Nemigos salonas – vėjo nublokšti

Nemigos salonas – vėjo nublokšti

Publikavimo data:

2020 07 10

Ką tu matai, kai žvelgi į mylimųjų akis? Kokius jausmus jos tau sukelia? Kodėl jų žvilgsniai tave trikdo? Ar tu juos atsimeni, kai neužmiegi naktį?

„Žinai, kad esi įsimylėjęs, kai negali užmigti, nes realybė – geresnė nei sapnai” – sako daktaras Seussas.

Neseniai Miunchene buvo atidaryta unikali klinika, kurioje gydomi žmonės, patyrę nelaimingą meilę. Čia „nukentėjusius” stebi psichologai, terapeutai, kardiologai ir kt.

„Vieniša 56 m. moteris iš Jonavos ieško draugės. Nuotykiai nedomina. Tik rimti skambučiai ir tik po darbo valandų.“


Kauno menininkų namai kartu su Nidos meno kolonija liepos 24 d., 21 val. kviečia į Thomo Manno memorialinį muziejų (Skruzdynės g. 17, Nida), kuriame vyks „Nemigos salonas | Vėjo nublokšti“ – performatyvūs įvairių kartų lietuvių LGBTQ+ autorių meilės laiškų skaitymai kartu su Agne Jokše, Artūru Tereškinu, Denisu Kolomyckiu, Janina Sabaliauskaite, Monika Kalinauskaite ir Veronika Šleivyte.

Renginį kuruoja Agnė Bagdžiūnaitė ir Edvinas Grinkevičius. Renginys yra Nidos meno kolonijos Naktinio gyvenimo renginių programos ir Kauno menininkų namų skaityklos renginių ciklo „Nemigos salonas“ dalis. Renginys įgyvendinamas kartu su Vilniaus queer festivaliu „Kreivės”.

Nidos meno kolonijos Naktinio gyvenimo renginių programa – tai visą vasarą vietiniuose Nidos baruose, klubuose ir kitose draugiškose vietose vykstančių renginių serija. Kviesdamos institucijas partneres apsilankyti Nidoje ir kartu atsivežti draugų bei istorijų, drauge dirbame prie programos, grįstos mainais, kaupimu bei tapimu NMK ir Nidos viešojo gyvenimo dalimi.

Kauno menininkų namų skaityklos renginių ciklo „Nemigos salonas“ tikslas – išplėsti nemigos kontekstą ir analizuoti įvairius su nemiga bei miego sutrikimais susijusius kultūrinius reiškinius. Kiek šiandien nemiga siejama su kūrybiniais procesais, o kiek su nerimu, nesaugumu, košmarais, išsekimu ar bendru nuoboduliu? Visi klausimai susiję su nemiga, miego sutrikimais ir jų simptomais aptariami salone–kambaryje, kuriame paprastai susirinkęs žmonių būrelis svarsto ir diskutuoja politikos, meno, literatūros klausimais. Ciklo kuratorė – Agnė Bagdžiūnaitė.


_

Už pagalbą dėkojame Kupiškio etnografijos muziejui ir Mildai Dainovskytei.

Straipsnio autorius: neringosmuziejai.lt