Commensurate to be with

Commensurate to be with

Publikavimo data:

2018 11 09

Choreografija: Liza Baliasnaja (LT/BE)

Atlikėjai: Liza Baliasnaja (LT/BE), Sidney Barnesas (UK/BE), Amanda Barrio Charmelo (PE/BE) ir Stefanas Govaartas (NL/BE)

2018 m. lapkričio 9-11 d. Kauno menininkų namų organizuojama tarptautinė šiuolaikinio šokio kūrinio „Commensurate to be with“ premjera žiūrovus kvietė išeiti už tradicinės šokio spektaklio sąvokos. Šis kūrinys – tai šokio ir vizualiojo meno sąveika, veikianti kaip monumentalaus miesto audinio intervencija: pasirodymai vyko Mykolo Žilinsko dailės galerijoje – postmodernios architektūros bastione pačiame Kauno centre. Dvejus metus vystytas kūrinys suformuluotas kaip kvietimas permąstyti santykį tarp kūno, judesio ir erdvės, naudojant choreografines strategijas: galerijos erdvės bus transformuojamos, siekiant suteikti šokiui galimybę būti kažkuo kitu.

Kartu pasirodančių šokėjų bendras tikslas – sinchronizacija. Kūrinyje tyrinėjamas buvimas kartu erdvėje ir laike: kaip susikalba kūnai, norintys judėti kartu? „Šiame kūrybiniame procese mane veda smalsumas suprasti, kokios galimybės atsiveria šokant kartu, o ne atskirai. Taip pat kokios choreografinės ir performatyvios priemonės gali būti sukurtos norint pasiekti bendrą aplinkos suvokimą tarp keturių šokančių subjektų“, – teigė kūrinio choreografė Liza Baliasnaja.

„Commensurate to be with“ leidžia žiūrovui likti savo kasdienybėje, su savimi. Tai – bendruomenės, norinčios būti kartu, steigimas.


Atlikėjų biografijos

Liza Baliasnaja – lietuvių kilmės atlikėja, šokėja ir choreografė, šiuo metu gyvenanti Briuselyje. Po studijų P.A.R.T.S. akademijoje pabaigos 2016 m. Liza šoko Mårteno Spångbergo spektakliuose „Gerhard Richter, une pièce pour le théâtre“ ir „Natten“, Ezster Salamon darbe „MONUMENT 0.4: LORES & PRAXES (a ritual of transformation)“, Ulos Sickle „Relay“ ir naujuose Eglės Budvytytės kūriniuose. 2017 m. sukūrė choreografiją kūriniui „Figūros“ su Sidney Barnes. Liza šiuo metu studijuoja filosofijos bakalauro studijas KU Leuven universitete, taip pat aktyviai pasirodo ir kuria naujus darbus tarp Belgijos bei Lietuvos.

Sidney Barnesas yra šokio ir muzikos menininkas iš Londono. 2016 m. baigė studijas P.A.R.T.S. ir nuo tada veikia kaip kompozitorius, taip pat – grafikos ir choreografijos srityse. Sidney dalyvavo kaip atlikėjas Eszter Salamon ir Mårteno Spångbergo darbuose.

Amanda Barrio Charmelo yra šokėja ir atlikėja iš Peru, šiuo metu gyvenanti Briuselyje. 2016 m. baigė studijas P.A.R.T.S. ir nuo tada bendradarbiauja su tarptautinio masto choreografais, tokiais kaip Anne Teresa de Keersmaeker (ROSAS), Noé Soulier, Maud Le Pladec ir Eszter Salamon. Amanda taip pat veikia kaip nepriklausoma menininkė ir studijuoja VUB universitete Briuselyje.

Stefanas Govaartas šiuo metu studijuoja lyginamosios kultūrinės analizės magistrantūrą Amsterdamo universitete. Jis studijavo šokį ir performatyvų meną Berlyne bei Zalcburge, baigė studijas P.A.R.T.S. akademijoje Briuselyje 2016 m. Stefano meninės praktikos ašis – poezija ir performatyvusis menas. Jis pasirodė Eszter Salamon kūrinyje „MONUMENT 0.4: LORES & PRAXES (a ritual of transformation)“. Šiuo metu bendradarbiauja su Adriano Wilfertu Jensenu, Liza Baliasnaja ir Antonia Steffens.




_

Projekto organizatorius: Kauno menininkų namai
Projekto rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Representation of the Government of Flanders, UAB „Ežerėlio vaivorykštė“
Projekto partneris: Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Mykolo Žilinsko dailės galerija
Informaciniai partneriai: „Kaunas Pilnas Kultūros”, „Kauno diena”