Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Nepadorus vakaras restorane „Kastytis“

2021-12-18/20:00 - 23:30

„Vakarais „Kastytyje“ groja šokių muzika, skamba dainos. Restorano lankytojai tvirtina, jog vakaras čia prabėga nejučiomis, norisi užeiti vėl ir vėl…“

Šaltuoju metų laiku Kauno menininkų namai kviečia atsigręžti į 10-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį – socialinių, politinių ir kultūrinių permainų laikotarpį Lietuvoje bei pasaulyje – ir pristato projektą bei renginių ciklą „Nepadorūs vakarai. Meduje“, dedikuotą tuo metu kūrusioms menininkėms moterims.

Finalinis renginių ciklo akcentas – nepadorus vakaras gruodžio 18 d. 20 val. legendiniame restorane „Kastytis“ (A. Juozapavičiaus pr. 68), pristatysiantis 10-ojo dešimtmečio menines interpretacijas. Unikalias, autentišką praėjusio amžiaus interjerą išsaugojusias „Kastyčio“ erdves budins performatyvus asorti – specialiai šiam projektui ir restorano erdvėms sukurtas menininkės B. E. Salonen performansas „niekada“ ir lenkų garso menininkių post-apokaliptinių divų FOQL ir Edkos Jarząb dueto pasirodymas tiriantis moterų patiriamus suvaržymus, seksualines įtampas ir fantazijas. Šalia to – muzikiniai ir performatyvūs siurprizai, kviesiantys pasinerti į (ne)materialų 10-ojo dešimtmečio jausmų ir potyrių archyvą.

Renginyje įleidžiami dalyviai nuo 16 metų.

Į renginį būtinas Galimybių pasas (ar jam prilyginamas dokumentas).

20.30 – 22.00 val.

„niekada“ – Barboros E. Salonen naujausias šokio kūrinys, kuriame ji semiasi idėjų iš sukurto fikcinio personažo istorijos bei dokumentikos, prisiminimų nuotrupų apie gyvenimą Lietuvoje iki 2000-ųjų metų. Salonen performanso pristatymui pasitelkia naują erdvę – „Kastyčio“ restoraną, kaip terpę, realybę įvykti veiksmui, šokui, potyriui. Salonen kūryboje atsispindi įvairus šokio archyvas iš modernaus stiliaus technikų, savo kūrybiniame procese ji taip pat taiko ritualą, meditatyvias ir somatines praktikas.

Dėmesio. B. E. Salonen performanso „niekada“ negalima filmuoti ir fotografuoti. Į performansą „niekada“ būtina išankstinė registracija: https://cutt.ly/PYWmXWy
Vietų skaičius yra ribotas.

nuo 22.30 val.

FOQL ir Edka Jarząb pristato: „Melting Pop“. Dvi elektroninės muzikos ir garso menininkės darsyk susitinka dueto formoje. „Trashy“ post-apokaliptinės divos, atvykstančios tiesiai iš intergalaktinio istorinio šiukšlyno, ir atnešančios jums išsibarščiusius manifestus – tarsi rezonuojančias lopšines permainų laikams. Šis performansas – performatyvus pagarbos pareiškimas 10-ojo dešimtmečio feministiniam menui, tiek Eglei Rakauskaitei, tiek Natalia LL.

***
Svarbus programos veikėjas – laiko kapsulė-restoranas „Kastytis“, kone nepakitęs nuo savo įkūrimo 1968 m. Apie „Kastytį“ rašyta: „Kastytis“ – vienintelis restoranas Šančiuose. Architektas J. Vrubliauskas legendos motyvais sukūrė griežtą, gal net vyriškai gruboką interjerą. Pagrindiniai dekoro elementai – tinklai, švyturys ir vėtrungė – susiję su jūra, su nelengva legendinio žvejo kasdienybe. Galbūt tai ir daro restoraną kaskart vis populiaresnį. Apsilankius čia bent kartą, norisi užeiti vėl ir vėl.“

>>>

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Projekto, pavadinto pagal Eglės Rakauskaitės 1996 m. performansą-video instaliaciją „Meduje“ tuo pačiu pavadinimu, metu analizuojami permainingojo 10-ojo dešimtmečio lyčių vaidmenų ir seksualumų klausimai, taip pat tiriamos feminizmo judėjimų apraiškos mene Lietuvoje bei kaimyninėse post-Sovietinėse šalyse.

Projektą kuruoja Agnė Bagdžiūnaitė ir Edvinas Grinkevičius

Projekto dizainas – Studio Cryo

Informacija

Data:
2021-12-18
Laikas:
20:00 - 23:30
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/887793438559411

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar