Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Mokumentai ir VDFF | P. Watkinso Paryžiaus Komunos interpretacija

2020-10-03/16:00 - 20:30

17-asis Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis (VDFF) ir Kauno menininkų namų programa „Mokumentai“ kviečia į išplėstinę diskusiją po mokumentikos pradininko Peterio Watkinso filmo „Komuna (Paryžius, 1871)“ (2000). Diskusijoje dalyvauja ir režisieriui atstovauja jo sūnus Patrickas Watkinsas ir šio filmo aktoriai Caroline Lensing-Hebben bei Pierrie Vergnaud. Pokalbį moderuos Agnė Bagdžiūnaitė.

Šiemet VDFF pristato P. Watkinso filmų retrospektyvą. Šešis svarbiausius jo kūrinius atrinko režisierė Lina Lužytė. Autoriaus kūrybos centre – žmonių santykis su žiniasklaida, taip pat medijų kaip galios ir manipuliacijų priemonės kritika. Tai atspindėti jis rinkosi mokumentiką – dokumentinio kino žanrą, kuriame imituojama tikrovė – išgalvoti įvykiai pateikiami dokumentine maniera. Režisierius jungia realybę ir suvaidintas scenas, pasitelkdamas šiuolaikinius ir istorinius kontekstus tiria politines aktualijas.

„Mokumentai“ – tai videomeno ir kino filmų, analizuojančių skirtingas realybes bei tų realybių konstravimą, sklaidos projektas.

Apie filmą:
1871 m. Versalio televizijos žurnalistai transliuoja ramią, oficialią šalies įvykių apžvalgą. Paryžiaus komunos televizija siekia pristatyti sukilėlių nuomonę. Teatrą primenančioje aplinkoje daugiau nei du šimtai aktorių interpretuoja Paryžiaus komunos veikėjus. Aktoriai išsako, ką jaučia ir ką mano apie socialines ir politines reformas. Filme vyrauja ilgų kadrų scenos. Režisierius toliau plėtoja jam būdingą stilistiką – žinių reportažo maniera pristato įvykius, nutikusius dar iki radijo ir televizijos išradimo. Pasitelkiama neprofesionalių aktorių komanda ir improvizacijos metodas. Filme gilinamasi į pasipriešinimo, pasiaukojimo, laisvės, tikėjimo utopija temas.

Apie svečius:
Patrickas Watkinsas
Socialinės istorijos raidos mokslų daktaras, švietimo analitikas organizacijose „Global Campaign for Education“ (GCE) ir UNESCO. Dažniausiai dirba su Užsachario Afrika, taip pat Azija, Lotynų Amerika ir arabų šalimis. Yra įsitraukęs į prancūzų antiapartheido judėjimo ir „Drois Devant!!“, neoficialios ir savarankiškai organizuotos prancūzų lygių teisių asociacijos bei imigrantų kolektyvo, veiklą. Dokumentinių filmų režisierius, sukūręs tokius filmus kaip „Night Shot“, kuriame pasakojama apie Antrąją palestiniečių intifadą, „Kwassa Kwassa Creuse“ apie Majoto salos vaikus ir „Undocumented Migrants Speak to the World Social Forum“. Šiuo metu kultūros centro „La Pierre Noire“ Kantalyje (Prancūzija) vadovas.

Caroline Lensing-Hebben
Caroline Lensing-Hebben yra įgijusi daktaro laipsnį Kolumbijos universitete ir Paryžiaus politinių mokslų institute. Šiuo metu yra patarėja politikos klausimais JTVPK (Jungtinių Tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro) būstinėje Ženevoje. Caroline yra dirbusi Jungtinėms Tautoms Niujorke, Jemene, Libane, Senegale ir Burundyje.

Pierrie Vergnaud

Buvęs šokėjas, yra baigęs sociologijos ir kino studijas. Dirbo televizijos ir dokumentinių filmų operatoriumi, dirbdamas keliavo po Pietų Ameriką, Indiją ir Aziją. Šiuo metu gyvena Prancūzijoje, renovuoja senus užmiesčio namus ir paverčia juos trobelėmis poilsiui.
Daugiau apie Peterio Watkinso retrospektyvą

Informacija

Data:
2020-10-03
Laikas:
16:00 - 20:30
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/265946701163947/

Vieta

Kauno kino centras Romuva
Kęstučio g. 62
Kaunas, 44246 Lietuva

Organizatoriai

Kauno menininkų namai
Vilniaus dokumentinių filmų festivalis
Kauno kino centras Romuva
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar