Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

Tarptautinė kultūros diena 2020 / Virtualioji diskusija

2020-05-13/17:00 - 19:00

Nemokama
Kultūros sektorius skaudžiai nukentėjo nuo koronaviruso pandemijos – atšaukti renginiai, prarastos pajamos ir klausimai apie tai, kaip pavyks išgyventi šį laiką, neramina ne vieną kūrėją bei organizaciją.
Lietuvoje švelninant karantiną, kai kurios kultūros įstaigos jau gali praverti duris, kiti kultūros sektoriai žalios šviesos dar laukia, tačiau jau dabar metas klausti – kaip kultūrai atsigauti po krizės? Kaip, smunkant šalies ekonomikai, kultūrai susigrąžinti savo mokų vartotoją?

Kokius žingsnius svarbu žengti jau dabar ir kokių naujų iniciatyvų dar gali prireikti ateityje? Kiek už kultūros lauko tvarumą atsakinga valstybė, o kiek – pats kultūros laukas?

Atsakymus į šiuos klausimus bus bandoma rasti diskusijoje, kuriai suorganizuoti Kauno menininkų namams atspirties tašku tapo balandžio viduryje minėta Kultūros diena – dėl karantino sąlygų ir bendro kultūros lauko sąstingio šįmet jos taip ir nebuvo galimybių atšvęsti.

Gegužės 13 d. 17 val. virtualiojoje erdvėje vyksiančioje diskusijoje „Kaip kultūrai atsigauti po krizės?“ dalyvaus kultūros lauko profesionalės: Gintarė Masteikaitė, Julija Reklaitė, Virginija Vitkienė ir Živilė Etevičiūtė.

Gintarė Masteikaitė – Lietuvos šokio informacijos centro, tarptautinio šokio festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ vadovė, festivalio „ConTempo“ organizatorė, kultūros vadybininkė.

Julija Reklaitė – tarpdisciplininio meno, rezidencijų ir edukacijos centro „Rupert“ vadovė, buvusi Lietuvos kultūros atašė Italijoje (2015–2019 m.). Prieš tai vadovavo VšĮ „Architektūros fondas“, daug metų dirbo kaip laisvai samdoma parodų architektė, yra dirbusi su įvairiais projektais architektūros, kultūrinės diplomatijos, šiuolaikinio meno ir teatro srityse. J. Reklaitė yra humanitarinių mokslų daktarė, publikacijų ir straipsnių autorė, trijų knygų bendraautorė ir sudarytoja.

Virginija Vitkienė – Viešosios įstaigos „Kaunas 2022″ direktorė, menotyros mokslų daktarė, meno istorikė ir kritikė.

Živilė Etevičiūtė – Lietuvos kultūros atašė Švedijoje, Suomijoje ir Danijoje.

Diskusiją moderuoja portalo 15min kultūros redaktorė Monika Gimbutaitė.

Diskusija vyks virtualiojoje erdvėje ir bus transliuojama tiesiogiai Kauno menininkų namų „Facebook” paskyroje bei portale 15min.lt.

Plačiau apie diskusijos transliaciją – visai netrukus.

Informacija

Data:
2020-05-13
Laikas:
17:00 - 19:00
Kaina:
Nemokama
Renginio kategorijos:
,
Renginys Facebook:
https://www.facebook.com/events/2572668799649055/

Vieta

Virtualus renginys

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama
This is default text for notification bar