011–2019), neseniai įkurto Vilniaus miesto muziejaus laikinoji direktorė dr. Rasa Antanavičiūtė buvo Lietuvos paviljono 58-oje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje komisarė ir prodiuserė, atsakinga už sėkmingą projekto įgyvendinimą tiek organizaciniu, tiek finansiniu požiūriu. Operos-performanso „Saulė ir jūra (Marina)“ biudžetas šešis mėnesius trukusios bienalės laikotarpiu nuolat augo ir nuo pradinių 173 tūkst. galiausiai pasiekė 764 tūkst., kuriuos paviljonui skyrė institucijos bei privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje.

Julijus Grickevičius VDU baigė viešųjų ryšių bakalauro studijas. Net penerius metus organizavo džiazo festivalį „VDU Jazz Jungtys”, Kauno simfoniniame orkestre, vėliau Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje dirbo atstovu spaudai. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre ėjo generalinio direktoriaus ir rinkodaros departamento vadovo pareigas, tuo metu inicijavo ir prisidėjo prie asmeninio rėmimo programos vystymo bei įgyvendinimo. Šiuo metu Julijus yra LRT Klasika radijo programos vadovas.

Kauno menininkų namai šiemet jau 22-ąjį kartą organizuoja Įsimintiniausio 2019 metų Kauno miesto menininko ir 2-ąjį Įsimintiniausios 2019 metų Kauno ir Kauno rajono iniciatyvos konkursus. Jas jau tradiciškai lydi atvirų diskusijų ciklas, siekiantis aptarti aktualią kultūros lauko problematiką, iššūkius ir ateities vizijas.

Informacija

Data:
2020-02-04
Laikas:
18:00 - 21:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/113772986705668/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar