Zinas tai nedidelio tiražo nepriklausomai leidžiama spauda, išsiskirianti nestandartinėmis temomis, meniniais sprendimais ir DIY (liet.. pasidaryk pats) estetika. Šis nepriklausomas informacijos dalijimosi būdas naudojamas kaip aktyvizmo ir meno forma, kuriai nereikia leidimo ar patvirtinimo ir nėra jokių apribojimų. Ziną gali išleisti bet kas, kas turi ką pasakyti ar parodyti, ir dažniausiai autorius, redaktorius, iliustratorius bei leidėjas būna vienas ir tas pats žmogus arba nedidelė žmonių grupė.

KMN Zinų dirbtuvės prasideda vartant jau sukurtus zinus ir ieškant savo idėjų, nes svarbiausia dalis – turėti ką pasakyti ar parodyti. Zino kūryba įtraukia skirtingas technikas – tai gali būti minimalistinis zinas su ranka rašyta aiškia žinute skaitytojams, gali būti piešinių ir koliažų ar laikraščių ir žurnalų ištraukų pripildytas zinas. O gali būti ir fotografijų zinas, dokumentuojantis pačias zinų dirbtuves. Šis formatas neturi taisyklių, tik praktinius apribojimus – zinai spausdinami įprastais spausdintuvais, tad dažniausiai būna juodai balti. Šis formatas leidžia svarbiausią dalyką – iš dirbtuvių išeiti su pluoštu savo kūrybos leidinių ir pasidalyti su tais, kam autorių žinutė svarbi ar reikalinga.

Birželio 1218 d. vykusiose zinų dirbtuvėse dalyvavo dvi vaikų ir jaunimo grupės, jų sukurtų zinų galite rasti Kultūros infocentre Kauno menininkų namuose.

Dirbtuves vedė:
Inga Navickaitė-Drąsutė
(g. 1990) iliustratorė, grafikos dizainerė VDA KF įgijo Taikomosios grafikos specialybės bakalauro ir magistrantūros diplomus, VDA KF Grafikos katedroje dėstė knygrišybos ir personažo dizaino vystymo disciplinas. Menininkė kūryboje pasitelkia tiek šiuolaikines technologijas, tiek klasikinės iškiliaspaudės grafikos technikas, o jos iliustracijų siužetuose dažnai pastebėsime tragikomiškų ir dviprasmiškų situacijų. Esminės iliustracijos gairės – aktuali žinutė ir iliustracijos nuotaikos sodrumas.

Asta Volungė (g. 1985) Kauno menininkų namų edukacinės programos kuratorė yra įgijusi tapybos (VDA KF) ir alternatyvios pedagogikos (DNS, Danija) bakalauro laipsnius bei darbo su socialiai pažeidžiamu jaunimu Danijoje patirtį. Studijas tęsė tarpdisciplininėje lyčių studijų magistro programoje (Linkoping, Švedija), dirba su lyčių lygybės skatinimu, socialinio teisingumo ir socialinio meno bei kultūros projektais.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar