Kauno menininkų namuose atidaroma Luko Kolmogorcevo paroda „Trauma“

Luko Kolmogorcevo parodos „Trauma“ atidarymas

Publikavimo data:

2022 11 24

Lapkričio 25 d. 19 val. KMN galerijoje atidaroma Kaune kuriančio menininko Luko Kolmogorcevo paroda „Trauma“.

Parodoje pristatomi 2019 m. – 2022 m. laikotarpiu menininko sukurti objektai ir tapybos darbai. Luko Kolmogorcevo parodoje pristatomų meno kūrinių pagrindinė idėja siejama su asmeninio laiko tėkmės ir laikinumo pajautos patirtimis. Menininkas bando instaliacijų pagalba išreikšti laikinumą kaip traumuojančią patirtį, kuri paprastai yra tramdoma ir suvaldyta.

Kūrėjas gražindamas ir suvaldydamas parodos erdvę, rinkdamas ir komponuodamas objektų formas, jų simbolinius turinius, išskiria tris pagrindines temas – medicina, gamta, žmogus. Ši pagrindinių temų grandinė privertė menininką ieškoti formų, kurios vizualiai sukelia trauminių potyrių asociacijas. Menininko kūrinių kompozicijose aiškiai galima atpažinti gydančius ir žeidžiančius elementus.

Parodoje mažai atsitiktinumų – viskas susikonstruoja į vieną komplikuotą vaizdinį. Medicininiai instrumentai parodoje tampa integrali, nematoma, sunkiai suvokiama kuriamų objektų dalimi, kurią sunku išskirti iš menininko kuriamo nedalomo ir vientiso reiškinio. Tai tarsi užduoda klausimą, kiek mes mėgaujamės sukeldami skausmą (traumą) kitiems, sau ir kiek skausmo sukeliame iš nežinojimo, savojo neišmanymo?

L. Kolmogorcevas yra baigęs Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultete tapybos studijas. Šiuolaikinio meno kūrėjas dirba prie įvairių meninių projektų, dalyvauja tarptautinėse parodose, taip pat yra meno pedagogas, vizualiųjų menų studijos ,,Kūrybos sala“ vadovas.

Paroda veiks iki 2022 m. gruodžio 15 d.*_

Parodos kuratorė Agnė Bagdžiūnaitė.

*Lapkričio 26 d. nuo 15 iki 19 val. ir lapkričio 27 d. nuo 16 iki 19 val. paroda veiks kaip „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ oficialaus uždarymo „III-asis trilogijos veiksmas: SUTARTIS“ programos dalis. Visa Europos kultūros sostinės uždarymo programa lapkričio 24–27 dienomis Kaune ir Kauno rajone.