Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Mokumentai | Archive Administro

2020-10-07/19:00 - 21:00

Nemokama
Kauno menininkų namai (KMN) toliau tęsia programą „Mokumentai“, skirtą videomeno ir kino filmų, analizuojančių skirtingas realybes bei tų realybių konstravimą, sklaidai.
 
Dėmesio. Norint atvykti į renginius, būtina registracija: http://bitly.ws/9Qse
„Mokumentų“ programos filmuose problematizuojamos dirbtinės tikrovės sampratos, filmų montažas, technika ir naratyvai, demaskuojant objektyvumo iliuzijas ir taip priartėjant prie sąžiningo tikrovės – kaip įvairios, nenuoseklios, dažnai nuviliančios ir net bjaurios – vaizdinio.
 
Antrasis ciklas „Archive administro“ dar labiau gilinsis į archyvo naudojimo metodus ir tiesiogiai pateiks pavyzdžius, kaip kolektyviniai archyvai gali tapti naujų istorijos perpasakojimo būdų dalimi, surandant kitokį santykį su istorija iš didžiosios raidės.
Spalio 7 d. 19 val. bus rodoma Berlyne gyvenančios kuratorės Naomi Hennig atrinkta dviejų videomeno filmų programa. Menininkės Shelly Silver kūrinys „Former East / Former West“ (1994, 62 min., vokiečių k. su anglų k. subtitrais) ir Anna Zett videomeno kūrinys „Endarchiv“ (2019, 18 min., vokiečių k. su anglų k. subtitrais). Po filmų vyks diskusija su kuratore Naomi Hennig ir videomenininke ir kuratore Gerda Paliušyte. Diskusija vyks anglų kalba.
 
Spalio 14 d. 19 val. – švedų menininko Emanuelio Almborgo filmas „Talking hands“ (2016, 48 min., rusų ir anglų k. su lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems). Po filmo vyks diskusija su kūrėju. Diskusija vyks anglų kalba ir bus verčiama į lietuvių gestų kalbą.
 
Projektas „Mokumentai“ yra išplėstinės Kauno menininkų namų programos „Unlearning Eastern Europe“ („Atsimokant Rytų Europą“) dalis. Programos eigoje siekiama aktualiai permąstyti (Rytų Europos) regionui būdingas problematikas – nuo istorinės praeities traumų, dekolonializacijos galimybių iki atminties politikos ar aktyvizmo strategijų.
Programą remia Lietuvos kino centras.
 
 

Informacija

Data:
2020-10-07
Laikas:
19:00 - 21:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/362872211416969/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar