Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Nemigos salonas | „Keturios“ Apie 1990-uosius

2020-06-29/19:00 - 21:00

Nemokama
Birželio 29 d. 19 val. Kauno menininkų namų skaityklos renginių ciklo „Nemigos salonas“ pirmoji dalis pradedama diskursyvia mada tapusiais pasakojimais apie vadinamuosius laukinius, laisvus arba mistinius tvinpyksiškuosius 1990-tuosius.

Skaityklos salone diskutuosime su buvusios tapytojų grupės „Keturios“ narėmis apie to meto Kauno meno scenos ypatumus, virsmus ir kaitą. Su menininkių refleksijomis ir pasakojimais bandysime atkurti 1990-ųjų laikmetį nusakančią Kauno kultūrinio lauko atmosferą.

Tapytojos Elena Balsiukaitė, Aušra Barzdukaitė, Aušra Andziulytė ir Judita Budriūnaitė ankstyvaisiais 1990-aisiais susibūrė į neformalią grupę „Keturios“ ir kartu rengė parodas įvairiose Kauno erdvėse. Viena iš parodų 1993 m. įvyko Kauno menininkų namuose. Nors tapytojų grupė „Keturios“ kartu parodų neberengia jau seniai, vis dėlto jų bendradarbiavimo formos ir turinys svarus išlieka iki šiol.
Apie ciklą „Nemigos salonas“ Nemigą galima traktuoti kaip romantizuotą kūrybinio proceso dalį, kaip laikiną sutrikimą, kaip nuovargio rezultatą arba kaip nuolatinę mūsų būseną, kuri glaudžiai siejasi su nerimu dėl neišpildytų produktyvumo reikalavimų. Ciklo „Nemigos salonas“ tikslas – išplėsti nemigos kontekstą ir analizuoti įvairius su nemiga bei miego sutrikimais susijusius kultūrinius reiškinius. Kiek šiandien nemiga siejama su kūrybiniais procesais, o kiek su nerimu, nesaugumu, košmarais, išsekimu ar bendru nuoboduliu? Visus klausimus, susijusius su nemiga, miego sutrikimais ir jų simptomais, narstysime salone, kambaryje, kuriame arba formaliai priimami svečiai, arba ten susirinkęs žmonių būrelis svarsto ir diskutuoja politikos, meno, literatūros klausimais.
Pirmąją ciklo dalį sudarys nemigą kaip kūrybinį procesą apmąstantys renginiai, susiję su Lietuvos meno judėjimų, menininkų (-ių) grupių mažosiomis istorijomis, naktiniais miesto kultūros reiškiniais ir aktyvaus poilsio formų analize.

Informacija

Data:
2020-06-29
Laikas:
19:00 - 21:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/694193124697740/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar