Kiną kuria žmonės, o ne kameros…“ (A.Kemežys)

Tarptautinis Kauno kino festivalis pirmasis pristato specialią programą „Kiną kuria žmonės. Operatoriaus Audriaus Kemežio retrospektyva“, skirtą pagerbti neseniai mus palikusį Lietuvos kino operatorių Audrių Kemežį (1973 –2018). Operatorius per savo gyvenimą nufilmavo per trisdešimt įtakingiausių Lietuvos kino režisierių vaidybinių ir dokumentinių filmų, pelnė svarbius Lietuvos ir Europos kino apdovanojimus. Savo kūryba pratęsdamas Lietuvos kino operatorių tradicijas, Audrius Kemežys pasižymėjo kaip inovatyvus savo srities profesionalas, išsiskyręs unikaliu gebėjimu etiškai, poetiškai ir įvairiapusiškai pažvelgti ir užfiksuoti filmų, su kuriais dirbo, realybę ir jos herojus.

Šioje programoje – 11 Audriaus Kemežio nufilmuotų filmų. Kauno menininkų namuose vyks šie retrospektyvos seansai:

Rugsėjo 25 d. 18 val.
„Europa 54° 54′ – 25° 19’“ (rež. D. Narkevičius, 1997 m.)
„Lietuvos energija” (rež. D. Narkevičius, 2000 m.)
Aplankant Soliarį“ (rež. D. Narkevičius, 2007 m.)
Dalyvauja režisierius Deimantas Narkevičius

Rugsėjo 27 d. 17 val.
„Narcizas“ (rež. D. Gasiūnaitė, 2012 m.)
Dalyvauja režisierė Dovilė Gasiūnaitė

2010 m. A. Kemežys pripažintas geriausiu Lietuvos kinematografininkų sąjungos kūrėju. 2015 metais paskelbtas geriausiu Lietuvos kino operatoriumi už kūrybišką ir meistrišką fotografijos meno bei kinematografijos sintezę filme „Meistras ir Tatjana“. 2015-aisiais jis buvo tarp dvylikos pretendentų į Nacionalinę kultūros ir meno premiją. 2017 m. kūrėjas pelnė „Sidabrinę gervę“ už geriausią operatoriaus darbą filme „Moteris ir ledynas“ (rež. A.Stonys).

Daugiau informacijos apie filmus ir bilietus ieškokite www.kinofestivalis.lt

Pagrindiniai Tarptautinio Kauno kino festivalio rėmėjai: Lietuvos kino centras, Kauno miesto savivaldybė, JAV ambasada Vilniuje, Kanados ambasada.
Instituciniai partneriai: Portugalijos ambasada Danijoje, Kauno kultūros centras „Tautos namai“, Kauno kino centras „Romuva“, kino centras „Cinamon“, Vytauto Didžiojo universitetas, Kauno menininkų namai, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuras.
Festivalio dienraštis – KAUNO DIENA
Festivalio naujienų portalas – 15 min.
Informaciniai partneriai: „Kaunas pilnas kultūros“, LRT Opus, 370 ir kiti.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar