Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Paroda „Belaukiant krypties“

2021-09-09/18:00 - 20:00

Rugsėjo 9 d. 18 val. VDU menų galerijoje „101“ atidaroma jaunųjų menininkių Niamh Seana Meehan (Š. Airija) ir Gintės Reginos (Lietuva) paroda „Belaukiant krypties“.

Registracija į atidarymo renginį: https://cutt.ly/XWuKvw6

Parodoje „Belaukiant krypties“ eksponuojami menininkių Niamh Seana Meehan (Š. Airija) ir Gintės Regina (Lietuva) darbai jau buvo rodomi Šiuolaikinio meno centre Derry~Londonderry mieste Šiaurės Airijoje. Menininkės buvo pirmosios mainų rezidencijų programos „DeMo“ (Dekoduojant modernybę) dalyvės. Dar 2020 metų vasario mėnesį abi menininkės rezidavo programos partnerių organizacijose: Niamh Seana Meehan dirbo Kauno menininkų namuose, o Gintė Regina – Šiuolaikinio meno centre Derry~Londonderry. Ten, tais pačiais metais, jos surengė dvi individualias parodas vienu metu, kurios dabar susijungia parodoje „Belaukiant krypties“ Kaune. Paroda veiks iki rugsėjo 29 dienos.

Šiandien, mes gauname daug nurodymų, kaip elgtis, kur galime eiti, kaip bendrauti. Viena vertus, nurodymų, kaip toliau elgtis žinojimas bent trumpam gali suteikti minimalaus saugumo iliuziją, kita vertus – prekariškumas, plačiąja prasme suprantamas kaip egzistencinis ir materialinis nesaugumas, nestabilumas ar pažeidžiamumas, niekur neišnyko, tik dar labiau sustiprėjo. Parodoje „Belaukiant krypties“ kalbama apie melancholišką laukimą, apie laukimą koncentruojantis į egzistencinį kalbinį ir emocinį nesaugumą.

Menininkės Niamh Seana Meehan iš Šiaurės Airijos darbai siekia išryškinti kalbos kuriamus barjerus viešosiose ir privačiose institucijose. Tuo metu Gintė Regina parodoje siekia analizuoti probėkšmais aplankantį artumo jausmą svetimoje šalyje. Jos filmų ir tekstų herojai klaidžioja po pasaulį bandydami atrasti saugumo jausmą.

Paroda veiks antradieniais–penktadienias 12–18 val.

Pagrindinis šios mainų rezidencijų „DeMo“ programos dalies partneris – Šiuolaikinio meno centras Derry~Londonderry.

Parodos partneriai: VDU Šiuolaikinių menų katedra, VDU menų galerija „101“.

Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis.

Informacija

Data:
2021-09-09
Laikas:
18:00 - 20:00
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/552131932773991

Vieta

VDU menų galerija „101“
Muitinės g. 7
Kaunas, Lithuania

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar