Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Tarptautinė kultūros diena 2018 / ECHOSISTEMOS

2018-04-15

Nemokama
Kauno menininkų namai balandžio 15 d. kviečia apsilankyti Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje (Laisvės al. 106, Kaunas), kuriame Tarptautinės kultūros dienos proga įsikurs potyrių erdvės ir bus pristatyta programa „ECHOSISTEMOS“. Plačioje, visuomenei atviroje renginių programoje bus siūloma permąstyti supančią aplinką, patirti save ir kitą, įsiklausyti į hermetiškose muziejaus erdvėse įsisuksiančias gyvas ir kintančias „Echosistemas“. 
PROGRAMA
12 val. karilionininko Juliaus Vilnonio koncertas, skirtas Tarptautinei kultūros dienai (Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelis, K. Donelaičio g. 64)
12.45 val. Taikos vėliavos iškėlimas (Kauno miesto savivaldybė, Laisvės al. 96)Renginiai Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejuje (Laisvės al. 106):

13 val. garso menininko Vlado Dieninio intensyvaus klausymosi ir garso peizažų kūrimo dirbtuvės (vietų skaičius ribotas, registracija iki balandžio 13 d. 17 val. adresu menas@kmn.lt; registracijos bus patvirtinamos balandžio 13 d. vakare)
13-18 val. kvapų meno grupės „Hortus Apertus“ muziejui sukurtų kvapų ekspozicija „Pasakojimai nosiai apie Tadą“
13-18 val. menininkės Indrės Liškauskaitės instaliacija „Timidos cognoscitur“
13-18 val. knygrišystės dirbtuvės, „Raudonosios knygos“ gamyba su Kauno menininkų namų savanoriais

13-18 val. „Katilėlio“ arbatų degustacija

15.30 val. menininkės Laurie Anderson dokumentinio filmo „Šuns širdis“ (angl. „Heart of a Dog“, 76 min., 2015) peržiūra. Filmas bus rodomas su lietuviškais titrais.

16-18 val. kvapų menininkės Eglės Jonaitytės kvepalų gamybos dirbtuvės „Skin Scent“: distiliavimo proceso demonstravimas, hidrolato išbandymas

18 val. garso menininkų Domo Strupinsko ir Sauliaus Petreikio projekto „LIETAVA“ koncertas

Renginiai ir muziejaus lankymas balandžio 15 d. nemokami.

Ekosistema – tai sandarios, aklinos struktūros priešingybė: atvira, judanti ir atsinaujinanti, kupina makroistorijų ir mikroelementų. „Echo“, išvertus iš anglų kalbos, gali reikšti aidą, aidėjimą ar atsikartojimą. Zoologijos muziejus, gamtinio pasaulio mikrokosmas, renginio dieną pasiners į kismo ir kultūros šventę, kurioje aidės ir sąveikaus kino, garso, kvapo ir vaizdo medijos.Renginio programoje – menininkai ir kūriniai, plečiantys kultūros, gamtos ir žmogaus tarpusavio ryšio ribas bei tyrinėjantys tradicijos ir dabarties sąlyčio taškus:

„LIETAVA“
Sėkmingai apkeliavęs Jungtinę Karalystę garso menininkų Domo Strupinsko ir Sauliaus Petreikio projektas „LIETAVA“ pirmą kartą pristatomas Lietuvoje.

„Pasaulis keičiasi – todėl kisti turėtų ir folkmuzika. Ji turi būti gyvas organizmas. Nes gyvename dabar!” – teigia D. Strupinskas. „LIETAVA“ – tai gyvoji liaudies instrumentų istorija, grojanti praktikoje beveik nebenaudojamais instrumentais. Šie šešiolika retų instrumentų buvo naudojami žvejų, piemenų, ūkininkų, kasdieniniame jų sąlytyje su gamta, darbu ir išgyvenimu. S. Petreikis, tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu pripažintas multiinstrumentalistas, ir D. Strupinskas, elektroninės muzikos terpėje dirbantis kompozitorius, neseniai išleistame debiutiniame albume „LIETAVA“ paskelbė muzikinį manifestą, laviruojantį tarp praeities tradicijų ir nuolat kintančios dabarties. Dueto koncertų metu ši praeitis suskamba ir atgyja.

Filmo „Šuns širdis“ (angl. „Heart of a Dog“, rež. Laurie Anderson, 76 min., 2015) peržiūra
Filme „Šuns širdis“ amerikiečių menininkė, atlikėja, rašytoja, kompozitorė Laurie Anderson apmąsto savo mylimo šuns Lolabelle netektį. Filme Lolabelle groja pianinu, džiugiai laksto paplūdimiu – ir pamažu išeina iš šio pasaulio. L. Anderson kūrinyje susipina fikcinis Lolabelle gyvenimas: jos pomirtinio gyvenimo apmąstymai, Rojaus ir pragaro vaizdiniai bei kasdienybės realijų trapumas. Tai – tik vieno šuns ir jį mylėjusios moters tarpusavio gyvenimo istorija, bet ryškiausias jo aspektas – juos siejusios grandies virsmas ir stiprumas. „Šuns širdis“ – tai genialios kūrėjos meditacija apie neišvengiamą ją supančio pasaulio virsmą, į jį ateinant ir jį paliekant jos mylimoms vietoms, gyvūnams ir žmonėms. Filmas bus rodomas su lietuviškais titrais.

Indrės Liškauskaitės instaliacija „Timidos cognoscitur“
„Ar aš esu tikras?“ – klausia savęs tyrėjas, negalėdamas pabusti iš gyvūno ieškojimo būsenos.
Menininkės Indrės Liškauskaitės instaliacijoje „Timidos cognoscitur“ tyrėjas leidžiasi į svaiginančias gyvūno paieškas, kuriose ieškotojas ir ieškomasis keičiasi vaidmenimis, pasidaro priklausomi vienas nuo kito. Tyrėjo pasakojimu apie naują, retą ir itin baikščią gyvūno rūšį menininkė kviečia žiūrovą vaizduotėje susikurti nežinomo gyvio portretą. Žodžiais nusakomas, bet vizualiai neparodomas žvėris tarytum slepiasi čia pat muziejuje ir vis nepastebėtai, tylomis prabėga jo periferijoje.
Indrė Liškauskaitė yra kūrėja, baigusi tapybos bakalauro ir tekstilės magistro studijas Vilniaus dailės akademijoje. Savo kūryboje ji įvairiomis medijomis nagrinėja santykius tarp tikrovės ir fikcijos bei žmogaus ir gyvūno.„Hortus Apertus“ kvapų ekspozicija „Pasakojimai nosiai apie Tadą“
„Ir mes visi tie, senieji, istoriniai, nors ir be gyvybės, dovanojame prisiminimų dvelksmą, kupiną stepių ilgesio.“
Kvapų meno grupė „Hortus Apertus“ (liet. atvertas sodas) į kvapininkystę žvelgia kaip į šimtametį amatą, balansuojantį ties virsmu ir tradicija. Ši organizacija vienija kūrėjus, menininkus ir mokslininkus, besidominčius kvapų ir parfumerijos menu bei kultūra. „Hortus apertus“ sukurti kvapai – tai ilgamečių patirčių ir idėjinių sistemų sankirtos, kiekviename laše atspindinčios mus supančio pasaulio įvairovę. Tarptautinės Kultūros dienos dalyviai kviečiami tapti šios šimtametės tradicijos dalimi, pasinerdami į muziejui sukurtų kvapų ekspoziciją – kelionę nuo Tado Ivanausko paukščių kambario iki stepių besiilginčio pirmojo muziejaus eksponato.

Intensyvaus klausymosi ir garso peizažų kūrimo dirbtuvės (veda kompozitorius Vladas Dieninis)
Dirbtuvių metu dalyviai bus supažindinami su pagrindinėmis aplinkoje esančiomis garsų grupėmis, mokysis jas identifikuoti, fiksuoti, apibūdinti garsus ir paversti juos kūrybine medžiaga kuriant garso peizažus. Dalyviai išbandys intensyvaus klausymo techniką, leidžiančią giliau patirti akustinius ženklus mus supančioje tikrovėje.
Reikalinga registracija, vietų skaičius ribotas. Registracija vykdoma iki balandžio 13 d. 17 val. adresu menas@kmn.lt
Vladas Dieninis yra kompozitorius, edukacinio garso meno projekto „Garso architektūra“ lektorius. Nuo 2008 m. kuria muziką, garso dizainą ir garso inscenizacijas šiuolaikinio šokio spektakliams, teatrui, bendradarbiauja su tarpdisciplininio meno projektais.Organizatorius: Kauno menininkų namai
Partneris: Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus
Globėjas: Kauno miesto savivaldybė

Informacija

Data:
2018-04-15
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorija:
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/2119281328088565/

Vieta

Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus
Laisvės al. 106
Kaunas,

Organizatorius

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar