Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Mokumentai // „Los Andželas vaidina save“

2021-09-16/19:00 - 22:00

Kauno menininkų namai ir vėl atveria duris kviesdami į filmų peržiūrų programą „Mokumentai“. Šis videomeno ir kino filmų sklaidos projektas analizuoja skirtingas realybes bei tų realybių konstravimą. Taip skatindamas Lietuvos kuratorius, tyrinėtojus ir būsimus jaunus kūrėjus atidžiau pažvelgti tiek į esamus archyvus, tiek į Rytų Europoje ir Lietuvoje kuriamą videomeną.

Šių metų programą „Mokumentai“ sudaro du ciklai.

Pirmasis ciklas – „Anoniminis kaip politinis” – skirtas intensyviai apmąstyti vieną iš pasakojimo konstravimo metodų, kai vaizdai ar naratyvai yra „užgarsinami“ ir sumontuojami taip, kad įgyja visiškai kitokią prasmę, atskleidžia kitus akcentus.

Šį ciklą atidarys rugsėjo 16 d. 19 val. VDU profesorius J. D. Mininger pristatydamas Thomo Anderseno filmą-esę „Los Andželas vaidina save“ (2004). Kantrus istorikas ir karštligiškas sinefilas Thomas Andersenas iš viso savo kino režisieriaus karjeroje turi nedaug filmų. Tačiau visi jo filmai, kaip ir „Los Andželas vaidina save“, yra pasakojimai, pagrįsti įspūding kino pramonės tyrimų apimtimi – tai nepaprastas dokumentinis filmas, kuriam neprilygsta jokia kita iki šiol sukurta dokumentika.

„Los Andželas vaidina save“ – ryžtingai, bet ir subtiliai sumontuotas politiškai angažuotas kinas. Tai kompozicija iš tankios mozaikos scenų ir kadrų bei iškarpų iš Holivudo filmų. Savo esėje režisierius siekia atskleisti kitokią, Holivudo užgniaužtą, Los Andželo miesto istoriją. Režisierius kviečia žiūrovus pasižvalgyti po kinematografinę metropolio istoriją, atskleidžiančią tikrąjį miesto veidą. Koks gi jis?

Filmų seansas – NEMOKAMAS, bet būtinas galimybių pasas ir išankstinė registracija: https://cutt.ly/hW0uecG

Projektas „Mokumentai“ – išplėstinės programos „Atsimokant Rytų Europą“ dalis. Šio projekto tikslas – permąstyti Rytų Europos regionui būdingas problemas – nuo istorinės praeities traumų, dekolonizacijos galimybių iki atminties politikos ar aktyvizmo strategijų.

Daugiau informacijos apie projektą: https://cutt.ly/Unlearning_Eastern_Europe

Projektą finansuoja Lietuvos kino centras.

Informacija

Data:
2021-09-16
Laikas:
19:00 - 22:00
Renginio kategorijos:
, ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/555459742272608

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar