Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Mokumentai | Anoniminis kaip asmeninis / politinis

2020-09-16/19:00 - 21:00

Kauno menininkų namai pradeda naują programą „Mokumentai“: tai videomeno ir kino filmų, analizuojančių skirtingas realybes bei tų realybių konstravimą, sklaidos projektas.
Dėmesio. Norint atvykti į renginius, būtina registracija: shorturl.at/hjlzF
Pirmasis programos ciklas „Anoniminis kaip asmeninis / politinis“ skirtas reflektuoti vieną iš pasakojimų konstravimo metodų, kai vaizdai yra užgarsinami taip, kad įgyja visai kitą prasmę arba jiems montuoti yra pasitelkiamos įvairios netikėtos strategijos.
Šį ciklą sudarys dvi peržiūros su pristatymu ir diskusija, kurių metu bus rodomi trys filmai:
Rugsėjo 9 d. 19 val. Allan Sekula ir Noël Burch „Pamiršta erdvė“ (Nyderlandai, Austrija, 2010, 112 min., anglų kalba). Filmą pristatys filosofas Povilas Dumbliauskas.
Rugsėjo 16 d. 19 val. Svitlana Shymko ir Galyna Yarmanova filmas „Nuostabūs metai“ (Ukraina, 2018, 9 min., rusų ir ukrainiečių kalba su angliškais subtitrais) ir Domanto Vildžiūno filmas „Tikro garso filmas“ (Lietuva, 2010, 45 min., lietuvių kalba). Po filmų peržiūros diskusiją ves filosofijos dėstytoja Jurga Jonutytė ir jaunimo darbuotoja, visuomenininkė Viktorija Kolbešnikova.
Videomeno ir trumpametražių filmų peržiūrų ir diskusijų ciklų progama „Mokumentai“ analizuos santykį tarp istorijos ir fikcijos užduodant klausimą, ką mes vadiname dokumentika, kur galime brėžti liniją tarp dokumentikos ir videomeno arba tarp dokumento ir meno kūrinio? Ši programa analizuos tyrimų metodus, naratyvų konstruktus, kurie atsiduria tarp dokumentikos ir meno ribų.
Projektas „Mokumentai“ yra išplėstinės Kauno menininkų namų programos „Unlearning Eastern Europe“ („Atsimokant Rytų Europą“) dalis. Programos eigoje siekiama aktualiai permąstyti (Rytų Europos) regionui būdingas problematikas – nuo istorinės praeities traumų, dekolonializacijos galimybių iki atminties politikos ar aktyvizmo strategijų.
Daugiau informacijos apie projektą:
https://kmn.lt/projektai/2020-2/mokumentai/
Programą remia Lietuvos kino centras.

Informacija

Data:
2020-09-16
Laikas:
19:00 - 21:00
Renginio kategorijos:
, ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/1401655176706745/

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar