Mainu rezidencijos: atrankos rezultatai

ATRANKOS REZULTATAI I Mainų rezidencijos 2024

Publikavimo data:

2023 11 21

Kauno menininkų namai džiaugiasi galėdami paskelbti mainų rezidencijų programos, vykdomos kartu su Šiuolaikinio meno centru Derry~Londonderry ir Lietuvos kultūros institutu, dalyves: Roisín McGuigan (NI) ir Ieva Kotryna Ski (LT).

Rezidencijos metu menininkė Roisín McGuigan reziduos Kauno menininkų namuose. Kaip ir anksčiau savo praktikoje Roisin McGuigan dialogo, derybų ir nesutarimų būdu plėtos autoetnografinius apmąstymus apie vietą, iš jos kylančius reiškinius ir vaikystę netoli Šiaurės Airijos sienos. Tyrinėdama Airijos istorijos iki padalijimo įamžinimą bei pokalbius apie mainus be sienų, Roisín svarstys naujus atminties objektus.

Ieva Kotryna Ski rezidenciją naudos kaip erdvę tęstiniam projektui, kuriame apmąstomos pajūrio atostogų fantazijos Kuršių nerijos kontekste, vietinių lobių paieškos regione ir selektyvūs čia atostogaujančių poilsiautojų pastebėjimai. Be to, Ieva praleis laiką Derry~Londonderry ir aplinkinėje Šiaurės Vakarų pakrantėje, tyrinėdama ir praturtindama savo praktiką, tyrinėdama suskilusius kraštovaizdžius ir terminą Síreacht, kuris Lietuvos ir Airijos kontekste iš esmės reiškia ilgesį.

CCA ir KMN, įsikūrusios savo šalių antruosiuose miestuose, bendradarbiauja nuo 2019 m. CCA yra pirmaujanti meno organizacija, remianti kylančius menininkus Šiaurės Airijoje parodų, viešųjų ir skaitmeninių programų pagalba, taip pat su nuolatinio profesinio tobulėjimo paramos programa. Tuo tarpu LKI - valstybinė institucija, pristatanti Lietuvos kultūrą ir profesionalųjį meną užsienyje, plečianti Lietuvos kultūros profesionalų ir menininkų galimybes tarptautiniame lygmenyje.