Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Simpoziumo „Kritinė indukcija“ III dalis: Menas liaudžiai

2022-09-28/18:00 - 2022-09-29/17:00

Rugsėjo 28 d. ir 29 d. kviečiame į trečiąją simpoziumo „Kritinė indukcija“ dalį skambiu pavadinimu „Menas liaudžiai“. Renginys vyks Kauno menininkų namų skaitykloje.
Šioje dalyje pakviesime kuratorius(es), organizatorius(es) ir koordinatorius(es), kurie/ios įdarbina save kultūros srityje, ir ypatingai šiuolaikinio meno kontekste, pristatyti savo veiklų spektrą ir aptarti darbo sąlygų ypatumus.
Simpoziumo dalyje „Menas liaudžiai“ sužinosime, kaip savarankiškai įkurti šiuolaikinio meno galeriją arba kitą panašią kultūros erdvę ir kaip joje vystyti veiklas. Susipažinsime, kokiu būdu nepriklausomi kuratoriai(ės) ir koordinatoriai(ės) sieja save su erdve ar organizacija, kurią jie/jos patys atstovauja, kuria ir vysto. Būtinai aptarsime nepriklausomų kultūros darbuotojų dirbančių paprastai individualios veiklos pagrindu darbo sąlygas.
Diskutuosime ir apie tai, ką reiškia pristatyti šiuolaikinio meno turinį įvairioms, mažai su šia sritimi susipažinusioms auditorijoms.
Rugsėjo 28 d. 18 val. savo veiklą ir darbo ypatumus pristatys galerijų „Editorial“, „Swallow“, Lentvaryje tris metus gyvavusios šiuolaikinio meno erdvės „Lokomotif“ atstovės. Vakaro metu visų lauks Artbooks (Artnews.lt) išleistos, Valentino Klimašausko sudarytos knygos „Žodžiai, žodžiai, žodžiai arba Lietuvos menininkų tekstai” pristatymas.
Rugsėjo 29 d. 18 val. kuratorė Neringa Bumblienė skaitys pranešimą „Kuravimas krizių metu: įrankiai, kuriuos turime“. Šių metų Lietuvos nacionalinio paviljono 59-ojoje Venecijos meno bienalėje kuratorė pasidalins savo patirtimi, ką reiškia rengti parodas krizių (pandemijos ir karo) metu ir ką galima padaryti už jų (parodų) ribų.
Simpoziumas „Kritinė indukcija“ yra skirtas miesto erdvių analizei, kritikai bei diskusijai apie miesto ir šiuolaikinio meno santykį.
Simpoziumas vyksta mainų rezidencijų programos „DeMo“ apimtyje ir yra baigiamoji programos dalis.
Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis.

Informacija

Pradžia:
2022-09-28/18:00
Pabaiga:
2022-09-29/17:00
Renginio kategorijos:
,

Vieta

Kauno menininkų namai
V. Putvinskio g. 56
Kaunas,
+ Google žemėlapis

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar