Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Nemigos salonas | Čia tada, ten dabar

2020-08-31/19:00 - 20:30

Rugpjūčio 31 d. 19 val. „Nemigos salone“ menininkė Dovilė Dagienė pristatys savo meninį tyrimą „Čia tada, ten dabar“ ir taip užbaigs pirmąją „Nemigos salono“ ciklo dalį, kurios metu gilinomės į nemigos ir kūrybos prisotintus procesus, aiškinomės, kas mus įkvepia naktį arba kaip mus įkvepia pati naktis.

Toliau, keliaujant link šaltesnių sezonų, analizuosime, kiek paros laiko priklauso mums ir kaip galime kuo daugiau laiko susigrąžinti sau. Todėl pristatoma meninio tyrimo „Čia tada, ten dabar“ dalis skirta laiko, pažado ir vilties temai.

Menininkė pristatys savo kurtas fotografijų serijas, kuriose tyrinėjamos atminties, vaizduotės, laiko ir vietos sąsajos bendresne fotografinio vaizdo samprata, kuri susiliečia su šiuolaikinės visuomenės problemomis. Kūrybiniai ieškojimai grįsti keliamais klausimais – ar ir kaip egzistuoja laikas? Kiek laiko trunka momentas? Kaip fotografijos išreiškia laiko trukmę ar tam tikrą laiko atkarpą?

Meninio tyrimo „Čia tada, ten dabar“ kūrybiniai ieškojimai, prasidėję nuo siekio atrasti ir išreikšti savitą laiko, laikiškumo raiškos būdą fotografijoje, įvairiais eksperimentais tyrinėjant vaizdines atminties, laiko ir vietos sąsajas, atvedė prie tokių analoginiu būdu sukurtų darbų serijų, kaip Sulaikyta šviesa: dvi Saulės ir Aštuonios minutės. Šiais fotografijų ciklais, kurie remiasi faktu, kad Saulės šviesa Žemės paviršių pasiekia per maždaug 8 minutes, bandoma perteikti temporalumą ir neapgręžiamą fizinio laiko tėkmę ribotomis statiškos plokštumos priemonėmis.

Kauno menininkų namų skaityklos renginių ciklo „Nemigos salonas“ tikslas – išplėsti nemigos kontekstą ir analizuoti įvairius su nemiga bei miego sutrikimais susijusius kultūrinius reiškinius. Kiek šiandien nemiga siejama su kūrybiniais procesais, o kiek su nerimu, nesaugumu, košmarais, išsekimu ar bendru nuoboduliu? Visi klausimai susiję su nemiga, miego sutrikimais ir jų simptomais aptariami salone –, kambaryje, kuriame paprastai susirinkęs žmonių būrelis svarsto ir diskutuoja politikos, meno, literatūros klausimais.

Renginio dalyvių skaičius yra ribojamas dėl jūsų saugumo, todėl registracija į renginį yra privaloma. Vietas rezervuoti paspaudus ant „Reserve a Spot (or a Space)“ mygtuko po renginio nuotrauka. Jei mygtuko nematote, parašykite mums ir mes jus užregistruosime.

Informacija

Data:
2020-08-31
Laikas:
19:00 - 20:30
Renginio kategorijos:
,

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar