skaitykla

Skaitykla

Jei keturios namų sienos varo iš proto, o steriliose bendradarbystės erdvėse ar perpildytose bibliotekose negalite atsipalaiduoti ar prisišaukti įkvėpimą, užsukite į Kauno menininkų namų skaityklą – puikią vietą dirbti asmeniniu kompiuteriu arba rengti mažo formato susitikimus.

Specialiai darbui skirtų  vietų neturime, tad galite įsikurti, kur jums patogu, jei norisi – net ir ant sofos! Turime spartų belaidį interneto ryšį, kavos, arbatos, o Kauno menininkų kolektyvas visada bus pasirengęs jums padėti. Svarbiausia – VISKAS NEMOKAMA. Lauksime ne tik jūsų – į skaityklą galite atsivesti ir savo augintinį!

Be patogios vietos darbuotis ir kurti, mūsų skaitykloje rasite  gausią leidinių kolekciją, kokios nėra Kauno ir Kauno rajono bibliotekose. Mūsų kolekciją sudaro kultūros teorijos, kritikos ir meno istorijos knygos, periodiniai kultūros ir meno žurnalai, įvairių parodų katalogai, menininkų monografijos ir jų sukurtos knygos. Kviečiame pasižvalgyti į mūsų leidinių katalogą.

Visi leidiniai gali būti skaitomi ne tik vietoje, bet ir skolinami dviejų savaičių laikotarpiui. Plačiau apie leidinių skolinimosi taisykles ir sąlygas skaitykite žemiau.

Kiekvienas Kauno mieste ir rajone gyvenantis skaitytojas ar miesto svečias gali pasiskolinti į namus skaityklos leidinių (iki 2 vnt.) vienai-dviem savaitėms. Skaitytojui skolinami ir skaitykloje esantys periodiniai leidiniai.

Skaitytojas gali skolintis leidinius Kauno menininkų skaityklos darbo valandomis (nuo pirmadienio iki penktadienio 9-18 val., šeštadienį 12-16 val.). Leidinius skaitytojas gali pasirinkti iš KMN internetinio leidinių katalogo ir juos rezervuoti iš anksto el. paštu [email protected] ar apsilankius skaitykloje gyvai.

Norėdamas pasiskolinti leidinį į namus skaitytojas KMN darbuotojui privalo:

  • Pateikti galiojantį asmens tapatybės dokumentą;
  • Palikti vienkartinį €10 užstatą;
  • Pasirašyti šias Kauno menininkų namų skaityklos leidinių skolinimosi taisykles.

Grąžinimas

Pasiskolintus leidinius galima grąžinti Kauno menininkų namų skaityklos darbo metu tiesiogiai KMN darbuotojui.

Pasiskolintus leidinius reikia grąžinti laiku. Pasibaigus panaudos terminui ir jo nepratęsus, kiti leidiniai skaitytojui neskolinami. Vėluojant grąžinti leidinius 1 mėnesį, 10 Eurų užstatas skaitytojui nėra grąžinamas. Skaitytojas, praradęs ar nepataisomai sugadinęs KMN skaityklos leidinį, privalo jį pakeisti tokiu pat ar sumokėti leidinio vertę atitinkančią pinigų sumą.

Grąžinimo termino pratęsimas

Paskolinto leidinio grąžinimo terminas gali būti pratęstas, jeigu leidinys buvo paskolintas vienai-dviem savaitėms ir jei nevėluojama jo grąžinti.

Grąžinimo termino pratęsimų limitas – pasiskolinto leidinio terminą galima pratęsti tik 1 kartą vienai-dviem savaitėms.

Leidinio grąžinimo terminą skaitytojai gali pratęsti, parašę žinutę el. paštu [email protected]  arba paskambinę telefonu +370 664 22939 skaityklos darbo metu.

Norėdami pasitikslinti pasiskolintų leidinių grąžinimo datą, susisiekite su el. paštu [email protected]

Jei jus labiau domina muzikos menas ir teorija, skaitykloje jūsų laukia industrinės kultūros platformos MATTERS kuruota mediateka. 

Lentynose rasite Lietuvos, Latvijos ir Estijos garso kūrėjų sukurtų ir (arba) išleistų garso leidinių, kuriuos galima priskirti prie neeuropietiškos tradicijos eksperimentų, leidinių apie droną, triukšmą, garso politiką, klausymąsi, komponavimą, tylą ir kt. Be to, jūsų laukia pora grotuvų (CD + kasetės ir vinilinės plokštelės) ir ausinės tiems, kurie nori įsitaisyti tylioje skaitykloje ir klausytis MATTERS siūlomos selekcijos arba klausytis atsineštų kasečių / vinilinių plokštelių / kompaktinių diskų (gerai žinome, kaip greitai lūžta adatos ir kaip netikėtai nutinka, kad grotuvas nebesuka kasetės). Dabartinę atranką surinko nuostabūs aistringi žmonės iš Syrphe, Dangus, STURM, Ghia, Tapekiosk, Anagram Books Distribution ir Six chairs books. Audio įrašus su aprašymais galite rasti skaityklos kataloge.

Kauno menininkų namų skaitykloje organizuojamos paskaitos, edukacijos, dirbtuvės, pristatymai ir kiti renginiai.

Sužinokite skaityklos naujienas pirmieji – sekite mus socialiniuose tinkluose ir prenumeruokite KMN naujienlaiškį.