NICHE Kamilė Dambrauskaitė ir Agnė Semenovičiūtė, Adomas Palekas
calendar
2023 05 11
clock
16:00

NICHE | Kamilė Dambrauskaitė ir Agnė Semenovičiūtė, Adomas Palekas

calendar
2023 05 11
clock
16:00

Šiuolaikinės elektroakustinės muzikos koncertų ciklas.

Kauno menininkų namuose tęsiasi koncertų ciklas NICHE, skirtas skleisti ir pristatyti jaunosios kartos lietuvių garso meninink(i)ų ir kompozitorių kuriamą gyvai atliekamą šiuolaikinę elektroakustinę muziką. Kompozitorės ir atlikėjos Jūros Elenos Šedytės sudarytoje ciklo programoje bus pristatoma Lietuvoje ir užsienyje kuriančių lietuvių meninink(i)ų vokalinė, instrumentinė/kamerinė, elektroninė alternatyvioji kūryba, klubinė ir eksperimentinė muzika.

Gegužės 11 d. 19 val. antrajame ciklo koncerte pasirodys performatyvūs - savadarbių elektroninių instrumentų - garsinių patirčių kūrėjos/ai Kamilė Dambrauskaitė, Agnė Semenovičiūtė ir Adomas Palekas. Visi trys pasižymi netradiciniu požiūriu į muzikos priemonių ir kūrybinių metodų pasirinkimus.

Kamilė Dambrauskaitė ir Agnė Semenovičiūtė sujungia savo kūrybą į netikėtą, neseniai susiformavusį duetą: savadarbiais instrumentais kuriamas garsovaizdis įsileidžia melodingą tekstą. Kol Kamilės garso praktika apima daugybę DIY sričių - nuo smulkiosios elektronikos, lo-fi efektų, looperių iki tatuiruočių mašinėlių ir net savadarbių vamzdinių varpų, Agnės pagrindinis įrankis - čia ir dabar išgyvenamo pasaulio bei vidinės būsenos įžodinimas. Švelnus vokalas ir tekstai persipina su neretai aštria elektronika bei neapdirbtais garsais taip sukurdami viena kitą papildančias kontrastingas dermes. Pačios atlikėjos savo muzikos projektą įvardina paleolitiniu repu ir noise RnB.

Tuo tarpu Adomas Palekas savo kūryboje siekia garsiškai įkūnyti fizinius veiksmus, objektus ar net chemines reakcijas - sonifikuoti tai, ko negirdime plika ausimi, suteikti balsą bei kompozicinę rolę įvykiams, kurie neturi garsinio prado. Pasirodymo metu Kauno menininkų namuose pasitelkęs lauko įrašus, akustinius impulsus, bei erdvinį garsą Adomas kvestionuos kas įkūnija garsą. Ar tai refleksijos salėje, ar fiziniai kūnai slepiantys savo įgimtus rezonansus, o gal tai subjektyvus ryšys su tuo kas žmogiška?

Jo individuali kūryba bei kolaboracijos buvo pristatytos Lietuvoje, Italijoje, Belgijoje, Olandijoje festivaliuose „Rewire“, „Ars Electronica“, „ŪMĖDĖ“, „Sirenos“, „Gaudeamus“, Venecijos architektūros bienalėje. Šiuo metu Adomas yra apsistojęs Hagoje, kur vykdo tyrimą apie molekulių bei mikroorganizmų sonifikaciją.

Kituose ciklo NICHE koncertuose pasirodys: Karolis Lasys (Helsinkis), Jūra Elena Šedytė (Vilnius), Viktoras Urbaitis (Kaunas).


_

Programos kuratorė: Jūra Elena Šedytė
Projekto vadovas: Edvinas Grinkevičius
Komunikatorė: Skaistė Kaurynaitė-Beniušė
Dizainerė: Kornelija Zizaitė
Projektą lydinčių straipsnių autorė: Ieva Gudaitytė

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba
Projekto partneris: Lietuvos muzikos informacijos centras


Koncertai NEMOKAMI.