Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Tarptautinė kultūros diena 2019 / Akcija #kurkultura

2019-04-15/08:00 - 2019-04-30/17:00

Kokia yra kultūra? Kokią įtaką ji turi miestams ir jų gyventojams? Kauno menininkų namai (KMN), minėdami Pasaulio kultūros dieną, švenčiamą kasmet balandžio 15-ąją, klausia: kur yra kultūra Kaune ir Kauno rajone bei kaip ji veikia?

Atsakymai pateikiami akcijoje #kurkultura, pristatančioje kultūros gausą, vertę ir potencialą miestiečiams bei miesto svečiams. Balandžio mėnesį įvairiose Kauno platformose bus galima išvysti šio miesto kultūros istorijas, aptariančias statistiką, patirtis ir įvairias bendradarbiavimo formas.

Akcijos #kurkultura atspirties taškas – kultūros vertės klausimas: kaip galima ją išmatuoti? Renkant statistinius duomenis, buvo aktyviai įtrauktos Kauno kultūros bendruomenės: organizacijos, institucijos, iniciatyvos ir sambūriai. Surinkti duomenys atspindi kultūros žanrų įvairovę, renginių kiekį, kultūros savanorystės galimybes ir pasiūlą, taip pat – vietų bei programų, prieinamų neįgaliesiems skaičių. Ne mažiau svarbi žiniasklaida, informuojanti apie kasdienį kultūros ir meno vyksmą.

Tai – pirmasis tokio tipo tyrimas Kauno mieste, sukursiantis precedentą ateities analizėms ir galimoms auditorijų plėtros, bendradarbiavimo strategijoms. Kultūros statistika atsispindi ir yra papildoma Kauno kultūros istorijomis – vaizdo reportažais, plačiau pasakojančiais apie bendruomeniškumą, prieinamumą ir sklaidą.

„Šia akcija siekiame pabrėžti ir pasidžiaugti Kauno kultūros gausa: 2018 m. Kauno mieste ir rajone veikė virš 200 kultūros organizacijų bei iniciatyvų, suorganizavusių daugiau nei 7 000 tūkst. renginių, iš kurių net 50 proc. – nemokami. Šiuose renginiuose apsilankė per 1 mln. lankytojų. Įdomu ir tai, kad daugiau nei pusė mieste ir rajone veikiančių organizacijų yra nevyriausybinės, bendruomeninės, poreikis joms kurtis kyla iš apačios. Tikimės, kad akcija #kurkultura skatins tolesnį kultūros kūrėjų, vartotojų ir rėmėjų pokalbį apie kultūros vertę, kurią kartais – sąmoningai ar ne – pamirštame“, – teigia KMN vadovė Rūta Stepanovaitė. Kauno kultūros gausa stebina ir šių metų vasarį išleistu žemėlapiu „Kultūrinis šokas“, pažymėjusiu net 100 kultūros židinių Kauno centre.

Tyrimo metu surinktus duomenis ir vaizdines istorijas galima išvysti specialiai šiai akcijai sukurtoje interneto svetainėje.

Informacija

Pradžia:
2019-04-15/08:00
Pabaiga:
2019-04-30/17:00
Renginio kategorija:

Organizatorius