KIemų šventė - Kauno Meninnkų Namai
calendar
2017 dabar

KIEMŲ ŠVENTĖ

calendar
2017 dabar

„Kiemų šventė“ – tai jau tradicija tapęs renginys, kuriuo siekiama puoselėti Kauno miesto ir rajono gyventojų draugystę, paminėti Tarptautinę kaimynų dieną ir atkreipti dėmesį į bendruomeniškumo svarbą. Juk kaimynas – arčiausiai mūsų esantis žmogus: su juo sieja ne tik bendra erdvė (laiptinė, kiemas, rajonas), bet ir bendras buvimas laike – džiaugsmai, iššūkiai, idėjos, požiūriai. 

„Kiemų šventės“ metu Laisvės alėja tampa bendruomeniškiausiu ir ilgiausiu  vakarienės stalu, simbolizuojančiu Kauno miesto ir rajono žmonių bendrystę. Unikalu tai, kad ji – kuriama pačių miestiečių. Renginio dalyviai (bendruomenės, kultūros bei švietimo organizacijos, vietos verslai) yra kviečiami ne tik atsinešti į miesto centrą savo kėdes, stalus, vaišes, bet tuo pačiu dalintis ir savo talentais, pristatyti aplinkiniams save bei savo kuriamas veiklas, neformaliai pabendrauti. Renginio metu dalyviai prie stalų ar ant visoje Laisvės alėjoje išsidėsčiusių pakylų rengia įvairiausius pasirodymus – skaito poeziją, šoka, dainuoja, rengia žaidimus bei akcijas, įtraukia praeivius į kūrybines veiklas, tad renginys kasmet alsuoja spontaniškumu, nuoširdumu ir atvirumu. Renginio programą tradiciškai papildo profesionalių menininkų, kūrybininkų, orkestrų pasirodymai.

„Kiemų šventė“ pradėta organizuoti 2017m. menininko Vytenio Jako iniciatyva, o nuo 2018 m. ji tapo projekto „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ bendruomenių programos Fluxus Labas! dalimi. Pamažu renginys tapo vis žinomesnis ir apjungė ne tik Kauno bendruomenes, bet ir organizacijas, vietos verslus. 2022 metais renginyje dalyvavo beveik 1500 dalyvių, 10 000 lankytojų, o kūrybines veiklas įgyvendinti padėjo daugiau nei 60 partnerių ir profesionalų.

renginiai

KIemų šventė Kaune
calendar
2023 05 26
clock
15:00

KIEMŲ ŠVENTĖ | 2023