Pirmiausia veiksmas buvo! I Pristatymas ir dirbtuvės
calendar
2023 05 01
clock
12:00

PIRMIAUSIA VEIKSMAS BUVO! I Pristatymas ir dirbtuvės

calendar
2023 05 01
clock
12:00

Parodos „Pirmiausia veiksmas buvo!“ uždarymo proga gegužės pirmąją dieną 15 val. kuratorė Auksė Petrulienė pristatys Darbo muziejaus įprasminimo manifestą, o edukatorė Asta Volungė padės išleisti grupinį ziną, dedikuotą dykinėjimui.


Darbo muziejus Kaune. Manifestas

Darbo muziejaus Kaune idėja kilo rengiant „Didžiosios pramonės“ parodų ciklą Paveikslų galerijos bendruomenių erdvėje „Mažosios istorijos“. Nuo 2017 m. rengiamos parodos apie istorinius Kauno fabrikus subūrė buvusių darbuotojų bendruomenę, sukaupė unikalių pasakojimų, fotografijų, pramonės produkcijos ir atminties objektų archyvą, sudomino pramonės atminties tyrėjus ir plačiąją visuomenę.„Mažųjų istorijų“ kuratorė Auksė Petrulienė pristatys besiformuojantį Darbo muziejaus manifestą, kuriamą drauge su buvusiais pramonės darbuotojais ir pakvies susitikimo dalyvius pridėti savo sakinį šiam manifestui. Aptarsime Darbo muziejų įvairovę Europoje ir iššūkius, kuriuos patiria tokio muziejaus idėja Lietuvoje.


Zinų dirbtuvės: dykinėjimo instrukcija

Ar kada esate susimąstę kaip išsiųsti ožką atostogų?Maitinti tik vikiais? Nuskraidinti į Kanarus? Vis tiek ji ės, miegos ir gamins pieną – atliks neišvengiamas savo funkcijas. O ar susimąstėte apie savo neišvengiamas funkcijas visuomenėje? Ar galime nuo jų atsikvėpti? Kokias funkcijas atliekame ir kokią naudą nešame dirbdami, poilsiaudami, atostogaudami? Ar galime pailsėti nuo naudos? Dirbtuvėse tyrinėsime pamatinę asmens laisvę ir pasipriešinimo formą – atsisakymą. Ieškosime būdų kaip bent laikinai atsisakyti būti naudingais/omis neoliberalioje šiuolaikybėje, kaip_ne_atlikti funkcijos ir kas lieka save nuo jos atskyrus._

Paroda „Pirmiausia veiksmas buvo!“ papildo Balstogėje, Lenkijoje pradėtą pasakojimą apie ankstyvo 20 a. anti-imperialistinio judėjimo istoriją ir pasipriešinimo naratyvus šiuolaikiniame mene ir aktyvizme. Devyni menininkai iš Lietuvos ir Lenkijos atveria šios istorijos archyvus ir įsupa į pokalbį apie radikalių kolektyvinių ir asmeninių naratyvų rašymo bei skaitymo būdus, apie pasipriešinimo dominuojančioms galioms ir jų reprezentacijos formoms (ne)galimybes, apie kasdienybės paraščių nelygumus.

Parodos kuratoriai: Vaida Stepanovaitė, Edgaras Gerasimovičius

Tyrimo ir renginių programos kuratorė: Agnė Bagdžiūnaitė

Parodos Balstogėje „Na początku był czyn!” kuratoriai: Matthew Post ir Katarzyna Różniak-Szabelska

Dizainas: Vytautas Volbekas

Organizuoja: Kauno menininkų namai, Swallow (Vilnius), galerija Arsenal (Balstogė)

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba