KMN gimtadienis_Meninink spanas
calendar
2023 11 28
clock
8:00

Meninink* sapnas | KMN gimtadienis

calendar
2023 11 28
clock
8:00

Sveikiname atvykus į Meninink* sapną!

„Tikiu, kad ateityje šios dvi būsenos, sapnas ir tikrovė, kurios, regis, yra labai prieštaringos, susijungs į absoliučią tikrovę, siurrealybę“, – taip teigė pimajame siurrealistų manifeste 1924 m. judėjimo įkūrėjas André Bretonas.

Kauno menininkų namų 52-ojo gimtadienio proga kviečiame kartu nusikelti į sapno ir tikrovės kuriamą surrealybę – susitikime lapkričio 28 d. visą dieną truksiančiame meninink* sapne:

10-12 val. Kultūros pusryčiai. Renginys skirtas kultūros lauko darbuotojams ir bendruomenei. Būtina registracija

Kultūros pusryčiai kuria erdvę Kauno kultūros lauko bendruomenei kiekvieną mėnesį dalintis profesinėmis žiniomis, kreiptis pagalbos ir megzti partnerystes.

Kiekvienas renginys vyksta skirtingose Kauno vietose, meno, kultūros ir švietimo įstaigose – taip dalyviai gali iš arčiau susipažinti su įvairiomis organizacijomis, bendruomenėmis bei iniciatyvomis.

Gimtadienio proga dalyvius supažindinsime su nauja Kauno menininkų namų iniciatyva - menininkams ir kūrėjams skirtais susitikimais!

Visi renginiai yra nemokami ir atviri visiems kultūros srities darbuotojams, tačiau būtina registracija.

12 - 14 val., 15 - 16 val. ir 17 - 18.30 val. LAUKKU meninink kolektyvo (LV) performansas „Dreaming of a Perfect Arts House“

Menininkių kolektyvo LAUKKU ilgos trukmės performansas „Svajojant apie tobulus meno namus“ (angl. Dreaming of a Perfect Art House) –  tai dialogas tarp statybininkų ir meninink(i)ų, dviejų grupių, paradoksaliai esančių ant žemiausių „meno namų kūrimo sistemos“ pakopų. Projektu siekiama atkreipti dėmesį į socialines ir ekonomines bei imigracijos problemas, kai tobuli meno namai tampa marginalizuotų ir privilegijuotų žmonių susitikimo ir svajonių vietos metafora.

Performansas apima įvairius darbo etapus: pasiruošimą, darbą, pertraukas, pamainą, šventę, rezultato vertinimą ir kt. Performanso metu bus naudojami įvairūs objektai ir daiktai, kuriuos žmonės nešiojasi su savimi eidami į darbą. Performansas vyks tiek Kauno menininkų namų lauko erdvėse (menininkės integruosis į šiuo metu vykstančių statybų aplinką), tiek KMN vidaus erdvėse. Performansas vyks visos dienos eigoje, viso 4,5 val.

14 val. ir 16 val. Ekskursija „Gyvi namai“. Ekskursiją ves Kauno menininkų namų darbuotojai

Nuo pirmo pamatų akmens trečiajame dešimtmetyje vilos sienos liudijo sakralines patalpas, virstančias ligoninės palatomis, o vėliau renginių salėmis su atgimimo nuotaikos roko koncertais bei Kauno bohemos pamėgtu baru. Ekskursijose kviesime ne tik pašniukštinėti po vilos užkaborius, bet ir prie kavos pasiklausyti audio parodos „Gyvi Namai“ įrašų – Kauno menininkų namuose dirbusių ir kūrusių žmonių pasakojimų.

17 - 19 val. Kūrybinės dirbtuvės „Antspauduotuvės“. Dirbtuves ves menininkė Greta Duobienė

Atspausi savo sapną, nuotaiką, palinkėjimą, komplimentą, svajonę, spalvą, mintį, kuždesį. Antspaudus dėsime ant drobinių maišelių, atvirukų, popieriaus, jei išdrįsi, net kūno dalių. Kviečiame atsinešti ir savo tekstilinį daiktą, jei norėsi antspaudą uždėti ant jo.

Dirbtuves ves grafikė Greta Duobienė – menininkė, grafikė, dailės terapeutė. Ji tiki, jog kiekvienas yra menininkas, tik kartais reikia padrąsinimo, kad leistumėmės į kūrybos kelionę. Procesą, o ne rezultatą, Greta laiko kūrybos esme. Dirbtuvėse ji kvies pažaisti ir patreniruoti kūrybinį raumenuką.

18 val. Parodos „Atodanga“ atidarymas. Parodos menininkės Julija Pociūtė, Aistė Ambrazevičiūtė, Aldona Keturakienė, Eglė Marcinkevičiūtė, Morta Jonynaitė

Į objektus orientuota paroda „Atodanga“ Kauno menininkų namuose siekia atskleisti institucijos potencialą apgyvendinti savo interjeruose profesionalaus meno kūrinius tuo pačiu atskleidžiant architektūrines ir konceptualias institucijos sąrangas pabrėžiant netikėtas institucijos veiklos interpretacijas.

Parodą „Atodanga“ įkvėpė Aldonos Keturakienės kūrinio „Pėdsakas“ istorija, kai kūrinys buvo įtrauktas į naikintinų kūrinių sąrašą dar sovietmečiu. O jo likimą nulėmė paties pastato architekto Vytauto Landsbergio-Žemkalnio galutinis sprendimas, ar tokia intervencija į pastatą yra tinkama. Kas šiandien lemia ilgalaikes menines intervencijas institucinėse erdvėse?

Parodoje bandoma pristatyti įvairius intervencijų scenarijus su menininkėmis Julija Pociūte, Aistė Ambrazevičiūte, Aldona Keturakiene, Egle Marcinkevičiūte ir Morta Jonynaite kviečiančiomis neglaistant paviršių atskleisti besikeičiančios institucijos daugiasluoksniškumą.

19 val. DJ International farmer šokdins vinilines plokšteles ir mūsų kūnus

„International farmer“ slapyvardžiu prisidengęs Kauno rezidentas iš Kaunas zoo kolektyvo prasuks vieną kitą plokštelę retro baltic disco stiliuje. Vinilinių plokštelių rinkinyje dominuoja įdomūs retro sintezatorių garsai.

Nepamirškite įsijungti KMN radiją — visą dieną jis transliuos sapniškus garsus!

Ar Kauno menininkų namai gali sapnuoti? Jei jie sapnuoja, tai ką? Ar gimtadienio proga jie pildosi?

Naktiniai V. Putvinskio gatvės praeiviai šneka, kad Kauno menininkų namų sapnai turi aiškų BPM'ą.

Šio gimtadienio proga nusprendėme vieną iš Kauno menininkų namų sapnų perkelti į tikrovę. Lapkričio 28 d. visą dieną galėsite išgirsti KMN radijo programą, kuri leis geriau susipažinti su Kauno menininkų namų istorija, mūsų veiklomis, ritmais ir garsais.

KMN radijos klausykite atvykę į Kauno menininkų namus arba internetu.

-------

Kauno menininkų namų gimtadienio organizatorių ir kūrėjų atlapus papuoš menininkės Veros Kunitskayos darbai.

Bičiuliai „O kodėl ne?“ pasirūpins, kad visą gimtadenio vakarą turėtumėte, kuo atsigaivinti!