Fluxus
calendar
2023 09 08
clock
19:30

FLUXUS FESTIVALIS | 2023

calendar
2023 09 08
clock
19:30Ar žinojai, kad ir tu turi FLUXUS DNR?

Juk vaikystėje mokėjai kasdienybę paversti žaidimo, juoko aikštele, kurioje liejosi gausybė spalvų ir, žinoma, emocijų? Deja, ilgainiui šis GENAS nustoja dominuoti, todėl šiais metais, rugsėjo 8 d. 22.30 val. Jurgio Mačiūno aikštėje sugrįšime į vaikystės improvizuotą šėlsmą!

Jurgis Mačiūnas teigė, kad žaisti galima su bet kuo, kas mus supa, taip transformuojant kasdienybę į unikalias linksmas ir įdomias patirtis. Tad toks FLUXUS RECEPTAS penktadienio vakarą bus išrašytas DAKTARO JURGIO kiekvienam dalyviui!

Atidarykite fantazijos spintos duris, išsitraukite patį fantastiškiausią kostiumą ir gavę RECEPTĄ iš kasdienybės rutiną žiaumojančio DAKTARO JURGIO, leiskitės į ULTRAgarsinio kalno tyrimų laboratoriją, kurioje ne tik sutiksite panašių į SAVE, bet ir SAVE PAČIUS. DAKTARAS JURGIS lazeriais nuskenuos jūsų fluxiškumą (tad kopkite į kalną atsakingai ir taip, kaip dera tikriems fluxintojams), o užsikeberiojus DAKTARAS JURGIS pasitiks jus FLUXUS REIVO KABINETE, kur eksperimentinės elektroninės muzikos fone KASDIENYBĘ IR NUOBODULĮ IŠTIKS GALŲ GALAS.


\\ Nebijok būti kažkuo kitu, nebijok būti savimi, nebijok griauti kasdienybės pilką spalvą!

\\ DAKTARAS JURGIS pasiruošęs išrašyti FLUXUS RECEPTĄ.

\\ Tik įspėjam! FLUXUS FESTIVALIS – SUKELIA PRIKLAUSOMYBĘ, TAD VARTOKITE FLUXUS NEATSAKINGAI.


PASIKARTOJAM, kad kasdienybės uždominuotos smegenys nepamirštų!

FLUXUS RECEPTO IŠRAŠYMO VIETA: Jurgio Mačiūno aikštė (Parodos g. 1, Kaunas)

FLUXUS RECEPTO IŠRAŠYMO DATA: Rugsėjo 8 d. 22.30 val.

KĄ APSIRENGTI: Patį fluxiškiausią ir geriausiai tave atspindintį kostiumą

KAIP REIKĖS KOPTI: Visaip kaip tik norisi, tik nekasdieniškai

18:00 – 22:30
Prie Kultūros (K. Donelaičio g. 16), priešais American Pizza (Vytauto g. 60) ir prie Soboro vyks kostiumų dirbtuvės, tad labai kviečiame užsukti, jei kostiumo namie pasigaminti dar nepavyko. Šiose erdvėse taip pat galėsi ramiai persirengti ir į savo atsineštą/atsivežtą kostiumą.

22.30
Prasideda Fluxus kopimas į Parodos kalną Jurgio Mačiūno aikštėje (prie Parodos g. 1 esančio namo). Rekomenduojame nevėluoti ir starto pozicijas užsiimti bent 22.15 val._

Festivalį organizuoja: Kauno menininkų namai

Festivalį finansuoja: Kauno miesto savivaldybė

Festivalį palaiko: Fluxus Labas!

Renginys NEMOKAMAS ir atviras visiems, mylintiems fluxus ir kultūrą.

Šypsokitės! Renginio įspūdžius fiksuos profesionalūs fotografai.

PRIEŠ FESTIVALĮ

Nenustebkite, jei trečiadienį prasidės rodytis neįprasti Fluxus miražai. Nors savitės rutina atrodo jau aiški, tačiau šį kartą Fluxus įvykiai žada pakeisti įprastą scenarijų. Prieš didįjį penktadienio Fluxus renginį kviečiame įvairiapusiams patyrimams trečiadienio miražuose! Nesvarbu, ar trečiadieniai tapo nuobodžiais ir vienodais, ar jūs jau jaučiatės perpildyti nuolatinio Fluxus įkvėpimo – kviečiame kiekvieną į pasiruošimą Fluxus festivaliui. O tiems, kurie dar nebus gana, kviečiame ir į ketvirtadienio programą.


17:00 | Fluxus = Jurgis Mačiūnas?

Kviečiame į ekskursiją, kur Jūsų laukia įdomi pažintis su vingiuotu J. Mačiūno gyvenimo keliu. Daugelis sako, kad Jurgis Mačiūnas = Fluxus. Išties, meninis judėjimas, gimęs jo galvoje, visada ir liko TIK JO. Jurgis Mačiūnas vienintelis galėjo pasakyti, kas yra fluxus, o kas – ne. Patirtinės ekskursijos metu muziejaus edukatoriai kvies sužinoti, kurti, patirti, paliesti, užuosti meną ir aktyviai pažinti Fluxus kabinetą.

Kur? – Kauno Paveikslų Galerija

Kaina – su muziejaus lankytojo bilietu 4–8 Eur.

|| REGISTRACIJA ||


18:30 – 19:00 | Fluxus turistinė ekskursija

Fluxus ekskursijos metu bus kviečiami keliauti iš anksto paruoštu maršrutu ir pasijusti, tarsi būnant visai kitoje vietoje. Ekskursija sukurta remiantis Jurgio Mačiūno Fluxus judėjimo principais, pasitelkiant kūrybiškumą ir vaizduotę. Ekskursijos metu aplankysite vietoves šalia Vienybės aikštės. Būsite pačiame Kauno miesto centre, tačiau patirsite Azijos miestų šurmulį, Berlyno naktinį gyvenimą ar džiunglių pavojus.

Kur? – Vienybės aikštė. Kviečiame susitikti prie Karo muziejaus (54.899658, 23.911949). Ekskursijos trukmė 20 min, o jos pabaigos taškas – interaktyvus pasirodymas KAS?DIEN!.

Registracija į ekskursiją vyks fluxus stiliumi – tiesiog ateikite, gidų užteks visiems!


19:00 – 19:30 | Šokio ir teatro pedagogikos studentų trupės – „Pabėgę iš teatro“ pasirodymas – KAS?DIEN!

Kur? – Vienybės aikštė


Apie kasdienybę:

– Kas naujo?

– Nieko. Nieko…

– viskas tas pats…

Kasdieniški, atsibodę dialogai, kasdienybėje… Viskas tas pats ir tas pats. Viskas kartojasi ir sukasi ratu. Koks žmogus kasdienybėje? Kasdieniškas? Kas?dieniškas!

Žmogus – būtybė gebanti kurti savo kasdienybę. Gebanti joje užstrigti. Sutikti kitą žmogų, jo nepastebėti, pavargti nuo nesibaigiančių dienų, savaičių, mėnesių, pamiršti šypsotis be priežasties, džiaugtis mažais dalykais…Gyvenimo tempas, kasdienybės karuselę, išsuka dideliu greičiu ir trenkia ant žemės be gailesčio…

Mes patys susikuriame kasdienybę iš kurios bandome išsivaduoti… arba nebandome… Pritrūkstame jėgų ir liekame užsisukę savame rate, lyg žiurkėnai savo narvelyje.

Kada paskutinį kartą džiaugeisi savo atsibodusia kasdienybe?

Dabar užsimerk, įkvėpk ir iškvėpk - tai kasdienybė… bet viskas tavo rankose, tu gali ją keisti, TU GALI ! Jei tik nori…

Kūrybinė komanda „Pabėgę iš teatro” savo kūryba kelia įvairius visuomenei aktualius klausimus. Šis pasirodymas apie atsibodusią kasdienybę. Kaip gyventi, kad nepavargtum nuo savo kasdienybės? Ar gali pats keisti kas kasdienybę? O gal tai neįmanoma?

Diena prieš Fluxus didįjį penktadienį skamba kaip kvapą gniaužianti pauzė. Tai tarsi kvėpavimas laisvės oru, kuris diktuoja, jog metas kurti šmaikščius pokštus, kelti triukšmą ir leisti mintims pasinerti į įvairiapusį DIY (Pasidaryk pats) pasaulį. Nuo Fluxus kabineto, kuriame gimsta inovatyvūs idėjų sprogimai, iki Namų, kur pašėlę menininkai kuria itin žaismingus planus. Nuo išlipimo iš meninės kūrybos teritorijos ir iki vietos gyventojų, kurie tyrinėja, ekspermentuoja bei lipa iš rėmų – Kauno menininkai nesilaiko jokių kūrybinių apribojimų ir kviečia į ketvirtadienio vakarėlio programą.


17:00 – 18:00 | Kūrybinės dirbtuvės „Fluxus ODĖ laiškui“

Ar žinojai, kad paštas gali būti skirtas siųsti ne tik laiškams, dovanoms, bet ir meno kūriniams? Kviečiame į dirbtuves, kuriose lankytojai galės iš įvairiausių formų ir raidžių štampais bei lipdukais susikurti unikalų atvirlaiškio aversą, mokytis pažinti skirtingas formas, raides, jas derinti vienoje kompozicijoje. Kursime mažo dydžio koliažus ir juos dekoruosime piešiniais ar poemomis.

Kur? – Kauno Paveikslų Galerija

Kaina – suaugusiajam 5 Eur / vaikui 3 Eur.

|| REGISTRACIJA ||


17:00 – 18:00 | Patirtinė ekskursija: „Fluxus = Jurgis Mačiūnas?“

Kviečiame į ekskursiją, kur Jūsų laukia įdomi pažintis su vingiuotu J. Mačiūno gyvenimo keliu. Daugelis sako, kad Jurgis Mačiūnas = Fluxus. Išties, meninis judėjimas, gimęs jo galvoje, visada ir liko TIK JO. Jurgis Mačiūnas vienintelis galėjo pasakyti, kas yra fluxus, o kas – ne. Patirtinės ekskursijos metu muziejaus edukatoriai kvies sužinoti, kurti, patirti, paliesti, užuosti meną ir aktyviai pažinti Fluxus kabinetą.

Kur? – Kauno Paveikslų Galerija

Ekskursijų laikai: 2023 09 06 17.00 – REGISTRACIJA | 2023 09 07 18.00 – REGISTRACIJA

Kaina – su muziejaus lankytojo bilietu 4–8 Eur.


\\ PROGRAMA KAUNO MENININKŲ NAMUOSE: NAMAI. KAUNO MENININKŲ

18:00 – 22:00 | Instaliacijos „Namai. Kauno menininkų“

Kauno menininkų namai – viena žinomiausių Kauno meno institucijų. Tačiau ar tikrai ji - namai? Kviečiame žengti per Kauno menininkų namų (institucijos/erdvės?) slenkstį, užsimauti šlepetes ir atrasti jaunųjų kūrėjų Fluxusišką požiūrį į namus, kurie yra Kauno menininkų. Tad, mieli svečiai, vakarienei tieksime sakinių ir vaizdų gausius puslapius, einant į tualetą prašysime prisiminti savo sapnus ir atrasti dar daugiau tų linksmųjų Fluxus vėlykinių kiaušinių (en. Easter Eggs), išsislapsčiusių po renginio erdves.

Kur? – Kauno menininkų namai


18:00 – 22:00 | Kaimynai: Baras Olimpas

Kauno menininkų namų kaimynai – baras Olimpas vienam vakarui atsikrausto ir namus įsikuria KMN terasoje. Jų maišomi juoko ir laimės eleksyrų receptai tikrai pagelbės kuriant pokštus, stebint kasdienybės vingius ir beieškant unikaliausio fluxus kostiumo idėjos, tokios būtinos kitos dienos vakarui.

Kur? – Kauno menininkų namai


18:00 – 22:00 | Instaliacija/dirbtuvės: „Labai malonus ir mielas vaikas arba Kaip iš vaikystės vaiką padaryti"

Unikalios dirbtuvės - instaliacija pakvies kontempliuoti savo vaikystę, žaislus ir iš jų pasigaminti... Vaiką fluxus d.i.y. stiliumi. Štai ištrauka iš recepto: „Kokio nuostabumo šitas vaikas! Ir tikrai labai paprastas ir laiko patikrintas receptas, nes nereikia jokio antro žmogaus, skardos ar formos, visas procesas yra neskausmingas. Vaikas tylus, neverkiantis, labai minkšto kūno… mmmmmmm"

Kur? – Kauno menininkų namai


20:00 – 21:00 | Prieš Užmiegant

Miegamasis – tai paslapčių erdvė. Rugsėjo 7 d. vienas iš Kauno Meninkų namų kambarių pavirs jų erdve. Kas sklando virš jūsų širdies? Kas jums neduoda miegoti naktimis? Kuo trokštate pasidalinti, bet per daug bijote dėl kitų žmonių pasmerkimo?

Kai galva neleidžia man miegoti naktimis – dažau nagus. Tai mano kvietimas jums. Sudarykime sandėrį - vieną savo paslaptį mainais į nudažytus nagus. Triukas paprastas: pasakyk man vieną paslaptį savo gimtąja kalba, o aš pagal ją parinksiu spalvą.

Išleisk jas į viešumą.

Šis renginys yra 2023 m. balandžio mėn. įvykusio performanso „Glittery Secrets“ Liubline tęsinys.

Jūsų paslapčių klausysis Anastas Krusińska.

Kur? – Kauno menininkų namai


19:30 – 21:00 | Muzikinis pasirodymas: DJ SAGA

DJ SAGA - Sigitas, gimė 1971.07.02. 1995 metais baigė Lietuvos Muzikos akademiją renginių režisieriaus specialybę. Jau virš 30 metų didžėjus, muzikinių renginių organizatorius, “Strokes Temple” vadas.

Miksuoti šokių muziką juostiniais magnetofonais Saga pradėjo dar 1986 m. mokykloje. Vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo groti plokštelėmis, vedė muzikines radijo ir TV laidas, rašė straipsnius skleisdamas elektroninės muzikos ideologiją.

Fonotekoje Lietuvos reivo krikštatėvis kaupią įvairią elektroninę muziką nuo reggae, dub, chillout iki nu-breaks, techno, psytrance, hardkoro.

Prisimindamas visko pradžią į muzikos programą DJ Saga gali įpinti ir senesnius The Klf, The Prodigy, Chemical Brothers, Underworld, Daft Punk kūrinius.

Kur? – Kauno menininkų namai