Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Nemigos salonas | Skaitymai apie reivą ir laisvalaikį

2020-07-28/19:00 - 21:00

Nemokama
Absoliutaus laisvalaikio darbuotojų klubas (ALDK) kviečia į skaitymo sesiją apie laisvalaiko industriją ir reivo politiką, kurią moderuos Agnė Bagdžiūnaitė, Noah Brehmer, Vaida Stepanovaitė.
Ši skaitymų sesija koncentruosis į britų autoriaus Marko Fisherio tekstą „Baroque Sunbursts”, kuris pažeria įdomių minčių apie reivą kaip apie šventišką užkratą, skatinantį plisti naujas kolektyvinio sambūvio formas į nepakenčiamai susvetimėjusią, komercijos išvalytą miesto erdvę. Autorius kalba apie kapitalistinėje kultūros industrijoje vykstančią istorinę kovą su reiveriais ir „privalomo indvidualizmo“ ataka. Šiame kontekste aptarsime Lietuvos ir plačiojo posovietinio regiono reivų bei laisvalaikio industrijos istoriją. Be to, atsižvelgiant į dabartinį šokių ir reivų kultūros populiarumą neoliberaliuose kūrybiniuose miestuose, tikimės, kad skaitinys padės iškelti aktualius klausimus apie šių socialinių formų pasipriešinimo potencialą dabartyje.
Diskusijos apie M.Fisherio tekstą metu trumpai aptarsime ir autoriaus Laurent de Sutter knygą „Narcocapitalism: Life in the Age of Anaesthesia” (2017), kurioje kalbama apie technologinius ir farmakologinius išradimus – tokius kaip elektrinis gatvių apšvietimas bei nemigą sukeliantys ar gydantys vaistai – leidusius pratęsti kapitalistinį dienos gyvenimą naktyje, pavyzdžiui – naktiniame klube ar naktinėje darbo pamainoje. Šios knygos 3 skyriaus dalys §22, 25, 26, 29, 30 siūlomos kaip papildomas skaitinys.
Tekstą „Baroque Sunbursts” ir kitus tekstus rasite čia
Renginys vyks anglų kalba.ALDK 2020 m. įkūrė nomadiška projektų erdvė @Kabinetas ir politinė erdvė Luna6 (Vilnius) kolektyviniam laisvalaikio ir malonumo tyrinėjimui politiniais ir ekonominiais aspektais.

Ryškindamas politines laisvalaikio galimybes klubas tikisi jungtis su grupėmis ir pavieniais asmenimis, įsitraukusiais į siekį atverti naujas galimybes socialiniam išsilaisvinimui ir kolektyviniams nakties džiaugsmams.

http://luna6.lt/ultimate-leisure-workers-club.html @ulwclub

Kauno menininkų namų skaityklos renginių ciklo „Nemigos salonas“ tikslas – išplėsti nemigos kontekstą ir analizuoti įvairius su nemiga bei miego sutrikimais susijusius kultūrinius reiškinius. Kiek šiandien nemiga siejama su kūrybiniais procesais, o kiek su nerimu, nesaugumu, košmarais, išsekimu ar bendru nuoboduliu? Visi klausimai, susiję su nemiga, miego sutrikimais ir jų simptomais, aptariami salone, kambaryje, kuriame paprastai susirinkęs žmonių būrelis svarsto ir diskutuoja politikos, meno, literatūros klausimais.

Ciklo kuratorė – Agnė Bagdžiūnaitė.

Informacija

Data:
2020-07-28
Laikas:
19:00 - 21:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
, ,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/3147622265327211/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar