„Švęskime upę!“ 2024
calendar
2020 dabar

ŠVĘSKIME UPĘ!

calendar
2020 dabar

2024 m. gegužės 25 d. (šeštadienį) jau 5 kartą vyks renginys „Švęskime upę!“. Nemuno upe Kaune irkluosime baidares, kanojas, irklentes, valtis, plaustus, kursime kultūrinius ryšius, o pakrančių stotelėse įsikurs kultūrinės salos, čia vyks meninės, kūrybinės, sporto, bendruomeninės veiklos. Pasirūpinkite baidare irkluoti upe, atvykite dviračiu ar aplankykite kultūrines salas pėstute (lankantiems salą/salas savarankiškai registruotis nereikia!).

Kultūrinė programa – N E M O K A M A.

SPAUSK IR REGISTRUOKIS SU SAVO VANDENS PRIEMONĘ NEMOKAMAI ARBA IŠSINUOMOK BAIDARĘ!_

Dviejų didžiųjų Lietuvos upių santakoje kūrėsi Kaunas, tad daugelį metų upės kauniečiams reiškė ryšius ir mainus. Šiandien upės mus visus, gyvenančius skirtinguose mikrorajonuose, apjungia į vientisą miestą, o naujus ryšius ir kultūrinius mainus kuriame patys.

„Švęskime upę!“ – tai „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ projekto laikotarpiu gimusi bendruomeninė iniciatyva, kurios tikslas – paskatinti atverti upes (jų vandenis ir pakrantes) kultūriniams renginiams, bendruomeniniams susitikimams, kurti naujus meno reiškinius. Taip pat – tai kvietimas drauge auginti miesto gyventojų sąmoningumą bei pagarbą upėms – kalbėti apie gamtos svarbą miestui ir miesto poveikį upėms; siekti ekologiško tvarumo.

Iniciatyva gimė 2020 metais, kai trys aktyvios, skirtingas Kauno bendruomenes atstovaujančios moterys Romena, Vitalija ir Gita tarpusavyje pasidalino svajone, jog kauniečiai aktyviau atsigręžtų į upes, jų pakrantes ir drauge naujai atrastų vietos bendruomenių, gyvenančių prie upių, savastį.

Sekti „Švęskime upę!” naujienas galite Facebook paskyroje, Facebook grupėje bei Instagram paskyroje.

Ankstesnių „Švęskime upę!“ renginių akimirkas galite pamatyti čia.

visual element

programa

KULTŪRINĖ PROGRAMA

AKTYVI PROGRAMA

TAIP PAT UPĖJĖ

„Poezijos piratai“: malonus sielų pagrobimas į poezijos skaitymus plauste >> REGISTRACIJA << | Kapitonai – poetinių performansų grupė „Poetautojai“

Ąžuolyno bibliotekos nuotykių ieškotojų kelionė Nemunu | Ąžuolyno biblioteka

Orientacinis žaidimas | Kūrybininkė Austėja Rimdžiūtė (tik plaukiantiems upe!)

... ir dar daugiau upinių pramogų!

IŠANKSTINĖS PRAMOGOS