Simpoziumo „Kritinė indukcija“ II dalis: kultūros centras

Simpoziumo „Kritinė indukcija“ II dalis: kultūros centras

Publikavimo data:

2022 08 18

Gana retai nutinka taip, kad galerija yra tik galerijos erdvė, skirta tik meno instaliacijoms. Dažnai stengiamės pritraukti publiką įvairiais būdais, o mes, kultūros darbuotojai, tikriausiai visada norime sukurti bendruomenę, kuri domėtųsi, ką veikiame kultūros įstaigose. Taigi, kaip tai padaryti? Kiek esame atviri labai įvairiems miesto ir ne tik bendruomenių nariams? Ar manome, kad esame pakankamai svetingi?

Rugpjūčio 19 d. 15 val. kviečiame į sesiją ir diskusiją su šiuolaikinio meno organizacijos Frame Contemporary Art Finland programos vadovu Jussi Koitela (Suomija), Neįmanomų formų muziejaus programos vadove Giovanna Esposito Yussif (Museum of Impossible Forms, Suomija), Šiuolaikinio meno centro Derry~Londonderry direktore Catherine Hemelryk (Šiaurės Airija) ir Estijos Šiuolaikinio meno muziejaus kuratore Maria Helen Känd.

Sesijos metu diskusijos dalyviai pristatys atstovaujamų kultūrinių institucijų veiklą ir projektus. Diskusijoje susitelksime į kultūros darbuotojų misiją, jos pristatymo būdus. Kaip kalbame apie kultūros institucijas, kurioms atstovaujame? Kokiais būdais mūsų institucijos atitinka kultūros centro funkcijas?


DALYVIAI

Maria Helen Känd

Maria Helen Känd yra kuratorė ir meno kritikė. Šiuo metu ji dirba laisvai samdoma meno žurnaliste, projektų vadove bei kuratore Estijos Šiuolaikinio meno muziejuje (EKKM). Kuruodama, Känd daugiausia dėmesio skiria sociopsichologinėmis temoms, kurios atskleidžia socialinių audinių trapumą ir kviečia dalyvius suvokti ir apmąstyti tapatybės sudėtingumą. Pastaruosiuose projektuose, ji intuityviau pažvelgė į kuratorystę – ėmėsi poetinių eksperimentų su menininkų kūriniais, kurie turi formalių bruožų, išreiškia mitologines ir archetipines temas.


Catherine Hemelryk

Catherine Hemelryk yra Šiuolaikinio meno centro Derry~Londonderry kuratorė ir direktorė, Karališkosios menų draugijos narė ir Birmingamo Meno mokyklos nepriklausoma ekspertė. Šiuolaikinio meno centras 2021 m. pateko į Meno fondo muziejaus finalą už organizacijos darbą remiant menininkus ir dalyvius pandemijos metu. Hemelryk taip pat yra mentorė, kviestinė lektorė, redaktorė, konsultantė ir patarėja. Prieš tai ji dirbo kūrybos vadove šiuolaikinio meno erdvėje NN Northamptone. Jai vadovaujant, NN įgijo nepelno siekiančios organizacijos statusą. Catherine dirbo kuratore Vilniaus Šiuolaikinio meno centre, taip pat prisidėjo prie įvairių projektų ir kuratorių rezidencijų Europoje, įskaitant GeoAIR Tbilisyje, Jūros fondą Tilburge, Kultūros centrą Magacin Belgrade, Galerie Antje Wachs Berlyne ir Menų centrą Wysing Kembridžyre.


Jussi Koitela

Šiuo metu Jussi Koitela šiuolaikinio meno organizacijoje Frame Contemporary Art Finland dirba programos vadovu ir nepriklausomu kuratoriumi. Kartu su Yvonne Billimore Koitela organizacijoje kuruoja viešąją programą Rehearsing Hospitalities. Pastaruoju metu jo kuratoriška veikla įvairių parodų formatu ir žinių kūrimo modeliuose supynė meną, įkūnijo tam tikras tyrimų metodikas, feministinę mokslo filosofiją ir medžiagiškumą. Jo kuratorystės projektai buvo pristatyti Porio Meno muziejuje, Konsthall CTreignac Projet, Estijos Šiuolaikinio meno muziejuje (EKKM), Menų centre De Appel, Meno institute SixtyEight, Triondelago šiuolaikinio meno centre ir Kiasma teatre. Koitela 2015 ir 2016 metais dalyvavo De Appel kuratorystės programoje.


Giovanna Esposito Yussif

Giovanna Esposito Yussif yra Neįmanomų formų muziejaus meno vadovė. Ji užsiima kuratorystės praktika ir tyrimais. Yussif turi meno istorijos, muziejininkystės ir kritinės teorijos pagrindus. Giovanna jau seniai atstovauja nedominavimo praktikas, disidentinės vaizduotės ir pasipriešinimo epistemologijas. Yussif bendradarbiavo su įvairiomis institucijomis, kaip Archive, SOMA, Gėtės institutu, šiuolaikinio meno organizacija Frame Contemporary Art FinlandSavvy Contemporary, Fondu ManifestaBaltic Circle, Helsinkio tarptautine menininkų programa – HIAP, Checkpoint HelsinkiLaboratorio Arte AlamedaSala de Arte Público SiqueirosGalería, OMR, ir kitomis. 2019 m. Giovanna kartu su „Miracle Workers Collective“ kuravo Suomijos paviljoną 58-ojoje Venecijos bienalėje.



_

Renginys vyks anglų kalba.

Diskusiją moderuos Kauno menininkų namų kuratorius Edvinas Grinkevičius.

Kauno menininkų namai labai atsiprašo, bet šis renginys nebus prieinamas žiūrovams su judėjimo negalia.

Simpoziumas „Kritinė indukcija“ yra skirtas miesto erdvių analizei, kritikai ir diskusijai. Simpoziumo metu vyks įvairūs profesionalių miesto tyrėjų, kultūros operatorių ir menininkų atviri pristatymai ir diskusijos su Kauno miesto gyventojais ir svečiais.

Giovanna Esposito Yussif, Jussi Koitela ir Maria Helen Känd dalyvavimas organizuojamas Re-Practicing Hospitalities tinklo rėmuose, remiamas Nord Culture Point ir koordinuojamas šiuolaikinio meno organizacijos Frame Contemporary Art Finland.

Simpoziumas vyksta mainų rezidencijų programos „DeMo“ apimtyje ir yra baigiamoji rezidencijų dalis.

Mainų rezidencijos „DeMo“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Modernizmas ateičiai“ dalis.