PUTVINSKIO GATVĖS DIENA 2023 gegužės 27 d.
calendar
2023 05 27
clock
9:00

PUTVINSKIO GATVĖS DIENA | 2023

calendar
2023 05 27
clock
9:00

Putvinskio Gatvės Diena grįžta į gatvę!

RENGINIO PROGRAMA*

Programos laikas 12.00-18.00, tačiau ką veikti bus ir anksčiau atėjusiems bei mėgstantiems pavakaroti!

Nuo 12 val. iki 18 val. kviečiame į Kauno Menininkų Namų chill erdvę, kur specialiai šiai dienai sukuruotomis muzikos selekcijomis dalinsis kviestiniai/ės DJ, vaišinsime burgeriais ir limonadu. Informaciją apie šį ir kitus savaitgalio renginius skleis Kultūros infocentras.

Dalis veiklų turi išankstines registracijas. Nedelskite užsiregistruoti, nes dalyvių skaičius ribotas.


Kauno menininkų namuose ir jų prieigose:

12.00-18.00 Kultūros infocentras (KMN prieigos, V. Putvinskio g. 56)

12.00-17.00 Putvinskio gatvės atradimų žaidimas (KMN prieigos, V. Putvinskio g. 56)

12.00-18.00 Kepykla „BUNDU“ - „Nuo grūdo iki bandelės“ (KMN prieigos, V. Putvinskio g. 56)

12.00-18.00 Air BNB (S.Venckutė, L. Mykolaitis, M. Žigutytė) DJ selekcija (KMN prieigos, V. Putvinskio g. 56)
Parketinės grindlentės, pilkas akrilinis kilimas, S formos grūdinto stiklo kavos staliukas, skaidraus plastiko vazonėlis, dvi violetinės orchidėjos, dvi odinės tingaus berniuko sofos, kiaušinio lukšto baltumo sienos, veidrodinė sieninė spinta, integruotas baras, keturios kūgio formos baro kėdės, 12 taškinių LED šviestuvų, medžio faneruotės virtuvė, virdulys, dvigulė karalienės lova, įstiklintas balkonas. Butas su vaizdu istoriniame Kauno pastate, labai centrinė vieta, įėjimas iš V. Putvinskio gatvės.

Ekskursija po prestižinėje Kauno vietoje naujai įsikūrusius oro apartamentus, kurioje jus lydės superšeimininkų Severinos, Luko ir Margaritos DJ selekcija.

13.00-16.00 „Judėti širdimi“ performatyvaus judesio dirbtuvės su Aiste Jančiūte (KMN didžioji salė, V. Putvinskio g. 56) | Dalyvių skaičius ribotas - iki 20 žm., registracija: čia

Ar kada judėjai vedamas širdies impulsų? Ar išdrįstum pakalbinti savo širdį ir išgirsti jos atsaką? Judėti širdimi – tai leisti sau jausti! Leisti jausti ir leisti kūno pojūčiams skleistis įvairiausiomis spalvomis ir judesio kokybėmis. Širdis – vienas svarbiausių kūno organų, kuris ne tik palaiko gyvybę kūne, bet ir leidžia pajusti bendrumo ir vientisumo jausmą su savimi ir aplinkiniais. Dirbtuves sudarys trys dalys. Pirmoje dalyje dalyviai bus kviečiami patirti širdį iš vidaus: jos formą, svorį, spalvą, ritmą, garsus bei vaizdinius kylančius judant iš jos. Antroje dalyje, pasitelkiant performatyvių meno praktikų metodus, bus kuriamas performatyvus vyksmas. Trečiojoje dalyje dalyviai spręs dėl viešo performatyvaus veiksmo atlikimo ir galiausiai vyks kūrybinių dirbtuvių patirties aptarimas.

13.00-14.30 ir 15.00-16.30 Skenografijos dirbtuvės su Armanda Klimavičiūte (KMN terasa, V. Putvinskio g. 56) | Dalyvių skaičius ribotas - iki 20 žm., registracija: čia

Kauno menininkų namai kviečia į skenografijos kūrybines dirbtuves su jaunąja menininke Armanda Klimavičiūte. Skenografija (kitaip vadinama skenuojamoji fotografija) yra Lietuvoje dar retai sutinkamas kūrybiškas būdas atvaizduoti mus supantį pasaulį, naudojant skenavimo aparatą. Kūrybinių dirbtuvių metu dažniausiai naudojami gyvi ir džiovinti augalai, tačiau papildomai galima įtraukti ir kitus aplinkoje esančius objektus. Taip pat nevengiama rankų ir veido skenavimo. Dirbtuvėse turime visiškai neįrėmintą laisvę, tad viskas priklauso nuo kiekvieno dalyvio vaizduotės ir noro eksperimentuoti.

16.30 val. Trupės „Teatrariumas“ pojūčių spektaklis A. Baranausko kūrybos motyvais „Anykščių šilelis“ (KMN salė, V. Putvinskio g. 56)

Kaip dažnai miške užmerki akis? O jei užmerki, ar užuodi skruzdėlyno kvapą? Ar jauti, kokie minkšti samanų patalai? Ar pavyksta išgirsti žiniuonį šnibždantį medžių kalba šventa? Kaip dažnai užsimerkus visas miškas nubunda ir kartu su visais padarais, augalais, žmonėmis ir dvasiomis pasakoja apie save? Būtent tokiu būdu - uždengtomis akimis, bet suaštrintais kitais pojūčiais, spektaklyje atgyja senoji Anykščių šilo istorija. Spektaklio žiūrovai tampa jo dalyviais, kurie įtraukiami į kelionę, ne tik išgirsti, bet ir išgyventi 1861 m. Antano Baranausko aprašytą miško dramą.


Emanuelio Levino centro prieigose:

12.00-13.00 Paskaita „Tarpukario medicina Kaune“, paskaitą ves doc. dr. Tomas Biržietis (P. Mažylio gimdymo namų Dienos stacionaras, V. Putvinskio g. 3, IV aukštas) | Registracija nereikalinga

Paskaitoje sužinosite apie medicinos praktiką Kaune, valstybines ir privačias ligonines, žymiausius tarpukario gydytojus, sudėjusius stiprų pagrindą Kauno ir Lietuvos medicinai, jų likimus. Pamatysite ligoninių eksterjerą bei interjerą ir gyvenimą Kauno ligoninėse, sužinosite, kuri iš jų laikytina seniausia, didžiausia, paslaptingiausia ar dar kokia -iausia. Registracija nereikalinga.

12.00 Ekskursija „Diplomatinis Kaunas“ (Kaunas IN, V. Putvinskio g. 9) | Ekskursijos trukmė: iki 2 val. | Registracija: 861650991

Beveik du dešimtmečius buvęs svarbiausias Lietuvos miestas, Kaunas tapo ir diplomatiniu miestu, kuriame rinkdavosi kitų šalių aukšto rango pareigūnai bei ambasadoriai, atstovaujantys savo šalis. Taigi norint pažinti 1919-1940 metų laikotarpį, verta pakeliauti per neretai ambasadų gatve vadinamą V. Putvinskio g. ir susipažinti su Kaune veikusiomis ambasadomis. Taip pat apžiūrėti buvusius Steigiamojo Seimo rūmus, Užsienio reikalų ministerijos, Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros pastatą bei apsilankyti vienoje iš ambasadų Kaune.

12.00-16.00 Šilkografinės spaudos dirbtuvės „Hands on Press“ karutyje! (Pradžia E. Levino centro kiemelyje, V. Putvinskio g. 14) | Registracija nereikalinga

Abi spaustuvės „Hands on Press“ rankos - Gabrielė ir Inga - atkeliaus su spaudos karučiu, kur spausdins šilkografijos technika bei kvies kaimynus atsispausdinti paruoštą kūrinį savo rankomis. Spaudai kviečiame atsinešti mėgstamus marškinėlius ar maišelį, kad būtų draugiškiau aplinkai, o neatsinešę, maišelį galės įsigyti. Šilkografinės spaudos dirbtuvių laikai: 12:00 / 13:00 / 14:00 / 15:00 „Hands on Press“ karučio ieškokite skirtingose Putvinskio gatvės vietose, pradedant E.Levino centro kiemeliu.

12.00-17.00 Knygynas „Kolibris“ kviečia susipažinti (E. Levino skveras, prie funikulieriaus)

15.00 Tarpukarinio Kauno rekonstrukcija Sandros Bernotaitės romane „Akys chimeros“ - pokalbis su rašytoja Sandra Bernotaite (E. Levino skveras, prie funikulieriaus) | Registracija nereikalinga

12.00-17.00 Kauno apskrities viešosios bibliotekos kūrybinė erdvė (E. Levino skveras, prie funikulieriaus):

  • FOTO erdvė prie knygų instaliacijos. | Kviečiame prisėsti, paskaityti ir įsiamžinti unikalioje knygų instaliacijos erdvėje (Autorė Ala Volkova).
  • Orakulas: ką tau šiandien kalba knygos? | Siūlome išsitraukti iš knygų išrinktą dienos frazę ar citatą ir patirti malonų netikėtumo jausmą!
  • Aklas pasimatymas su knyga. | Kviečiame atsisakyti išankstinių nusistatymų, kuriais vadovaujantis pasirenkami tam tikri žanrai ar autoriai, ir knygas rinktis pagal leidinius jau perskaičiusių asmenų užrašytas, su knyga susijusias istorijas, intriguojančias asmenines žinutes, neatskleidžiant knygų tapatybės ir pavadinimo. Daugiau apie akciją kvb.lt

13.00 ir 15.00 Patirtinis pasivaikščiojimas „Dekoratyvinė skulptūra prabyla“ (E. Levino skveras, prie funikulieriaus) | Registracija nereikalinga

Kviečiame leistis į pasivaikščiojimą po V.Putvinskio gatvę ir susipažinti su to laikmečio skulptorių kūriniais bei pajusti jų skleidžiamą emociją.

14.00-16.30 Knygrišystės dirbtuvės su Paulina Ružauskaite (E. Levino centro kiemelyje, V. Putvinskio g. 14) | Dalyvių skaičius ribotas - iki 10 žm., registracija: čia

Praleisk popietę nuotaikingai ir kartu su kitais išmok įrišti unikalią, menišką užrašinę. Šiam tikslui naudosime ne tik naują popierių, bet ir pernaudosime seną. Tad trauk iš stalčiaus senus eskizus ir eilėraščius, dovanų popieriaus atraižas ir net troleibuso talonėlius, o atskubėdamas Putvinskio gatve pagriebk kokį įdomų akmenėlį ar metalo gabalėlį. Visa tai panaudosime darkart, o įrištas knygeles dekoruosime kartu, tad iš dirbtuvių išsineši ne tik savo, bet ir kitų idėjomis papuoštą tvarų, unikalų kūrinį.

„Šilelio“ (Pompėjos) laiptų prieigose:

12.00 ir 14.00 Turas Leonido Donskio vardo bibliotekoje (Vytauto Didžiojo universitetas, V. Putvinskio g. 23) | Apsilankymo trukmė iki 20 min., registracija nereikalinga

Daugiafunkcinio mokslo ir studijų centro pastatas išsiskiria savo žaliąja koncepcija, o biblioteka yra centrinė pastato dalis. Aplankykite Leonido Donskio vardo biblioteką ir kabinetą, kuriame pristatoma unikali jo asmeninių knygų kolekcija ir autoriaus kūrybinis palikimas.

12.00-18.00 „Raiono radijas“ su Dovile Lapinskaite („Šilelio“ (Pompėjos) laiptų papėdė)

Putvinskio gatvės dienos metu atsidarys gyvos studijos kampas/stalas/ palapinė. Į ją Dovilė kvies lankytojus pasidalinti savo prisiminimais, vietinėmis legendomis, apie rajonus, gatves, kuriose užaugo, gyveno ar gyvena. Gyva radijo transliacija veiks kaip dokumentacija ir pasakojimai apie gyvą besikeičiantį miestą.
Taip pat radijo transliacijos metu bus parenkama muzika, ir kviečiami žmonės dedikuoti dainas, keliančias asociacijas su pirmu vaikystės butu Dainavoj, o gal močiutės klausytomis dainomis bute Petrašiūnuose ar „Planetoje“, kuri virto turgumi. Visa radijo laida nugultų kaip muzikinis archyvas.

16.00-18.00 Muzikos džemas su Strategijos miestui („Olimpas“, V. Putvinskio g. 48 vidinis kiemas)

Putvinskio Gatvės Dieną švęsk su gyva perkusija ir sintezatoriais! Džemo, skirto visoms amžiaus grupėms, metu gyvos muzikos mėgėjai turės
galimybę bendrai grojant švęsti šią ypatingą dieną. Dalyviai kviečiami atsinešti savo instrumentus arba naudoti siūlomus perkusijos instrumentus ir sintezatorius.
Džemas tai - unikali patirtis, galimybė išreikšti savo kūrybingumą, improvizuoti ir bendradarbiauti su kitais muzikos entuziastais.

18.00-20.00 Putvinskio repo pristatymas ir poezijos slemas, vedėjai: Jovaras Kelpšas ir Emilė Pliuščikaitė („Šilelio“ (Pompėjos) laiptų papėdė)

20.00-21.00 Koncertas „Olimpe“ (V. Putvinskio g. 48 vidinis kiemas)

Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje ir jo prieigose:

11.00 Teminė ekskursija: ,,Tėviškės takais ir slenksčiais“ (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55) | Registracija (iki 30 asm.) tel: 867151343

Daugelis regėję ir net buvoję Čiurlionių namuose Druskininkuose, bet ar visi žino apie Mikalojaus gimimą Varėnos krašte? Šioje ekskursijoje pradėsim kelionę nuo pačių pradžių. Vėliau, jau įžengę į kurortines valdas, girdėsime pirmuosius muzikos taktus ir dalyvausim laivo medinuko statybose. Klausysimės istorijų apie kylančią audrą, plaukdami pasakų link. Ir galiausiai! Užkopsime į dangišką kalvą, kurios viršūnėje atsivers saulėtai magiškas Nemuno slėnis - Raigardas.

11.00-15.00 Kūrybinės dirbtuvės šeimoms ,,Stebuklai Čiurlionio miške“ (Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55) | Registracija tel.: 867151343

Kviečiame į neeilinę kelionę: urbanizacijos šurmulį keisti į kūrybinę laisvę. Dirbtuvių dalyviai susipažinę su M. K. Čiurlionio brangiais kraštais ir jį įkvėpusiomis vietovėmis, pasiklausę simfoninės poemos ,,Miške“ savo pasirinktomis technikomis kurs stebuklus, kurie gali įvykti miške.

12.00-15.00 Edukacinė kūrybinė erdvė vaikams: pasigamink Čiurlionio karūną (Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, lauke) | Registracija nereikalinga

12.00-14.00 Stiklainių dekoravimo kreidiniais dažais Putvinskio gatvės motyvais dirbtuvės (Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, lauke) | Registracija nereikalinga

Stiklainių dekoravimo kreidiniais dažais Putvinskio gatvės motyvais (žmonės, namai, medžiai, gyvūnai, augalai ir pan.) dirbtuvės Dirbtuvių metu dalyviai dengs stiklainius kreidiniais dažais, po to kurs grafinį piešinį su akrilo markeriais. Dirbtuvių rezultatas - unikali pieštukinė, vaza, žibintas ar tiesiog smagus dekoro elementas. Registracija nereikalinga. Rekomenduojama atsinešti savo stiklainį/stiklainiuką.

13.00 Teminė ekskursija: „Bangų perlai kaip sonata“ (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55) | Registracija (iki 30 asm.) tel: 867151343

Teminės ekskursijos metu susipažinsite su M. K. Čiurlionio mylimąją, sužadėtine S. Kymantaite – Čiurlioniene ir pasinersite į Čiurlionio kūrybos procesą įkvėptą meile, Baltijos jūros bangų skalaujančiais krantais ir daugybę emocijų. Visi kartu kelsimės į 1908 metų vasarą, praleistą Palangoje, aptarsime M. K. Čiurlionio gyvenimą su Sofija, bandysime pajusti Jūros sonatos skambesį bei atrasti paslėptus vandenyno miestus bei pasakojimus.

15.00 Teminė ekskursija: „Atradimų ir iššukių laikotarpis Čiurlionio gyvenime: 1894-1906 metai” (Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55) | Registracija (iki 30 asm.) tel.: 867151343

Šios ekskursijos metu kartu nusikelsime į 1894-1906 metus, kuomet jaunasis menininkas išvyko studijuoti į užsienį. Tai spalvingas laikotarpis, padėjęs Čiurlioniui atrasti savo kūrybinį stilių, atskleisti gausybės idėjų kupiną vidinį pasaulį tapybos ir muzikos srityse. Ekskursijos metu aptarsime būtent šiuo laikotarpiu sukurtus paveikslus ir kartu pabandysime atsakyti į klausimą kas labiau įkvepia kūrybą: patirti sunkumai ar išgyventi džiaugsmai ir šviesios svajonės.

12.00-17.00 Arvydo Šaučiūno ir Skaistės Grašytės žongliravimo dirbtuvės (M. K. Čiurlionio dailės muziejus, V. Putvinskio g. 55, lauke) | Registracija nereikalinga

Dirbtuvių metu visi norintys galės išbandyti savo jėgas žongliravimo mene! Mokysime žongliruoti kamuoliukais visiškai nuo nulio, o norintiems parodysim kaip pasigaminti kamuoliukus patiems. Pasigamintus kamuoliukus žmonės galės neštis namo ir tobulinti savo įgūdžius savarankiškai. Mokantiems žongliruoti, bet seniai nepraktikavusiems irgi bus ką veikti - padėsim atsiminti ir išmokysim lengvų ir paprastų triukų, kad žongliravimas nepabostų.

Skulptūrų skvere:

12.00-17.00 „Ne spausti, o mušti“ Dominyko Andriuškevičiaus kvietimas kurti rašomosiomis mašinėlėmis (šaligatvis prie Skulptūrų skvero, V. Putvinskio g. 60) | Registracija nereikalinga

"Ne spausti, o mušti" - taip yra atliekamas rašymas su spausdinimo mašinėle, praeitų laikų relikvija ir įrankiu, kuris yra vienas iš rašymo evoliucijos eigos pavyzdžių. rašyti klavišais tai atsiverti, o taip pat ir pasiryžti, nes kiekvienas mygtukas ir kiekviena raidė, turi būti užtikrintai pamušta (be jokio abejo), kitaip galima suklysti ir viskas prasideda iš naujo. patyrę imersyvią-įtraukią putvinskio gatvės garsovaizdžio patirtį, galėsite susipažinti su spausdinimo mašinėlės principais ir parašyti bendrą Putvinskio gatvės dienos kūrinį, kuris išliks šiuo formatu.

12.00-17.30 Julijos Pociūtės Instaliacija/dirbtuvės „Vėliavėlės“ (šaligatvis priešais Skulptūrų skverą, V. Putvinskio g. 60) | Registracija nereikalinga

Vėliavėlės - tai kūrinys sudarytas iš baltų vėliavėlių su skirtingomis kalbomis užrašytu žodžiu „Taika“. Šis kūrinys buvo eksponuojamas praeitų metų vasarą, parodoje „No Mans's Land“ Torunės šiuolaikinio meno centre. Renginio dieną lankytojai bus kviečiami ramiai prisėsti ir susitelkti ties pasikartojančio žodžio “taika” rašymu ant vėliavėlių. Po to šios vėliavėlės būtų veriamos ant virvės ir kabinamos erdvėje.
Kūriniai „Maldos vėliavėlės“ ir „Žemėlapis“ kvestionuoja šiandieninę situaciją, kai nuo tebesitęsiančų ekologinių iššūkių, su kuriais šiandien susiduria žmonija, pereinama prie karo temos. Dėl šios karo padėties visame pasaulyje išaugo šalių nacionalinio saugumo biudžetai, o kartu sumažintas indėlis sprendžiant ekologines problemas.

15.00-17.30 Putvinskio repas su Greta Štiormer (Skulptūrų skveras, V. Putvinskio g. 60) | Dalyvių skaičius ribotas - iki 15 žm. | Registracija: čia

Putvinskio gatvė yra viena seniausių Kaune, turinti istoriją siekiančią net XVI amžių. Per šimtmečius joje gyveno įvairūs žmonės ir bendruomenės, įskaitant menininkus, intelektualus, darbininkus ir žmones, kurie savo egzistavimo metu sutriuškino ne vieną socialinį stereotipą. Kokios buvo jų istorijos? Kaip Putvinskio gatvė tapo tokia stipria kultūrine erdve? Ką kalba Putvinskio gatvės pastatai?Vienas svarbiausių dalykų rašant - surasti gerą istoriją. Putvinskio repo dirbtuvėse ne tik ieškosim ir kursim istorijas, kurios sklando gatvės ore, bet ir sudėsim jas į vieną stipriausių ir gatvei labiausiai tinkančių formų - repo tekstus. Repas veikia tada, kai jis yra autentiškas ir ištikimas savo patirtims ir emocijoms. Repas veikia tada, kada jis priklauso gatvei. Putvinskio repas, mūsų repas, tai odė mūsų gatvei - kokią istoriją surimuosi Tu? Dirbtuvių metu ieškosime žodžių Putvinskio gatvei - rašysime tekstus, kursime ir diskutuosime. Vėliau - repą atiduosime gatvei.

Velnių muziejaus sodelyje:

12.00-18.00 Menininkų dueto allsofeatherlightseven kūrinio „Skafandras“ pristatymas (Velnių muziejaus sodas, V. Putvinskio g. 64)

Linguojanti Saulė / Turi juos visus? / Tylenė vapsva / Pražilusi augalo juosta / Stojanti plunksna / Svečiai ( ir jų rogės ) / Stojanti plunksna / Ryte plyštantis buvo nužilęs sniegas / Velnio puodas ( ar gali būti kitaip? ) / Plaukų žiedai / Svaiginanti (svajinga puokštė) - SKAFANDRAS

12.00-18.00 Eglės Marcinkevičiūtės kūrinio ,,Myli -nemyli? Žydi – nežydi?“ pristatymas (Velnių muziejaus sodas, V. Putvinskio g. 64)

Instaliacija skirta augalo struktūras mėgdžiojančiai sintetinės grandinės formai sufleruojančiai apie glaudų žmonių sukurtos pramonės ir gamtoje vykstančių procesų sąryšingumą. Prie ,,augalų‘‘ prijungiami gyvybę palaikantys laidai ir vamzdeliai, tampa nuorodomis į simbiotinius tarprūšinio bendradarbiavimo virsmus ir energijos dalybas. Sukuriama dominuojanti, objektų demokratiškumo principų nesilaikanti ir energijos savinimasi imituojanti sistema.

13.00, 14.00, 15.00 (trukmė iki 15 min.) Gabrielės Vetkinaitės performansas „Žinutės“ (Velnių muziejaus sodas, V. Putvinskio g. 64)

Iki birželio 1 d. Kauno menininkų namų galerijoje vyksta Gabrielės Vetkinaitės paroda „Dainos apie save“. Joje menininkė pristato performansuose naudojamų įrankių kolekciją - vaikiška vaizdo, garso įrašymo įranga bei rankų darbo knygelių rinktinė sugula į rožinę visumą. Putvinskio gatvės dienos metu Gabrielė Vetkinaitė erdvę užpildys meditatyviu dainavimu. Dainos „Žinutės / Messages“ žodžiai paremti A. Lindgren knygos „Ronja, plėšiko duktė“ motyvais.


‌_

* Esant prastam orui Putvinskio gatvės dienos programa gali keistis.