Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Senseless pulsions: Queer desire in the techno-communist horizon

2019-09-24/19:00 - 20:30

Senseless Pulsions: queer desire in the techno-communist horizon | Noah Brehmer paskaita | Kauno menininkų namai, rugsėjo 24 d. 19 val.

„Jūs akcentuojat pasaulio pabaigą, kol mes nerimaujame dėl šio mėnesio pabaigos“ – teigia prancūzų geltonųjų liemenių protestų dalyvis.

Politikos centre mes randame tuštumą: tą vis dar turintį įvykti, nuolatos atidedamą geresnio rytojaus pažadą – „jeigu ne mums, tai bent jau mūsų vaikams“. Ateities vilionės priklauso nuo jos kaip fantazijos, kuriose mūsų kolektyvinės baimės ir viltys virsta stabiliomis socialinėmis tapatybėmis.

Noah Brehmer analizuoja ir kritikuoja techno-komunistines radikalias ateities vizijas už kapitalizmo ribų per garsines aplinkas – nuo istorinių „cyber-punk“ reivų Didžiojoje Britanijoje ir kvantinių afro-futuristų Detroite, iki šiuolaikinių vietinių ISLA eskapizmų ir kolektyvinių Ghia po-sovietinių griuvėsių vizijų. Apibrėžus šių tendencijų komentarus ir kritiką, N. Brehmer žvelgia į ateitį neigiančias, beprasmes reivo geismo energijas: malonumo, nesitikinčio ateities kartų, skandalą, kreivo geismo „utopija dabar!“ ribotumą. Apžvelgdamas kreivų-komunistinių ateičių perspektyvas, N.Brehmer siūlo anti-anti-futurizmą, kurio politika įgauna formą per „We Are Propaganda“ (LT) platformą bei per kreivą-feministinį kolektyvą „Oramics“ (PL).

Renginys yra KMN rezidencijų programą lydinčių renginių ciklo dalis. 2018 metais pradėjusi veikti KMN rezidencijų programa, skirta pristatyti aktualius šiuolaikinius menininkus, kuratorius, kultūrinio lauko tyrinėtojus, veikiančius Lietuvoje ir užsienyje, Kauno miesto gyventojams ir svečiams. Programa siekiama skatinti tarpkultūrinį,

tarpinstitucinį ir tarpsektorinį bendradarbiavimą, sudarant galimybes kultūros ir meno kūrėjams rezidavimo metu susipažinti su istoriniu ir kultūriniu miesto kontekstu, bendradarbiauti su kitais kultūros ar meno lauko operatoriais bei vietos bendruomenėmis.

Noah Brehmer (JAV) gyvena Vilniuje, kur užsiima tekstų rašymu, redagavimu ir naujos kultūrinės/politinės erdvės „Luna6“ organizavimu. Noah yra žurnalo „Blind Field“ bendraautorius, jo tekstus yra publikavę „Leafteast“, „Art & Education“, „OpenDemocracy“, „Libcom“, „Metropolis M“, „Livedspace“ ir „Mute Magazine“.

Renginys vyks anglų kalba.

Informacija

Data:
2019-09-24
Laikas:
19:00 - 20:30
Renginio kategorija:
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/923452784665422/

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar