Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Nemigos salonas | NOTIME

2020-08-11/19:00 - 23:00

Nemokama
Tęsdamas naktinio gyvenimo epopėją, „Nemigos salonas“ šį kartą pristato renginį, kuris buvo atrinktas per Vasaros lauko terasos skelbtą atvirą kvietimą. Jei praėjusiuose „Nemigos salono“ renginiuose kalbėjome apie naktinio gyvenimo praeities išnykusias vietas ir reiškinius bei analizavome jų reikšmę ne tik kultūrine bet ir ekonomine bei politine prasmėmis, tai šis renginys bus labiau apie esamą naktinės kultūros veikėjų trapią situaciją.

NOTIME

2020 m. kovo 16 d. Lietuvoje dėl COVID-19 keliamos grėsmės buvo paskelbtas visuotinis karantinas, kuris tęsėsi daug ilgiau, negu mes visi tikėjomės. Daugumai tie keli mėnėsiai buvo savotiškas ledynmetis: prarastas darbas ar prastovos, apriboti socialiniai santykiai, įvairių subkultūrinių bendruomenių bei saugumo tinklų suirimas, nežinomybės, mirties baimė, užsidarymas tarp 4 sienų, kritimas į rutiną ieškant saugumo. Pradedi klausti savęs „Kokia šiandien diena? Pirmadienis?“ – nors žinai, kad atsakymas yra paprastas – „nesvarbu“, įvykių tėkmė sulaužyta, laikas (ironiškai) nebeina jau gan seniai. Telieka stėroti į bedugnę su tikėjimu, kad bent ji pažiūrės atgal įtave.

Rugpjūčio 11 d. renginys NOTIME yra dvejopa prarasto, sustojusio laiko problemos disekcija – norint ją suprasti ir norint pasipriešinti jos atsiradimui.

19 val. pirmoje NOTIME dalyje nagrinėsime kaip sąstingis, izoliacija ir absurdo suvokimas, atneštas šios laikinos pasaulio pauzės, paveikė greičiausiai vieną iš šiuo klausimu jautriausių – naktinę kultūrą. Žiūrėsime, kaip su tuo susidorojo su naktine kultūra susijusių vietų ir renginių kuratoriai, kūrėjai, plačioji šią kultūrą vartojanti visuomenė, ir kokios gali būti šio reiškinio išvados, besiruošiant galimai tolesnei nežinomybei.

20 val. antroje dalyje, kaip Albero Kamiu filosofinėje esė „Sizifo Mitas“, imsimės kovos su absurdu – žiūrėsime jam tiesiai į akis ir nenusileisime, tebūnie gyvename absurdo pasaulyje, bet šis pasaulis mūsų, ir mes sudėsime viską į savo seką – atsikovosime savo laiką judesiu. Už pultų stovės ONEGIN ir pirmos dalies pokalbio svečiai, kurie palepins mūsų ausis savomis refleksyviomis selekcijomis.

Renginio aprangos kodas: senovės graikų / romėnų mitologijoje laiko dievas Chronas buvo atsakingas už dangaus skliauto ir Zodiako ženklų rato sukimą aplink Žemę, todėl pasidabinusiems detalėmis, susijusiomis su Zodiako ženklais, bus dar lengviau susidoroti su absurdo pasauliu.

Renginio dalyvių skaičius yra ribojamas dėl jūsų saugumo, todėl registracija į renginį yra privaloma. Vietas rezervuoti paspaudus ant „Reserve a Space“ mygtuko po renginio nuotrauka.

Informacija

Data:
2020-08-11
Laikas:
19:00 - 23:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/676306036432405/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar