PIRMIAUSIA VEIKSMAS BUVO! | Pokalbis apie neparašytas istorijas
calendar
2023 04 12
clock
15:00

PIRMIAUSIA VEIKSMAS BUVO! | Pokalbis apie neparašytas istorijas

calendar
2023 04 12
clock
15:00

Vartydamas XX a. pradžios Vilniaus ir Kauno laikraščius, archyvinius dokumentus ir memuarus, tarsi patenki į rūsčią distopinę visatą, perskeltą į du pasaulius - žemutinį ir viršutinį. Didžiuliame žemutiniame sunkiai dirbama po 10-14 valandų per parą, gyvenama gausiomis šeimomis ankštuose butukuose, skurstama, daug geriama, kivirčijamasi ir nusikalstama. Laikraščiuose šis pasaulis vos įžiūrimas, atsispindi tik kriminalinėse ir teismo kronikose.*

Kauno menininkų namuose iki gegužės 1 d. veikia paroda „Pirmiausia veiksmas buvo!". Parodos proga išleistame zine – Aleksander Laniewski, Tomo Marcinkevičiaus, Dariaus Pocevičiaus ir Viktorijos Kolbešnikovos tekstai-tyrimai apie Lietuvos ir Lenkijos anarchistų judėjimų istoriją, radikalaus pasipriešinimo dalyvių biografijas, ir Bundą – visuotinę Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos žydų darbininkų sąjungą.

Balandžio 12 d. 18 val. socialinio centro erdvėje Darius Pocevičius, Viktorija Kolbešnikova ir Tomas Marcinkevičius kalbėsis apie pasipriešinimo istorijų rašymo perkeltine ir tiesiogine prasme patirtis. Pokalbį moderuos Agnė Bagdžiūnaitė.

Dalyviai

Rašytojas, publicistas, Vilniaus miesto tyrinėtojas. Parašė tris didelės apimties knygas apie istorinius Vilniaus reliktus.

Vertėjas, redaktorius, publicistas, lietuvių kalbos mokytojas, portalo GPB.lt redkolegijos ir Gegužės 1-osios profsąjungos narys.

Lietuvos queer archyvo koordinatorė, portalo GPB.lt ir žurnalo „Lūžis“ redkolegijos narė, viena iš socialinio centro „Emma“ įkūrėjų ir queer festivalio „Kreivės“ organizatorių komandos narė.