Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Simpoziumas Įkūnyti žinojimai | Enacting Knowledges

2020-12-11/10:00 - 19:00

Kaip žinojimas (knowledge) yra įkūnytas, įvietintas ir atliekamas? Kas turi teisę jį įgyti ir praktikuoti, ir kaip dalijimasis žinojimu sukuria „mus“ kaip bendruomenę?

Mūsų mintis apie simpoziumą apglėbia šie du klausimai, savyje talpinantys tamprias sąvokas, su kuriomis meno lauke nuolat susiduriame – žinojimas, ir bendruomenė.

Siūlome šias sąvokas pasiremiant Eve Kosofsky Sedgwick iškeltu klausimu: „Ką daro žinojimas – kuomet jo siekiame, kuomet jį turime ir jį atveriame, bei kuomet mums pakartojama tai, ką jau žinome? Ar, tiesiog, kuo žinojimas yra performatyvus, ir kaip išlaviruoti tarp jo priežasčių ir pasekmių?” Sedgwick pastebėjimas mums dar kartą primena, jog žinojimas ne tiesiog yra, tačiau veikia – tai yra formuojantis, mūsų pasaulius konstruojantis veiksmas, tuo pat metu išmušantis šiuos pasaulius iš vėžių; mus telkiantis, vedantis į socialinę transformaciją ar pasipriešinimą. Per žinojimu paremtus bendrus veiksmus „mes” turime galimybę tapti bendruomene; kurią šiame simpoziume suprantame ne kaip vadybinę sąvoką, bet kaip afektyvų socialinį sambūrį, kuriame kiekvienas žmogus yra vedinas ne tik savito ritmo ir tikslų, bet ir rizikos prarasti tai, kas juos vienija.

Pranešėjus ir jų temas švelniai jungia geografijos, supančios Baltijos jūrą ir išplitusios link Centrinės Europos. Šios geografijos nėra mus vienodinanti sąlyga, tačiau jos gali būti ir įrankiu suvokti tai, kas mus skiria. Simpoziumas šiuo atveju suvokiamas kaip erdvė, kurioje galime dosniai dalytis mintimis ir praktikomis, supant pandeminiam pasauliui.

Pranešėjai ir diskutantai:
Maria Hlavajova (BAK, Utrechtas)
Sarah Pierce (The Metropolitan Complex, Dublinas)
Sofia Lemos (Rygos bienalė)
Nikolett Erőss (OFF bienalė, Budapeštas)
Yvonne Billimore ir Jussi Koitela (Frame Contemporary Art Finland, Helsinkis)
Susitikimų erdvė Lokomotif (Lentvaris)
Gerda Paliušytė (Montos Tattoo, Vilnius)

Meninės programos dalyviai:
VDU menų galerija „101″
Aikas Žado laboratorija (Žeimių dvaras)

Registracija čia
Renginys nemokamas ir vyks anglų kalba, reikalinga išankstinė registracija.

Organizatorius: Kauno menininkų namai
Kuratoriai: Vaida Stepanovaitė ir Adomas Narkevičius
Vaida Stepanovaitė yra kuratorė ir projektų erdvių Kabinetas ir Swallow bendraįkūrėja, studijuojanti Advanced Practices doktorantūroje Goldsmiths, Londone.
Adomas Narkevičius yra tarp Vilniaus ir Londono gyvenantis kuratorius ir menotyrininkas, pastaruoju metu pristatęs parodas bei renginius Rupert meno ir edukacijos centre ir Šiuolaikiniame meno centre Vilniuje.
Komunikacija: Eglė Trimailovaitė
Dizainas: Studio Cryo

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

Informacija

Data:
2020-12-11
Laikas:
10:00 - 19:00
Renginio kategorija:
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/223042579161103/

Vieta

Virtualus renginys

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar