Evelyn Wh-ell. The Set Up │ Pinklės. Kauno menininkų namai | KMN

Kauno menininkų namuose – trans žanrų pinklės

Publikavimo data:

2023 10 23

Spalio 25 d., trečiadienį, 18 val. Kauno menininkų namuose pristatomas britų menininkės (-o), „Rupert“ rezidentės (-o) Evelyn Wh-ell performatyvus skaitymas „Pinklės“ (angl. „The Set Up“).

Reziduodama (-as) Lietuvoje, menininkė (-as) įgyvendina rašomąjį ir tiriamąjį trans žanrų tematikos projektą. „Pinklės“ su jo kūrybiniu procesu leis susipažinti artimiau.

Iš detektyvinės literatūros, siaubo filmų ir melodramų pasiskolinti žanriniai tropai dažnai sutinkami Evelyn kūryboje. Toks naratyvų mišinys atkreipia dėmesį į sudedamuosius populiariosios reprezentacijos elementus ir jų poveikį tapatybės konstrukcijai. Žvelgdama (-as) pro trans subjektyvumo prizmę, Evelyn naudoja tropus kaip ambivalentišką priemonę ir taip akcentuoja kūrimo veiksmą, leidžiantį vaizdiniui tapti (ap)saugančia vieta.

Menininkas, „Rupert“ alternatyvios edukacijos programos alumnis Algirdas Jakas specialiai šiam renginiui kuria daugiasluoksnę scenografiją, kuri atliepia su reprezentaciniais spąstais ir tapatybės paieškomis susijusias Evelyn nagrinėjamas temas. Do-it-yourself estetiką primenantys A. Jako architektūriniai inkliuzai padeda Evelyn tekstams įgauti materialią formą. „Pinklių“ scenografija sukurta taip, kad renginio dalyviai pasisemtų ilgalaikių sensorinių patirčių.

Evelyn Wh-ell yra yra menininkė (-as), rašytoja (-as) ir tyrėja (-as). Dirbdama (-as) su įvairiomis medijomis, įskaitant tekstą, performansą, instaliaciją ir skaitmeninę erdvę, Evelyn tyrinėja translytės tapatybės, kaip naratyvizuotos savasties, spąstus.

Evelyn pirmąją monografiją „Memoirs of a Child Plot Hole: How to Escape Yourself Without Even Trying“ 2022 m. išleido leidykla „Sticky Fingers Publishing“. Evelyn kūryba buvo pristatyta arba paremta „Auto Italia“, „Residency 11:11“, „Wysing Art Centre“ ir „Kupfer Project Space“.

Evelyn taip pat yra 2022-2024 m. CCA Derry~Londonderry mokslo darbuotoja (-as).

Renginys vyks anglų kalba.

*****

Organizatoriai: Kauno menininkų namai ir „Rupert“

Menininkė (-as): Evelyn Wh-ell

Scenografija: Algirdas Jakas
Koordinatoriai: Edvinas Grinkevičius (Kauno menininkų namai), Povilas Gumbis („Rupert“), Rugilė Miliukaitė („Rupert“)

Grafinis dizainas: Marek Voida
Komunikacija: Karolina Augevičiūtė
Garso technikas: Arūnas Periokas
Vertėjas: Paulius Balčytis
Redaktorė: Evelina Zenkutė

Rėmėjai: Vilniaus miesto savivaldybė, Nordic Culture Point, „Tech Zity“

„Rupert“ veiklas finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Europos Sąjunga. Šis renginys yra Re-Imagine projekto ,,New Perspectives for Action” dalis, kofinansuota Europos Sąjungos.

Čia išreikštos nuomonės ir požiūriai yra tik autoriaus(-ių) ir nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar kitų finansavimą teikiančių institucijų nuomonę. Nei Europos Sąjunga, nei finansavimą suteikusi institucija negali būti laikomos už jas atsakingos.