Pojučių Šilas - Kauno Menininkų Namai
calendar
2019 dabar

POJŪČIŲ ŠILAS

calendar
2019 dabar

Festivalio „Pojūčių šilas“ link vedė 2019 metais prasidėjusios įvairios nedidelio formato veiklos, kuriomis buvo siekiama geriau pažinti mikrorajoną, jo gyventojus, erdves, skatinti laiką leisti bendruomeniškai ir kūrybiškai. Šios veiklos kasmet augo dalyvių bei lankytojų skaičiumi, teritorijos atžvilgiu (2020 m. startavo paplūdimyje, bet vėliau išsiplėtė į Panemunės šilą, daugiabučių kiemus, kūrybos namus „KINAS Panemunė“), veiklų  ir temų įvairiapusiškumu. Per tuos metus sukaupti: įdirbis, kontaktai, patirtys, tapo festivalio programos pagrindu, o renginio temą pasufleravo pati vietovė bei joje esanti gamta. Atsižvelgiant į tai, renginio dalyviai buvo kviečiami įsitraukti į festivalio veiklas per 5 pagrindinius pojūčius:

  • Lytėjimą. Vyko molio terapija (dalyviai buvo kviečiami moliu „gydyti“ medžių žaizdas), tapyba augalais, žemės meno dirbtuvės, sporto treniruotės, o atokioje miško aikštelėje įsikūrė masažų zona su masažo lovomis.
  • Skonį. Šiam pojūčiui skirtoje stotelėje dalyviai galėjo paragauti gilių kavos ar patys pasigaminti au(galingą) suktinuką. 
  • Regą. Miško properša tapo atvira galerija, kurioje buvo eksponuojamos 2 jaunimo sukurtos tematiškai su festivaliu susijusios parodos: apie tvarumą ir modernizmo laikotarpio madą.
  • Kvapus patirti kvietė speciali instaliacija – medžiuose sukabintuose indeliuose „užkonservuoti“ įvairūs miesto ir gamtos kvapai.
  • Garsą, kuris atsiskleidė 2 muzikos atlikėjų pasirodymais pagrindinėje scenoje miško aikštelėje. Be to, kiekvienas norintis galėjo ir pats susikurti keisčiausius garsus iš įvairių gamtos objektų.

renginiai