Vasario 24 d. 18 val. Vilniaus knygų mugėje, konferencijų salėje 1.2, vyks leidinio „Žodžiai-pa-trankos“ pristatymas. Leidinio autoriai-sudarytojai Asta Volungė ir Jovaras Kelpšas pristatys sakytinio žodžio poeziją kaip žanrą ir kaip literatūros edukacijos metodą. Taip pat išgirsite šio žanro pavyzdžių – leidinyje publikuotų autorių kūrybą ir galėsite patys išbandyti kūrybinius pratimus.


Žodžiai-pa-trankos 

Ir trankos!
Ir trankos!
Šnioja palei šoną
Slysta per makufelį
Šauna į mėnulį
Ir sudūžta lemputė
Rikošetas
Pataiko į smilkinį
Iškrenta smegenys

Susiraitęs
gal kiek sergantis
Liežuvis
užsikloja paraku
Iššauna patranka
Ir pergalė-
Žodis!
Ar žodžiai trankosi? Ar žodžiai gali būti patrankos? Ar svarbūs žodžiai turi būti šnabždami ar rėkiami? Kas yra literatūra? Maironis, Donelaitis, Šekspyras, Kamiu? O gal Beata Tiškevič? Ir kuo skiriasi Šekspyras nuo pikto vairuotojo, o šis – nuo skelbimo apie dingusį kačiuką?

Ne be reikalo šiais klausimais pradedamas leidinys „Žodžiai-pa-trankos“ – jame peržiangiamos ribos tarp kasdienių žodžių ir literatūros, tarp autoriaus ir skaitytojo, tarp kūrybos ir vandalizmo. Kviečiame diskutuoti apie literatūrinius išsidirbinėjimus, nesiekiančius būti tobulais, verčiau visiems prieinamais, išlaisvinančiais ir jungiančiais į bendruomenę.

Leidinys yra Kauno menininkų namų literatūros edukacijos programos „Trenksmas“ dalis, programa finansuota Lietuvos Kultūros tarybos.

Svetainė atnaujinama | Site under construction
This is default text for notification bar