FLUXUS | Ketvirtadienis
calendar
2023 09 07
clock
14:00

FLUXUS | Ketvirtadienis

calendar
2023 09 07
clock
14:00

Diena prieš Fluxus didįjį penktadienį skamba kaip kvapą gniaužianti pauzė. Tai tarsi kvėpavimas laisvės oru, kuris diktuoja, jog metas kurti šmaikščius pokštus, kelti triukšmą ir leisti mintims pasinerti į įvairiapusį DIY (Pasidaryk pats) pasaulį. Nuo Fluxus kabineto, kuriame gimsta inovatyvūs idėjų sprogimai, iki Namų, kur pašėlę menininkai kuria itin žaismingus planus. Nuo išlipimo iš meninės kūrybos teritorijos ir iki vietos gyventojų, kurie tyrinėja, ekspermentuoja bei lipa iš rėmų – Kauno menininkai nesilaiko jokių kūrybinių apribojimų ir kviečia į ketvirtadienio vakarėlio programą.


17:00 – 18:00 | Kūrybinės dirbtuvės „Fluxus ODĖ laiškui“

Ar žinojai, kad paštas gali būti skirtas siųsti ne tik laiškams, dovanoms, bet ir meno kūriniams? Kviečiame į dirbtuves, kuriose lankytojai galės iš įvairiausių formų ir raidžių štampais bei lipdukais susikurti unikalų atvirlaiškio aversą, mokytis pažinti skirtingas formas, raides, jas derinti vienoje kompozicijoje. Kursime mažo dydžio koliažus ir juos dekoruosime piešiniais ar poemomis.

Kur? – Kauno Paveikslų Galerija

Kaina – suaugusiajam 5 Eur / vaikui 3 Eur.

|| REGISTRACIJA ||


17:00 – 18:00 | Patirtinė ekskursija: „Fluxus = Jurgis Mačiūnas?“

Kviečiame į ekskursiją, kur Jūsų laukia įdomi pažintis su vingiuotu J. Mačiūno gyvenimo keliu. Daugelis sako, kad Jurgis Mačiūnas = Fluxus. Išties, meninis judėjimas, gimęs jo galvoje, visada ir liko TIK JO. Jurgis Mačiūnas vienintelis galėjo pasakyti, kas yra fluxus, o kas – ne. Patirtinės ekskursijos metu muziejaus edukatoriai kvies sužinoti, kurti, patirti, paliesti, užuosti meną ir aktyviai pažinti Fluxus kabinetą.

Kur? – Kauno Paveikslų Galerija

Ekskursijų laikai: 2023 09 06 17.00 – REGISTRACIJA | 2023 09 07 18.00 – REGISTRACIJA

Kaina – su muziejaus lankytojo bilietu 4–8 Eur.


\\ PROGRAMA KAUNO MENININKŲ NAMUOSE: NAMAI. KAUNO MENININKŲ

18:00 – 22:00 | Instaliacijos „Namai. Kauno menininkų“

Kauno menininkų namai – viena žinomiausių Kauno meno institucijų. Tačiau ar tikrai ji - namai? Kviečiame žengti per Kauno menininkų namų (institucijos/erdvės?) slenkstį, užsimauti šlepetes ir atrasti jaunųjų kūrėjų Fluxusišką požiūrį į namus, kurie yra Kauno menininkų. Tad, mieli svečiai, vakarienei tieksime sakinių ir vaizdų gausius puslapius, einant į tualetą prašysime prisiminti savo sapnus ir atrasti dar daugiau tų linksmųjų Fluxus vėlykinių kiaušinių (en. Easter Eggs), išsislapsčiusių po renginio erdves.

Kur? – Kauno menininkų namai


18:00 – 22:00 | Kaimynai: Baras Olimpas

Kauno menininkų namų kaimynai – baras Olimpas vienam vakarui atsikrausto ir namus įsikuria KMN terasoje. Jų maišomi juoko ir laimės eleksyrų receptai tikrai pagelbės kuriant pokštus, stebint kasdienybės vingius ir beieškant unikaliausio fluxus kostiumo idėjos, tokios būtinos kitos dienos vakarui.

Kur? – Kauno menininkų namai


18:00 – 22:00 | Instaliacija/dirbtuvės: „Labai malonus ir mielas vaikas arba Kaip iš vaikystės vaiką padaryti"

Unikalios dirbtuvės - instaliacija pakvies kontempliuoti savo vaikystę, žaislus ir iš jų pasigaminti... Vaiką fluxus d.i.y. stiliumi. Štai ištrauka iš recepto: „Kokio nuostabumo šitas vaikas! Ir tikrai labai paprastas ir laiko patikrintas receptas, nes nereikia jokio antro žmogaus, skardos ar formos, visas procesas yra neskausmingas. Vaikas tylus, neverkiantis, labai minkšto kūno… mmmmmmm"

Kur? – Kauno menininkų namai


20:00 – 21:00 | Prieš Užmiegant

Miegamasis – tai paslapčių erdvė. Rugsėjo 7 d. vienas iš Kauno Meninkų namų kambarių pavirs jų erdve. Kas sklando virš jūsų širdies? Kas jums neduoda miegoti naktimis? Kuo trokštate pasidalinti, bet per daug bijote dėl kitų žmonių pasmerkimo?

Kai galva neleidžia man miegoti naktimis – dažau nagus. Tai mano kvietimas jums. Sudarykime sandėrį - vieną savo paslaptį mainais į nudažytus nagus. Triukas paprastas: pasakyk man vieną paslaptį savo gimtąja kalba, o aš pagal ją parinksiu spalvą.

Išleisk jas į viešumą.

Šis renginys yra 2023 m. balandžio mėn. įvykusio performanso „Glittery Secrets“ Liubline tęsinys.

Jūsų paslapčių klausysis Anastas Krusińska.

Kur? – Kauno menininkų namai


19:30 – 21:00 | Muzikinis pasirodymas: DJ SAGA

DJ SAGA - Sigitas, gimė 1971.07.02. 1995 metais baigė Lietuvos Muzikos akademiją renginių režisieriaus specialybę. Jau virš 30 metų didžėjus, muzikinių renginių organizatorius, “Strokes Temple” vadas.

Miksuoti šokių muziką juostiniais magnetofonais Saga pradėjo dar 1986 m. mokykloje. Vienas pirmųjų Lietuvoje pradėjo groti plokštelėmis, vedė muzikines radijo ir TV laidas, rašė straipsnius skleisdamas elektroninės muzikos ideologiją.

Fonotekoje Lietuvos reivo krikštatėvis kaupią įvairią elektroninę muziką nuo reggae, dub, chillout iki nu-breaks, techno, psytrance, hardkoro.

Prisimindamas visko pradžią į muzikos programą DJ Saga gali įpinti ir senesnius The Klf, The Prodigy, Chemical Brothers, Underworld, Daft Punk kūrinius.

Kur? – Kauno menininkų namai