Atminties mankšta ❖ Kauno menininkų namų gimtadienio savaitė
Kauno menininkų namai, tarsi gyvas miesto kultūros kūnas, nešantis savyje istorijas, patirtis ir meninius atradimus, kurie mus paliečia, įkvepia ir palaiko ryšį tarp praeities ir dabarties. Šiais metais, lapkričio 25–29 d., kviečiame prisijungti prie ypatingos gimtadienio savaitės, skirtos ne tik menininkų namų istorijai prisiminti, bet ir permąstyti, ką ji reiškia mums šiandien. Tai bus proga reflektuoti, kuo mums svarbi ši erdvė ir kokį vaidmenį ji atlieka mūsų miesto kultūros scenarijuose.
Šioje gimtadienio savaitėje kartu mankštinsime atmintį ir prisiminsime, kad istorija yra ne tik praeitis, bet ir kasdienybėje kuriama dabartis, o menininkų namai – tai vieta, kur menas ir bendrystė jungiasi į gyvą, nuolat besikeičiantį pasakojimą.
Kviečiame tapti šio pasakojimo dalimi ir lapkričio 25–29 d. užsukti į Kauno menininkų namus – pasinerti į atminties jogos sesiją kaip į kelionę per meną, jausmus ir mūsų pačių patirtis, išgyventas menininkų namuose.
PROGRAMA
Lapkričio 25 d. 18:30 val. Kauno menininkų namuose vyks jau paskutinis šiais metais menininkų ir kultūros vadybos profesionalų susitikimų ciklo „Pasimatymai“ renginys, skirtas perdegimo temai aptarti.
Pirmoje renginio dalyje medicinos psichologė Eglė Rojienė papasakos apie perdegimo reiškinį ir kaip laiku jį atpažinti ir sau padėti. Antrojoje dalyje kultūros prodiuserė Klaudija Aleksandravičiūtė pasidalins asmenine patirtimi, ką reiškia išgyventi perdegimą.
Darbų gausa ir nuolatinis spaudimas pasiekti aukštus rezultatus gali tapti didžiuliu emociniu krūviu, vedančiu link perdegimo. Ši paskaita padės visiems, susiduriantiems su intensyvia veikla, atpažinti perdegimo ženklus ir atrasti būdus, kaip išlaikyti sveiką santykį su darbu. Aptarsime, kaip nuolatinis stresas veikia mūsų produktyvumą, bei susipažinsime su įrankiais, padedančiais atkurti pusiausvyrą ir išvengti išsekimo. Sužinosite, kokią įtaką perdegimas daro kasdienei savijautai, ir kaip išlikti motyvuotiems net ir iššūkių kupinuose etapuose. Prisijunkite, jei norite sužinoti, kaip išlaikyti savo energiją ir išvengti perdegimo pavojų.
Renginys nemokamas.
Šį kartą slemas – ypatingas, nes įsilieja į Kauno menininkų namų gimtadienio savaitės programą, kur kiekvienas rimas ir posmas gali tapti odė šiai kūrybos erdvei (nebūtina, bet karmos taškai garantuoti).
Galbūt rašysi apie aukštas lubas, interjerą ar negirdėtas KMN paslaptis? Ateik lapkričio 26 d. 19 val. ir užkariauk sceną – tegul poezija čia skamba taip, kaip niekur kitur!
|| DALYVIŲ REGISTRACIJA ||
SLEMO TAISYKLĖS:
– būtina skaityti savo tekstą,
– pasirodymas negali viršyti 3 minučių,
– negalima vilkėti kostiumų, naudoti garso efektų ar kviestis pagalbininkų.
SVARBIAU UŽ TAISYKLES:
išraiškingas skaitymas! Jei nuobodžiavo veidrodis, nuobodžiaus ir publika. Išrėk kūrybą Micui, prajuokink balandžius už lango, išmesk špargalkę pavėjui ir tada lipk ant scenos!
SLEMO EIGA:
vyksta trys raundai. Poetus (-es) vertina komisija, sudaryta iš atsitiktine tvarka atrinktų žiūrovų. Pasirodymai vertinami dešimtbalėje sistemoje. Pirmajame raunde pasirodo visi (-os), antrajame ir trečiajame – daugiausia balų surinkę dalyviai (-ės).
~ ~ ~
Renginys yra Kauno menininkų namų literatūros edukacijos programos „Trenksmas” dalis. Programa vykdoma bendradarbiaujant su Šiaulių dailės galerija, Tauragės krašto muziejumi „Santaka”, VšĮ „Begemotas”, kavinė „Coffas”, nepriklausoma meno platforma „FAZĖ”. Programa remiama Lietuvos Kultūros Tarybos.
Kauno menininkų namai kartu su ArchiTextura LAB atidaro 5-ių kūrėjų parodą-tyrimą „Miesto atminties laboratorija”
Parodos atidarymas – lapkričio 27 d. 18 val.
Paroda vyksta iki gruodžio 20 d. (išskyrus gruodžio 7 ir 8 d.)
Parodos išeities tašku yra pasirinkta aparatinėmis medijomis – nuo XIX a. iki XX a. pab. – fiksuota Kauno miesto atmintis ir jos poveikis kauniečių vaizduotei per pastaruosius 150 metų: parodoje menininkų komanda šiuolaikiniu žvilgsniu ir priemonėmis interpretuoja skirtingose epochose vyravusias miesto dokumentavimo konvencijas ir artina istorinę ikonografiją prie dabartinio medijuoto žvilgsnio, siekdami perprasti kolektyvinėje atmintyje slypintį Kauno architektūrinį ir urbanistinį fenomeną.
Parodoje eksponuojami per kūrybines dirbtuves ir ekspedicijas po Kauną sukurti menininkų kūriniai – fotografijos, garso, audiovizualinės medijos ir interaktyvūs objektai – , leidžiantys pažvelgti į dokumentuotą miesto palikimą nauju požiūriu ir atverti naujus klausimus:
- kaip šiandien prisimename praeityje plačiai tiražuotus miesto fragmentus?
- kaip mūsų atminčiai daro įtaką šių dienų masinė vaizdų ir garsų sparta?
- kaip atmintis kinta ir mutuoja keičiantis aplinkos dokumentacijai?
P A R O D O S M E N I N I N K A I:
Povilas Vincentas Jankūnas
Arnas Mikalkėnas
Donatas Stankevičius
Vika Pranaitytė (O-D-A)
Paulius Tautvydas Laurinaitis
P A R O D O S K U R A T O R I U S:
Justinas Kalinauskas
Lapkričio 28 d. 18.30 val. įvyks paskutinis programos „Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)“ parodos atidarymo ir performanso renginys. Suomių menininko Kristoffer Ala-Ketola daugiasluoksnės parodos atidarymą papildys ypatingas estų obojininkų ir performanso menininkų Gregor Kulla pasirodymas.
Šioje parodoje tyrinėjamos biomorfiškumo, paslapties ir psichikos prisitaikymo prie gyvenimo iššūkių temos naudojant judančius vaizdus, skulptūrą ir tapybą. Menininko Ala-Ketolos paroda - tai susipynęs formų ir minčių žemėlapis, kuriame naudojami egzoskeleto ir viduramžių šarvų motyvai, siekiant tyrinėti pažeidžiamumą ir stiprybę vienu metu.
Jo kūriniai atskleidžia ryšius tarp gamtos atsparumo, atsispindinčio vėžiagyvių egzoskeletuose, ir žmogaus sukurtų šarvų – abu reiškiniai kalba apie savisaugos instinktą ir transformacijos reikšmę. Ala-Ketola kūrybai ypatingai svarbios su queer kultūra susijusios savisaugos ir evoliucijos temos. Tokiu būdu menininkas kviečia žiūrovus susimąstyti apie savo atsparumą ir galimybes prisitaikyti.
19 val. Gregoro Kulla performanse „Rečitalis“ susijungs elektroninės muzikos kompozicijos su klasikine eksperimentine muzika. Gregor K. savo darbuose atkreipia dėmesį į skirtumus tarp šiuolaikinių queer atlikimo formų ir klasikinio atlikimo bei muzikos formų, vyraujančių tiek Estijoje, tiek plačiąja prasme. Gregor „Rečitalyje“ jų elektroninės muzikos kompozicijos bus sugretintos su klasikine eksperimentine muzika, kurią lydės gyvas obojaus atlikimas. „Rečitalio“ metu apmąstomos tantrinės praktikos ir moteriška galia, vaizduojama įvairiose mitologijose, kuomet pasakojama apie atgimimą, ryšį su laiku, kaita ir mirtimi.
▏Parodos kuratorė: Agnė Bagdžiūnaitė
▏Parodos technikė: Laura Skučaitė
▏Diskursyvios ir performatyvios programos kuratorius: Edvinas Grinkevičius
▏Projekto dizainas: Kornelija Zizaitė
Renginys – projekto „Sapnas pilvu į viršų (šuo ar žuvis?)” dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Daugiau informacijos apie projektą: https://kmn.lt/veiklos/sapnas-pilvu-i-virsu-suo-ar-zuvis
Lapkričio 29-osios vakaras – Kauno menininkų namų gimtadienio savaitės kulminacija, kurioje susipins ne tik dabartis ir praeitis, bet ir muzikinės emocijos, perkeliančios mus į kitokias patirčių erdves. Koncerte pasirodys: kellyviewcontrol, Pony Pracht ir GROJA MAGAS, kurie savo garsais ir energija atskleis, kaip prisiminimai ir laikas gali tapti naujų jausmų ir idėjų šaltiniu.
Kviesime švęsti gimtadienį su tortu ir pokalbiais, kurie sujungia visus, neabejingus muzikai ir saldumynams.
KONCERTO PROGRAMOJE:
kellyviewcontrol
Shoegaze žanro įkvėpta grupė kellyviewcontrol apjungia sapniškas melodijas, chaotiškus distorsijų pliūpsnius ir melodingas vokalų bei boso linijas.
https://linktr.ee/kellyviewctrl
Pony Pracht
Tai dainininkės ir multimedijos menininkės Lisos Zwinzscher iš Leipcigo (Vokietija) solo projektas. Plaukiodama tarp avangardinio popso ir dreamtronikos, ji derina 2020-ųjų vibraciją su dream-pop prieskoniu ir post-triphopo kartos mąstysena.
GROJA MAGAS
Dešimtmetį egzistuojantis, garso performansų menininko Arma Agharta kasečių selektoriaus amplua. Programoje įvairių tautų muzika persipynusi su elektronika, objektais, kostiumais ir kai kas daugiau.