Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Luko Kolmogorcevo personalinės parodos „Trauma“ atidarymas

2022-11-25/19:00 - 20:30

Lapkričio 25 d. 19 val. atidaroma menininko Luko Kolmogorcevo personalinė paroda „Trauma“, kuri veiks iki gruodžio 15 dienos.
„Trauma, tai veiksmo pasekmė. Šį kartą ją matau visur aplink.“
Luko Kolmogorcevo parodoje pristatomų meno kūrinių pagrindinė idėja siejama su asmeninio laiko tėkmės ir laikinumo pajautos patirtimis. Jausti laikinumą mūsų aplinkoje visada traumuojanti patirtis. Mes šią patirtį tramdome, suvaldome vien tam, kad galėtume gyventi savo didesnėse ar mažesnėse komforto zonose. Komforto zona turi būti saugi, graži ir sterili. Gražindami ir sterilizuodami savo aplinkas, mes neišvengiamai jas žeidžiame (traumuojame).
Rinkdamas ir komponuodamas objektų formas, jų simbolinius turinius, Lukas Kolmogorcevas išskiria tris pagrindines temas – medicina, gamta, žmogus. Ši pagrindinių temų grandinė privertė menininką ieškoti formų, kurios vizualiai sukelia trauminių potyrių asociacijas. Menininko kūrinių kompozicijose aiškiai galima atpažinti gydančius ir žeidžiančius elementus. Jų kombinacijų dėka, kūrėjas siekia pabrėžti šį probleminį triptiką [gr. triptychos — trigubai sudėtas] kaip nedalomą ir vientisą reiškinį.
Lapkričio 26 d. nuo 15 iki 19 val. ir lapkričio 27 d. nuo 16 iki 19 val. paroda veiks kaip „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ oficialaus uždarymo „III-asis trilogijos veiksmas: SUTARTIS“ programos dalis. Visa Europos kultūros sostinės uždarymo programa lapkričio 24–27 dienomis Kaune ir Kauno rajone: https://kaunas2022.eu/sutartis/
L. Kolmogorcevas yra baigęs Vilniaus dailės akademijos studijas Kauno fakultete, šiuolaikinio meno kūrėjas. Jis dirba prie meninių projektų, dalyvauja tarptautinėse parodose, taip pat yra meno pedagogas, vizualiųjų menų studijos ,,Kūrybos sala“ vadovas.

Informacija

Data:
2022-11-25
Laikas:
19:00 - 20:30
Renginio kategorija:

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar