Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Pirmiausia veiksmas buvo! | Atidarymas

17 kovo/19:00 - 21:30

„Pirmiausia veiksmas buvo!“ – žodžiai iš Johano Wolfango Goethės „Fausto“, kuriais prieš sudarydamas sandorį su Mefistofeliu, mokslininkas pripažįsta veiksmo pirmenybę prieš mintį ir žodį pasaulio tvarkos kaitoje. Šiuos žodžius 1906 m. Balstogėje, Dnipre ir Odesoje veikusi anarchistų grupuotė „Juodoji vėliava“ pasirinko kaip šūkį, kuriuo nedviprasmiškai išreiškė agresyvios fizinės jėgos taikymą priešinantis tuometinei caro valdžiai bei vis labiau įsigalintiems pramonininkams ir bankininkams. Šios ir kitų anti-imperialistinių grupuočių veikusių teritorijoje, kurią šiuo metu dalina Lietuvos, Lenkijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos ir Rusijos valstybių sienos, istoriją 2020 m. prikėlė Balstogės galerijoje „Arsenal” vykusi paroda „Na początku był czyn!”. Jos kuratoriai ne tik atvėrė šiuos archyvus, bet ir kartu su menininkais (ir) aktyvistais apmąstė šiandienos socialinių, politinių ir šiuolaikinio meno virsmų kontekstą.
Kauno menininkų namuose rengiama paroda „Pirmiausia veiksmas buvo!“ papildo Balstogėje pradėtą pasakojimą naujai rašoma anarchistinių judėjimų Lietuvoje istorija. Atverdama archyvus, ši istorija įsupa parodą į pokalbį apie radikalių kolektyvinių ir asmeninių naratyvų rašymo bei skaitymo būdus, apie pasipriešinimo dominuojančioms galioms ir jų reprezentacijos formoms (ne)galimybes, apie kasdienybės paraščių nelygumus.
Parodos dalyviai: Anastasia Sosunova, Agnė Jokšė, Anton Karyuk, Naglis Kristijonas Zakaras, Goda Palekaitė ir Adomas Palekas, Iza Tarasewicz, Liliana Zeic, Gardino archyvo nežinomas autorius.
Parodos metu socialiniame centre „Emma“ vyks diskursyvi renginių programa, kurioje bus istorijų apie ryškias maištautojų asmenybes, pasakojimų apie menkai žinomus archyvus, pasipriešinimo iniciatyvas, dragą ir savileidybą.
Tyrėjai ir renginių programos dalyviai: Viktorija Kolbešnikova, Aleksander Łaniewski, Tomas Marcinkevičius, Darius Pocevičius, Auksė Petrulienė, Asta Volungė, Querelle.
Paroda veiks iki gegužės 1 d.
Atidarymo dienos programa
19:00 Atsidaro parodos durys Kauno menininkų namuose (V. Putvinskio g. 56)
19:30 Pokalbis su parodos Balstogėje „Na początku był czyn!” kuratoriais Matthew Post ir Katarzyna Różniak-Szabelska
20:00 Ekskursija po parodą su menininkais ir kuratoriais
21:00 Atidarymo vakarėlis su Querelle socialiniame centre „Emma” (A. Mickevičiaus g. 35)
Parodos kuratoriai: Edgaras Gerasimovičius, Vaida Stepanovaitė
Tyrimo ir renginių programos kuratorė: Agnė Bagdžiūnaitė
Dizainas: Vytautas Volbekas
Organizuoja: Kauno menininkų namai, Swallow (Vilnius), galerija Arsenal (Balstogė)
Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Dėkojame: Antanui Stanislauskui, socialinio centro „Emma“ kolektyvui.

Informacija

Data:
17 kovo
Laikas:
19:00 - 21:30
Renginio kategorijos:
,

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,
+ Google žemėlapis

Organizatoriai

Kauno menininkų namai
Swallow
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar