Renginiai kraunami

« Visi Renginiai

  • Šis renginys jau įvyko.

„Žodžiai-pa-trankos” leidinio pristatymas

2022-05-11/17:00

„Žodžiai-pa-trankos” – interaktyvus sakytinio žodžio poezijos ir literatūros edukacijos leidinio pristatymas. Jame leidinio autoriai-sudarytojai – Asta Volungė ir Jovaras Kelpšas pristatys sakytinio žodžio poeziją kaip žanrą ir kaip literatūros edukacijos metodą. Taip pat išgirsite šio žanro pavyzdžių – leidinyje publikuotų autorių kūrybos ir galėsite patys išbandyti kūrybinius pratimus.

Žodžiai-pa-trankos

Ir trankos!
Ir trankos!

Šnioja palei šoną
Slysta per makufelį
Šauna į mėnulį
Ir sudūžta lemputė
Rikošetas
Pataiko į smilkinį
Iškrenta smegenys

Susiraitęs
gal kiek sergantis
Liežuvis
užsikloja paraku

Iššauna patranka

Ir pergalė-

Žodis!

Ar žodžiai trankosi? Ar žodžiai gali būti patrankos? Ar svarbūs žodžiai turi būti šnabždami ar rėkiami? Kas yra literatūra? Maironis, Donelaitis, Šekspyras, Kamiu? O gal Beata Tiškevič? Ir kuo skiriasi Šekspyras nuo pikto vairuotojo, o šis – nuo skelbimo apie dingusį kačiuką?

Ne be reikalo šiais klausimais pradedamas leidinys „Žodžiai-pa-trankos“ – jame peržiangiamos ribos tarp kasdienių žodžių ir literatūros, tarp autoriaus ir skaitytojo, tarp kūrybos ir vandalizmo.

Kviečiame pasimėgauti netradicine poezija, pasišnekėti apie literatūrinius išsidirbinėjimus, nesiekiančius būti tobulais, verčiau visiems prieinamais, išlaisvinančiais ir jungiančiais į bendruomenę.

Leidinys yra Kauno menininkų namų literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ dalis, programa finansuota Lietuvos Kultūros tarybos.

Informacija

Data:
2022-05-11
Laikas:
17:00
Renginio kategorija:

Vieta

Tauragės krašto muziejus „Santaka”
Dariaus ir Girėno g. 5
Tauragė,

Organizatorius

Kauno menininkų namai
View Organizatorius Website
Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar