Pirmąjį rudens savaitgalį, rugsėjo 4-5 d., į Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelį penktąjį kartą sugrįžta Tarptautinis Kauno kariliono muzikos festivalis. Dvi dienas Kaune skambės ne tik varpai, bet ir ypatingi kariliono muzikos duetai su elektronine muzika, gitara bei voltorna.

Visą koncertų programą galima atsisiųsti čia.

Duetų programą pristatys Europoje puikiai žinomi atlikėjai iš Lenkijos ir Belgijos: Monika Kaźmierczak (karilionas), Michałas Szczerba (valtorna), Janas Verheyenas (karilionas) ir Cedricas Honingsas (gitara). Kartu su svečiais iš užsienio koncertuos klaipėdietis kariliono meistras Stanislovas Žilevičius.

Šeštadienį, rugsėjo 4 d., 13 val. festivalį atidarys dviejų atlikėjų iš Gdansko (Lenkija) duetas: Monika Kazmierczak skambins varpais, o Michałas Szczerba gros voltorna. Duetas tiek šeimoje, tiek muzikoje pristatys programą, kurioje maišysis klasika (Johannas Sebastianas Bachas, Matthiasas Vandenas Gheynas) su šiuolaikine muzika (Arvo Pärtas, Georges Barboteu) ir moderniais specialiai karilionui kurtais kūriniais (Loreta Narvilaitė, Katarzyna Kwiecień-Długosz, Krzysztofas Falkowskis).

Festivalį šeštadienį 21.30 val. pratęs vakarinis belgų atlikėjo Jano Verheyeno koncertas, kurio metu kariliono bokštas nušvis įvairiomis spalvomis. Janas Verheyenas atliks savo kūrybos kariliono ir elektroninės muzikos kompozicijas. Tai šiuolaikinės muzikos pavyzdžiai, įkvėpti praeities ir tiesiantys tiltą į ateitį.

Sekmadienį, rugsėjo 5 d., 13 val. prie Jano Verheyeno prisijungs gitaristas iš Belgijos Cedricas Honingsas. Duetas, pavadinimu „Guitarillon“, atliks kūrinių programą nuo J. S. Bacho iki populiariosios muzikos, tokios kaip: „Nirvana“, Michaelas Jacksonas ar muzikos iš filmų „Sostų karai“ ir „Žvaigždžių karai“.

Festivalį sekmadienį 15 val. užbaigs kariliono meistras iš Klaipėdos Stanislovas Žilevičius, kuris pristatys programą „Kariliono metamorfozės“. Skambės Giedriaus Kuprevičiaus, Frederico Chopino, Astoro Piazzolla, Arvo Pärto ir paties S. Žilevičiaus kūriniai.

Žiūrovai koncertų metu turės galimybę stebėti atlikėjus kariliono bokšte: koncertai bus tiesiogiai transliuojami aikštėje sumontuotame dideliame ekrane.

Visi festivalio renginiai nemokami.

A T L I K Ė J A I

Monika Kazmierczak – karilionistė iš Gdansko. Atlikėja studijavo Gdansko muzikos akademijoje ir Nyderlandų kariliono mokykloje Amersfoort. Šiuo metu moko kariliono muzikos Gdansko muzikos akademijoje. Monika yra keleto tarptautinių kariliono konkursų laureatė. Kaip atlikėja, Monika pasirodo tarptautiniuose renginiuose Lietuvoje, Nyderlanduose, Belgijoje, JAV, Prancūzijoje, Danijoje ir Airijoje. Be to, Monika 11 metų dirigavo Gdansko Burgers chorui ir buvo Lenkijos kariliono asociacijos prezidentė. 2021 m. karilionininkei buvo įteiktas aukščiausias Gdansko miesto kultūros apdovanojimas: Splendor Gedanensis.

Michałas Szczerba 2007 m. baigė Stanislovo Moniuškos muzikos akademiją Gdanske, kur profesoriaus Edvardo Danieckio klasėje studijavo pučiamuosius. Jis taip pat lankė meistriškumo kursus su žinomais menininkais, tokiais kaip Radovanas Vlatkovičius ir Frøydis Ree Wekre. Paskutiniais studijų metais užėmė pučiamųjų grupės koncertmeisterio pareigas Lenkijos Baltijos filharmonijoje, kur groja iki šiol. Michałas yra puikus solistas, koncertavęs su keliais filharmonijos ir kameriniais orkestrais, įskaitant Pamario filharmoniją Bydgoščiuje, Lenkijos Baltijos filharmoniją Gdanske, Lenkijos kamerinę filharmoniją ir Karališkąją Belgijos gidų grupę. Jis taip pat surengė daugybę solinių rečitalių įvairiuose festivaliuose visoje Lenkijoje. Jis yra ne tik Lenkijos Baltijos filharmonijos voltornų grupės vadovas, bet ir bendradarbiauja su beveik visais pirmaujančiais lenkų orkestrais, taip pat su Malaizijos filharmonijos orkestru.

Janas Verheyen – karilionininkas iš Belgijos. Nuo 2008 m. groja karilionu Haselto mieste, o nuo 2015 m. ir Nerpelte, Belgijoje. Janas dažnai groja koncertuose Belgijoje ir užsienyje, taip pat dėsto kariliono muziką muzikos akademijoje Mol ir Šiaurės Limburge. Janas studijavo Mecheleno kariliono akademijoje, Nyderlandų kariliono institute Dordrechte ir įgijo magistro laipsnį Luca menų akademijoje Leuvene. Be muzikinių disciplinų, jis turi magistro laipsnį kalbų ir literatūros srityje.

Cedricas Honingsas yra labai perspektyvus talentingas gitaristas iš Belgijos, studijuojantis Briuselio muzikos akademijoje. Jo mokytojas – Antigoni Goni. Nors Cedricas dar jaunas muzikantas, tačiau jau yra keleto konkursų laureatas, dalyvavo meistriškumo kursuose, kuriuos vedė žymūs gitaristai, Nyderlanduose ir užsienyje.

Stanislovas Žilevičius Klaipėdos karilionu skambina nuo 1987 m. Kasmet karilionu atlieka apie 60 koncertų. Nuolat dalyvauja kariliono muzikos festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje. 2001 m. tapo tarptautinio karilionininkų konkurso Hamburge (Vokietija) laureatu. Atlikėjas yra koncertavęs Europoje ir JAV. Savo programose dažnai sujungia karilioną su kitais instrumentais, yra grojęs kartu su orkestrais, chorais ir elektronine muzika. Jo repertuarą sudaro autoriai nuo baroko iki šių dienų. S. Žilevičius yra profesorius, dirba pedagoginį darbą LMTA Klaipėdos fakultete ir skambinimo karilionu metodikos leidinių, originalių kūrinių karilionui bei aranžuočių autorius.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar